שיא לידות נרשם בספטמבר 2017, שיא בלידות במרכז הרפואי קפלן שיא לידות חדש בכל הזמנים | מרכז רפואי קפלן
כללית און-ליין
קפלן בתקשורת

שיא לידות חדש בכל הזמנים

בחדר היולדות אצלנו במרכז הרפואי 'קפלן' נרשם בחודש ספטמבר 2017 שיא לידות חדש של כל הזמנים: 682 תינוקות, בהם 22 לידות תאומים, 343 בנים ו 339 בנות.

צפו בסיקור השיא של לידות בכל הזמנים

 

במהלך החודש תוגברו חדרי הלידה, מחלקת יולדות והתינוקייה בקפלן ברופאים, אחיות וכוחות עזר שגילו מקצועיות, מסירות ואדיבות רבה ליולדות ולבני משפחתם. מדובר בעליה מכובדת של כ – 9% לעומת חודש אוגוסט, כ 25% (!) לעומת חודש יולי, וכ – 6% לעומת חודש ספטמבר אשתקד.

במהלך חודש ספטמבר 2017 נולדו 124 תינוקות ליולדות מאשדוד
66 בנים ו 58 בנות, 169 תינוקות ליולדות מרחובות: 77 בנים ו – 92 בנות, 46 תינוקות ליולדות מקריית מלאכי: 20 בנים ו – 26 בנות
ו- 45 תינוקות מיבנה: 24 בנים ו – 21 בנות.

אחת הסיבות המשוערות לעלייה המרשימה היא מזג האוויר הגשום מאוד לפני תשעה חודשים שככל הנראה הביא זוגות רבים לבלות זמן זוגי איכותי בביתם. על פי נתוני השירות המטראולוגי מעלים כי חודש דצמבר 2016 היה הגשום ביותר מאז שנת 1992 וקר יחסית לעונה.

 צוות חדר לידה ויולדת.jpg

ד"ר רוני לוי, מנהל חדר לידה במרכז הרפואי קפלן, אמר כי יש אושר גדול בקפלן – שיא לידות של כל הזמנים. "אני רוצה להודות לכל אחת ואחד מאנשי הצוות הרפואי בחדר לידה ובמחלקת יולדות על מסירות ומקצועיות ואמפתיה ליולדות ולבני משפחתם גם בשיא הלחץ", הוא אמר. "הצוותים עברו לילות של לידות רבות, אפילו הגיעו ל 14 לידות במשמרת אחת, ואני מצדיע להם על שביעות הרצון הגבוהה של היולדות". 
לדברי לוי, "לא ברור לחלוטין מדוע היו כל כך הרבה לידות, אך אולי הגשמים הרבים שירדו במשך ימים שלמים בחודש ינואר מהווים אחת הסיבות ל'בייבי בום' במהלך ספטמבר, תשעה חודשים לאחר מכן".

כך או כך אנו במרכז הרפואי קפלן מברכים על הלידות המרובות ומכאן שולחים למשפחות מזל טוב.