כללית און-ליין
חדשות קפלן

פורסם בראשונה: 29.08.2017

לראשונה בקפלן: כלב נחייה בחדר הלידה

בת אל ושגיא אסייג, זוג כבדי ראיה מאשדוד, הגיעו עם כלב הנחייה שלהם למעקב הריון במרכז הרפואי קפלן. צוות הרפואי החליט להכניס את בת אל לחדר הלידה ביחד עם הכלב, שנכח לאורך כל הלידה

בת אל (28) ושגיא (27) אסייג, תושבי אשדוד, זוג כבדי ראיה מלידה, לא האמינו כשהגיעו לביקורת שגרתית ברכבת לפני כחודשיים במרכז הרפואי קפלן שיישארו ללידת בנם הראשון אריאל יוסף בהתאם להחלטת הצוות הרפואי בחדר לידה מיוחד עם שותף לא צפוי: כלב נחייה בשם 'ניאון' מסוג לברדור וגולדן רטריבר שהגיע איתם לביקורת. הצוות הרפואי בחדר הלידה ארגן באופן מהיר ומקצועי חדר גדול מיוחד תוך שמירה על כל כללי הניקיון והסטריליות ובמהלך הלידה הביט ניאון על הצוות הרפואי מיילד את בת-אל את בנה הראשון, אריאל יוסף, במשקל 2.5 ק"ג בלידה תקינה לחלוטין. ד"ר רוני לוי, מנהל חדר הלידה: "זו הפעם הראשונה ב 25 שנות עבודתי בחדר לידה שכלב נכח לאורך כל הלידה דבר שגרם להתרגשות רבה של הצוות  והרגשת הצוות נהדרת שהתאפשר לעשות זאת".

 המפגש בין התינוק וכלב הנחיה דקות לאחר הלידה.jpg

בת אל, שסיימה תואר ראשון בחינוך ומיועדת לעבוד כמורה, ושגיא, שסיים לימודי עבודה סוציאלית, הכירו כסטודנטים במכללת אשקלון בלימודי חינוך. בת אל נולדה לפני 28 שנים בקפלן בשבוע 25 להריון אמה במשקל 700 גרם עם סיכויי אפסי לשרוד. היא היתה מאושפזת חצי שנה בפגייה ונשארה עם לקות ראיה.  "עברנו את כל תהליך ההיריון במרכז הרפואי קפלן  כי זה בית החולים של המשפחה. פה קרה נס רפואי והצילו את חיי", מספרת בת אל. "הגענו לאחרונה לקפלן לביקורת ברכבת יחד עם כלב הנחיה ניאון ואז הצוות הרפואי המדהים והמסור אמר: 'בת אל, את בתהליך לידה'. הרופאים והאחיות, בניהולו של ד"ר רוני לוי, עשו כל מה שאפשר בצורה רגישה ומתחשבת כדי לסייע לנו במסגרת המוגבלות שלנו והיו מקומות שאמרו לנו שניאון יהיה חייב להישאר בחוץ בהשגחה של אחות". בני הזוג קיבלו חדר לידה רחב עם פינה המרוחקת מהיולדות, שם נכח ניאון ולאחר הלידה הוא ניגש לבת אל והחל להריח את התינוק. לאחר הלידה הועברה בת אל לחדר עם מרפסת וניאון ישב נינוח מאוד לידה כשהוא ממתין להוראות בני הזוג.

 

ד"ר רוני לוי, מנהל חדר הלידה במרכז הרפואי קפלן, אמר כי זו הפעם הראשונה בכל 25 שנות עבודתו בחדר לידה עם עשרות אלפי לידות, שהיה נוכח בלידה כשבחדר נוכח כלב. "הגיע אלינו זוג כבדי ראיה עם כלב, ארגנו חדר מיוחד ובני הזוג ילדו בלידה רגילה ולאחר הלידה בני הזוג הראו את התינוק לכלב, וזה היה רגע מאוד מרגש עבורי ועבור אנשי הצוות הרפואי", הוא תאר. לאחר הלידה עבר החדר תהליך סטריליזציה בהתאם להנחיות מדויקות של מומחה למחלות זיהומיות. "לא נתקלתי ביותר מעשרים שנות עבודתי בקפלן במקרה כזה, ואנו שמחים שהיתה לנו הזכות לעבור את החוויה יחד עם בני הזוג הנפלאים והתינוק החדש".

 בת אל ושגיא עם התינוק והכלב ניאון וצוות חדר לידה.jpg

הכלב ניאון בן ארבע, הנו כלב נחיה של שגיא, שעבר אילוף בבית ספר לכלבי נחיה במושב בית עובד. "עד שניאון נכנס לחיינו נעזרתי במקל נחיה  ועכשיו הוא כל כך עוזר לנו בחיי היום יום ומקצר מאוד את זמן ההגעה לכל מקום כי הוא יודע בדיוק לאן אנחנו הולכים", אומר שגיא. "עכשיו אנחנו משפחה כשאריאל נכנס לחיינו ונמשיך להעניק חום ואהבה לאריאל יוסף ולניאון", הוא סיכם.