כללית און-ליין
חדשות קפלן

לתוך הלב האנושי: ניתוח לב פתוח בפייסבוק LIVE

מעל מיליון חשיפות וכ-400 אלף גולשים צפו בניתוח לב פתוח, השתלת קוצב לב ופרוצדורות רפואיות אחרות שהתקיימו במערך הקרדיולוגי ושודרו בעמוד של הכללית בזמן אמת

 במבצע מורכב הופקו 8 שידורים חיים מהמערך הקרדילוגי. במהלכם, הדגימו איך משתילים קוצב לב בחולה בן 70 הסובל מאי ספיקת לב, כיצד מאבחנים ומבצעים אקו לב עובר לאישה בהיריון בכדי לדעת מה מצב לבו של העובר, כיצד משתילים מסתם אבי עורקים בצנתור, איך מתבצעת השתלת אטם לאזנית העלייה השמאלית בצנתור, כיצד מתבצעת מכת חשמל ללב להסדרת קצב הלב בחולה לב בן 68, דיקור להוצאת נוזלים מקרומי הריאה בחולה עם אי ספיקת לב, השתלת דפיברילטור תת עורי וגולת הכותרת: ניתוח לב פתוח שכולל החלפת אבי העורקים ומעקפים, וצנתור לב כלילי תוך שימוש בטכנולוגיה חדשנית בישראל של הדמיה במצלמת תלת מימד שמוחדרת לכל אורכו של העורק.

כל זאת, במטרה להעביר בזמן אמת את החדשנות ואת היכולות הרפואיות של הצוות הרפואי במערך הקרדיולוגי המתקדם במרכז הרפואי קפלן

ניתוח לב פתוח : צילום בזמן אמת משידורי ה -LIVE

ד"ר קרלוס גרוזמן, מנהל המרכז הרפואי קפלן, סיכם את יום השידורים המיוחד בפייסבוק של הכללית:

"זה היה יום נפלא שבו ראינו את המערך הקרדיולוגי של קפלן שהוא אחד ממוקדי המצויינות של מערכי הלב בארץ", הוא אמר. "ראיתם היום יחידות שונות שפועלות בשיתוף פעולה מלא כדי לטפל באיבר החשוב ביותר בגוף האדם – הלב.  אנחנו מתחילים בשנה הבאה בבניית מרכז לב חדשני הגדול במזרח התיכון כדי להעניק לאוכלוסייה של למעלה ממיליון איש בסביבת בית החולים את המקסימום שאפשר לתת כדי להציל חיים".