כללית און-ליין
קפלן בתקשורת

ניתוח השתלת קרנית בקפלן: התורם הוא טייס שנהרג בהתרסקות מסוק האפאצ'י

טייס חיל האוויר, רס"ן דודי זהר ז"ל, החזיק בכרטיס תורם אד"י. הקרנית שתרם הצילה את מאור עיניו של שחר ברזילי. הניתוח בוצע בהצלחה במערך העיניים במרכז הרפואי קפלן, בניהולה של פרופ׳ חנה ליבה

 השבוע הגיע שחר לבדיקה של קליטת הקרנית בעינו אצל פרופ׳ גיא קליינמן, מומחה להשתלת קרנית בקפלן שניתח אותו, והניתוח להשבת הראיה הוגדר בהצלחה. 

צפו בראיון של שחר ברזילי עם פרופ׳ גיא קליינמן שביצע השתלת הקרנית

 (קרדיט: אפרת שררה, ביהח קפלן)

אשתו של רס"ן דודי זהר, גלית, אמרה כי לדודי היה כרטיס אד"י והמשפחה כיבדה את בקשתו לתרומת איברים כדי להציל חיי אנשים אחרים ולשפר את אורח חייהם. "התרגשתי לשמוע שהקרנית של דודי תסייע לשחר להציל את ראייתו. זוהי צוואתו של דודי ואנחנו קיימנו אותה", היא אמרה.

שחר ברזילי (,43 נשוי ואב לילדים), תושב גן יבנה,  שאיבד את אחיו בתאונת דרכים ואת בן דודו בתאונה צבאית, אמר: ״כשעודכנתי למי שייכת הקרנית שהושתלה בעיני כדי להציל את ראייתי התרגשתי מאוד והתחלתי לקרוא על האיש האצילי והטייס המצטיין שגם במותו ציווה להשיב לי את ראייתי. דמותו נשקפת מול עיניי בכל יום מחדש".

פרופ' גיא קליינמן, מומחה לרפואת עיניים והשתלת קרניות במרכז הרפואי קפלן, אמר כי פגיעה בקרנית מתאפיינת בהפיכתה משקופה לעכורה. העכירות גורמת לירידה בראיה, לעתים עד כדי עיוורון מוחלט. הפתרון האידיאלי במקרים אלו הנו השתלת קרנית חדשה מתרומת איברים לאחר בדיקה מדוקדקת של התאמתה למטופל.

פרופ' קליינמן התרגש מאוד לשמוע שהקרנית שייכת לטייס חיל האוויר שנהרג. "קיים מחסור אדיר בקרניות במדינת ישראל להשתלה מתרומת איברים שנועדה להשיב מאור עיניים. אגב, מתרומה אחת של קרניות ניתן להציל ראייה לארבעה מטופלים שלנו בשל טכניקה לפיצול כל קרנית לשני חלקים. לכן כל כך חשוב לחתום על כרטיס אד"י. אנו מודים מכל הלב למשפחתו של רס"ן דודי זוהר ז"ל על הסכמתם לקיים צוואתו זו".  

פרסום ב -nrg :

פורסתם באנרגי.jpg

פורסם בישראל היום :

השתלת קרנית.jpg

פירסום באתר ערים  :

כתבה מאתר ערים.jpg