כללית און-ליין
חדשות קפלן

פורסם בראשונה: 12.12.2016

נתרם המימון לרכישת מכשיר אולטרה-סאונד המתקדם בעולם לזיהוי מוקדם של מומים מורכבים בעובר

פרופ' ציון חגי, מנהל חטיבת נשים ויולדות בקפלן: "הודות לתרומה נוכל לשדרג יכולת אבחון מומים מולדים בשלב הטרום לידתי".

הנהלת בית החולים עם משפחת צרפתי שמעון בערב ההתרמה

המטרה החשובה הושגה בהצלחה: בערב התרמה חגיגי שנערך אמש (11.12) על ידי עמותת הידידים של המרכז הרפואי קפלן במתחם אירועים "קסטיאל" בתל אביב הושג המימון לרכישת מכשיר אולטרה-סאונד בטכנולוגיית תלת ממד המשוכלל ביותר בעולם כיום בחטיבת הנשים ויולדות בניהולו של פרופ' ציון חגי. המכשיר מאפשר אבחון מדויק וממוקד בקרב נשים בהיריון בזכות רזולוציה גבוהה לביצוע אקו לב בזמן תנועת העובר וזיהוי מוקדם של מומים מולדים.

אוטרסאונד חדש ערב התרמה 

לאירוע הססגוני, שבו הופיעו הזמרת יובל דיין והלהקה הברזילאית "בוסה טריו", הוזמנו אנשי עסקים ומכובדים שמצאו לנכון לתרום מזמנם ומכספם למען רכישת המכשיר המתקדם, בשל חשיבותו לציבור המטופלות בחטיבת נשים ויולדות. בין התורמים המרכזיים: משפחת צרפתי שמעון, יינות תשבי, קבוצת מליסרון, סמיקום, קומסקו, קבוצת אלייד, מועצות באר טוביה, מועצת מזכרת בתיה, עיריית נס ציונה ומועצת קרית עקרון.

במהלך האירוע הציג ד"ר קרלוס גרוזמן, מנהל מרכז רפואי קפלן, את תכנית הבינוי והתשתיות של בית החולים בשנים הקרובות. ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), שהוא וילדיו נולדו בחדר הלידה בקפלן, שיבח את הצוות הרפואי ואת חשיבותו הרבה של מכשיר האולטרה-סאונד ככלי עזר משמעותי עבור הרופאים. פרופ' ציון חגי, מנהל חטיבת נשים ויולדות, הסביר כי מכשיר האולטרה-סאונד המתקדם הוא מהשורה הראשונה בטכנולוגיה העולמית בתחום האבחון הטרום לידתי של מומים מולדים. "למכשיר תכונות חדישות המאפשרות קבלת תמונה ברזולוציה גבוהה ביותר והדמיה של מקרים עם מסובכות גבוהה בשל מומים מורכבים", הוא מסביר. "הטכנולוגיה של HD LIVE SILHOMETTE תלת ממד תורמת לקבלת תמונה של רקמות רכות בעובר בשבועות מתקדמים, מאפשרת ביצוע בדיקת אקו לב עובר, שלא מושפעת מתנועות העובר ומשתמשת בטכנולוגיה החדישה ביותר להעברת גלי הקול לגוף האישה המעניקה תמונה אמינה וחדה".

אולטרסאונד חדש ערב התרמה 

ד"ר גרוזמן סיכם כי המכשיר החדש יאפשר לחטיבת נשים ויולדות בקפלן להישאר בקדמת הבמה הרפואית בישראל מבחינת איכות הטיפול והאבחון בקרב נשים בהריון ובכלל.