כללית און-ליין
לב/ קרדיולוגיה

המערך הקרדיולוגי בקפלן

מטרותיו ויעודו של המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי קפלן הם להעניק את הטיפול האיכותי והמתקדם ביותר לאוכלוסיית החולים תוך הקפדה על יחס אנושי ועל כבוד המטופל.
כמו כן, שמנו לנו כמטרה לשאוף למצוינות רפואית, למחקר ולקידמה טכנולוגית על ידי הבאת טכנולוגיות חדשות למערך, בכל תחומי התמקצעות בקרדיולוגיה כולל הדמית הלב, צנתורי לב ואלקטרופיזיולוגיה והטמעתם.
שימור וטיפוח הקשר עם הקהילה: שימת דגש על מתן שירות קרדיולוגי למרפאות הפריפריות בסביבת המרכז הרפואי תוך הקפדה על זמינות של רופאי המכון לרופאי הקהילה ומתן שרות מהיר ומקצועי.

מחקרים קליניים
במערך הקרדיולוגי מתבצעים מחקרי בסיס ומחקרים קליניים על ידי טובי הרופאים של המערך, תוך ניצול משאבי המערך, לצורך עזרה בפיתוח טכנולוגיות ותרופות חדשות שיסייעו בהארכת חיים ובשיפור איכות חיי המטופלים.

תחומי פעילות
המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי קפלן בנוי מיחידות פעילות בכל שטחי הקרדיולוגיה המודרנית.
היחידה לקרדיולוגיה לא פולשית (NON- INVASIVE) – ביחידה מבצעים בדיקות על-קוליות (אקוקרדיוגרפיה) במכשירים החדישים בעולם. ביחידה זו מתבצעות בדיקות סטנדרטיות (טרנסטורקסיות) ובמקרים מיוחדים גם בדיקות דרך הוושט, לסקירה מעמיקה יותר של פתולוגיות לבביות.
בנוסף קיים שירות לבדיקות איזוטופיות במאמץ (מיפויי לב) הממוקם במכון לרפואה גרעינית בבניין המרפאות.
במסגרת מכון הלב מתבצעות בדיקות מאמץ, אקו לב, ובדיקות אקו במאמץ.
ייעוץ - רופאים מומחים של מכון הלב מייעצים לקהילה ולוקחים חלק פעיל בטיפול הרפואי בנושאים קרדיאליים במרפאות רחובות, נס ציונה, קרית מלאכי, יבנה, גדרה ואשדוד.

פעילות אקדמית ומחקרית
המערך הקרדיולוגי מעורב במחקרים רפואיים מהחשובים בעולם הקרדיולוגיה הבין-לאומי. כך למשל ניתן לציין את מחקרי ה-MADIT הבודקים השפעתם של דבפירילטורים בחולים שקיימת אצלם פגיעה לבבית, תרופות מדללות חדשניות, טיפולים חדשנים להסדרת השומנים בדם ותרופות חדשות לטיפול בחולי אי ספיקת הלב.

לשמיעת ראיון עם פרופ' קובי ג'ורג' לחצו כאן

מכון הלב קפלן ב: YouTube

מידע ופרטים

יצירת קשר
טלפון: 08-9441376    
פקס: 08-9441590
דוא"ל: PazitGa@clalit.org.il

מיקום
ביתן 10
למפת בית החולים לחצו כאן

צוות
מנהל המערך הקרדיולוגי: פרופ' קובי ג'ורג'
מזכירת המערך: פזית גנוט

מערך קרדיולוגי קפלן