כללית און-ליין
לב/ קרדיולוגיה

בקרוב בקפלן: שיקום לב מרחוק

צריכים לעבור שיקום לב אך מעדיפים לעשות את הפעילות בבית? יש דרך חדשה ונוחה - שיקום לב מרחוק. איך זה עובד? מתי מתחילים? הכל בכתבה הבאה

טיפול בלב אינו מסתיים אחרי היציאה מבית החולים. לכן, אם עברתם אירוע לבבי, ניתוח לב, צנתור או טיפול באי ספיקת לב, השמירה והטיפול בלב ממשיכים גם במכון שיקום הלב.

תפקיד המכון לשיקום הלב בקפלן הוא להחזיר את המטופלים שהשתחררו מאשפוז לשגרת חיים תקינה תוך הקניית כלים לשמירה על הלב, מניעת אירועי לב נוספים ואיזון גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומנים בדם, סוכרת והשמנה.

בשיקום לב תקבלו תוכנית מקצועית המשלבת פעילות גופנית מודרכת, מבוקרת ובטוחה יחד עם יעוץ תזונתי ואיזון תרופתי.

הפעילות מתבצעת במכון לשיקום הלב בדרך כלל בקבוצות אך ניתן גם באימון אישי למעוניינים בכך (איננו כלול בסל הבריאות).

ובקרוב תפתח אפשרות חדשה בקפלן - שיקום לב מרחוק, שיתאים לחולים בעלי סיכון נמוך.

מה זה שיקום לב מרחוק?

שיקום לב מרחוק היא בניית תוכנית פעילות גופנית, מותאמת לכל מטופל, אותה הוא יכול לבצע היכן שירצה. הבקרה והניטור מתבצעים באמצעות שעון דופק המתחבר לאפליקציה ייעודית שמורידים לטלפון הסלולרי.

הבקרה והמעקב מרחוק מאפשרים הנגשה של תוכנית הפעילות הגופנית באווירה ובסביבה מוכרת ובטוחה למטופל, מתי שנוח לו, בלי שיצטרך להגיע למכון. הפיקוח, הניטור וההדרכה הצמודה יהיו בהתאם להמלצות מקצועיות מקובלות ובעזרתו של צוות רב-מקצועי של רופא קרדיולוג, אחות, מאמן כושר, פיזיולוג של המאמץ, דיאטנית ופסיכולוג.

מטופלים לאחר אירוע לב  מבינים את חשיבות שיקום הלב וכיצד הקפדה על התוכנית יכולה לסייע בטיפול ובמניעה של תחלואה נוספת ואף חלילה תמותה. אך חוסר מוטיבציה לבצע פעילות גופנית, מציאת זמן להגיע אל מכון שיקום הלב פעמיים בשבוע, הטרחה בכך, ואפילו פרוצדורות כמו בעיות חניה וקביעת תורים נוחים במכוני השיקום – גורמים למטופלים להימנע מהגעה למכון השיקום.

למי זה מתאים?

מטופל שזכאים לשיקום לב, נמצאים בדרגת סיכון נמוכה ואינם סובלים מהפרעות קצב ועברו הערכה רפואית ואישור של רופא קרדיולוג ממכון שיקום הלב.

כיצד מצטרפים?

הרישום יתחיל בנובמבר 2019, המעוניינים יצרו קשר עם מכון שיקום הלב בטלפון 08-9440840

פעילות שיקום מרחוק תחל בינואר 2020.