כללית און-ליין
חדשות קפלן

משרד הבריאות קבע: קפלן בין חמשת בתי החולים המובילים במדדי האיכות בישראל

קפיצת מדרגה משמעותית בתוצאות מדדי האיכות הלאומיים ! בין התוצאות המרשימות: מקום שני בין בתי החולים בארץ במתן אנטיביוטיקה מניעתית במהלך ניתוח קיסרי המפחיתה משמעותית תמותה ותחלואה של היולדת וצנתור לבבי מציל חיים תוך 90 דקות בחולים עם אוטם שריר הלב.

קפלן: קפיצת מדרגה משמעותית בתוצאות מדדי האיכות הלאומיים !
בין התוצאות המרשימות: מקום שני בין בתי החולים בארץ במתן אנטיביוטיקה מניעתית במהלך ניתוח קיסרי המפחיתה משמעותית תמותה ותחלואה של היולדת וצנתור לבבי מציל חיים תוך 90 דקות בחולים עם אוטם שריר הלב. 

ד"ר קרלוס גרוזמן, מנהל המרכז הרפואי קפלן:  "דו"ח מדדי איכות של משרד הבריאות הוכיח שקפלן בין בתי החולים המובילים בישראל באיכות רפואית !"
ברביעי 21.6 פורסם דו"ח התכנית הלאומית למדדי איכות בבתי החולים בישראל ובו תוצאות מרשימות למרכז רפואי קפלן: בית החולים הנו אחד מבתי החולים הבודדים בישראל שעמד ביעדים בכל מדדי האיכות הלאומיים שנקבעו ע"י משרד הבריאות. יתרה מכך, המרכז הרפואי קפלן ממוקם במקום השני בין בתי החולים בארץ במתן אנטיביוטיקה מניעתית במהלך ניתוח קיסרי המפחיתה משמעותית תמותה ותחלואה של היולדת ובצנתור לבבי מציל חיים תוך 90 דקות בחולים עם אוטם שריר הלב. מדובר בשיפור דרמטי לעומת תוצאות המדדים בשנת 2015. 

בין המדדים שנבדקו, עומד המרכז הרפואי ב- 99%  ביצוע בהמלצה למתן אספירין בשחרור לאחר אוטם חד בשריר הלב, שיעור עמידה של 99% במתן אנטיביוטיקה מניעתית במהלך ניתוח קיסרי המפחיתה משמעותית תמותה ותחלואה של היולדת, עמידה במדד ביצוע הערכת סיכון לפקקת ורידית בקרב מאושפזים בשיעור של 95%,  עמידה ביעד צנתור לבבי תוך 90 דקות בחולים עם אוטם שריר הלב בשיעור של 94% ושיעור עמידה של 91% בניתוחי שברים בצוואר הירך תוך 48 שעות. 

מכון הלב בבית החולים קפלן נמצא במקום השני בין בתי החולים בישראל (עם שני בתי חולים נוספים) בהפרש מזערי מהמקום הראשון. פרופ' קובי ג'ורג', מנהל המערך הקרדיולוגי, מסביר כי טיפול מהיר באוטם שריר הלב נגרם ע"י עורק שנחסם במלואו ומערב את כל עובי הדופן. "חשוב להבין כי אוטם לבבי נחשב מצב חירום קרדיאלי המצריך זיהוי וטיפול מוצלח ומוקדם ככל האפשר. טיפול מהיר מפחית תחלואה והתדרדרות מצם החולה, עד מוות,  בטווח הקצר והארוך כאחד. מכאן, החשיבות הגדולה בהמלצה של איגוד הקרדיולוגים האמריקאי לביצוע צנתור תוך 90 דקות", הוא מסביר.

חשיבות רבה ניתנה בקפלן למתן אנטיביוטיקה מניעתית ליולדת במהלך ניתוח קיסרי. פרופ' בן אריה, מנהל חטיבת נשים ויולדות, אמר כי מתן אנטיביוטיקה לפני החתך הניתוחי או במהלך הניתוח נועדה להפחתת תחלואה ליולדת בהסתמך על מחקרים בינלאומיים. "מתן אנטיביוטיקה במהלך ניתוח קיסרי מפחיתה במידה משמעותית תמותה ותחלואה עקב זיהומים לאחר הלידה ואשפוזים ממושכים וחוזרים בגלל דלקות", הוא הסביר. "עשינו פעולות הדרכה והטמעה מקיפות בקרב הצוותים הרפואיים על חשיבות האנטיביוטיקה והקפדה על תיעוד מתן התרופה. מדובר במדד חשוב ביותר לאיכות הרפואית". 

ד"ר קרלוס גרוזמן, מנהל המרכז הרפואי קפלן, אמר כי מדובר בשיפור משמעותי בתוצאות האיכות של בית החולים לעומת שנה שעברה ומאז הכנסה לתפקיד של ההנהלה החדשה בראשותו. "דו"ח מדדי האיכות מוכיח כי מתבצעים תהליכי עבודה משמעותיים בקרב כלל הצוותים הרפואיים בבית החולים המביאים לשיפור מתמיד באיכות הטיפול הרפואי למען המטופלים", הוא מסביר. "רק עמידה עיקשת על תהליכי עבודה מסודרים ומוקפדים יכולה להביא לתוצאות מרשימות אלו ואנו גאים על כך וממשיכים ביתר שאת בשיפור מתמיד", הוא סיכם.