כללית און-ליין
חדשות קפלן

שמונה פרופסורים חדשים בקפלן

ברוח חג האורים נפגשו שמונה רופאים בקפלן שקיבלו לאחרונה תואר נכבד "פרופסור" עם מנהל המרכז הרפואי, ד"ר קרלוס גרוזמן. בין הפרופסורים החדשים ישנם מנהלי מחלקות בכירים ומנהלי יחידות ושירות.

חנוכיית הפרופסורים של קפלן – שמונה רופאים שקיבלו לאחרונה תואר פרופ' יחד עם מנהל המרכז הרפואי ד"ר קרלוס גרוזמן

הפרופסורים החדשים:

  • פרופ' חנה לייבה, מנהלת מחלקת עיניים
  • פרופ' דורון הלפרין,  מנהל מחלקת אף אוזן וגרון
  • פרופ' רונית גלעד, מנהלת מחלק נוירולוגיה
  • פרופ' אורן צמחוני, מנהל היחידה למחלות זיהומיות
  • פרופ' לב שוידל, מנהל מכון המטולוגיה
  • פרופ' סורל גולנד, מנהלת היחידה לאי ספיקת לב
  • פרופ' אדי וייסבוך, מנהל היחידה לרפואת האם והעובר
  • פרופ' גיא קליינמן, מנהל שירות הקטרקט.

פרופסור בתחום הרפואה משמעותו מומחה בתחום מחקר בו התמחה וזכה להכרה של מוסד אקדמי מוכר והנו בעל הכישורים הקליניים וההוראתיים הנדרשים על ביצוע ופרסום מחקר קליני והדרכת הסטודנטים בדרכי המקצוע. מרבית המומחים שקיבלו לאחרונה את תואר הפרופסור משרתים נאמנה את המוסד מזה שנים רבות באופן מקצועי ואדיב.
כמה שנות ניסיון בקפלן יש לפרופסורים החדשים?
פרופ' חנה לייבה מטפלת בחולים כ-30 שנים, פרופ' דורון הלפרין, פרופ' סורל גולנד, פרופ' לב שוידל ופרופ' אורן צמחוני, משרתים נאמנה את המטופלים והמטופלות מעל 25 שנים. פרופ' גיא קליינמן, 20 שנות שירות, פרופ' אדי וייסבוך, כ-17 שנים ופרופ' רונית גלעד, מנהלת המחלקה הנוירולוגית, 3 שנים. יחדיו הם צברו למעלה מ-150 שנות ניסיון בטיפול רפואי בבית החולים.

הפרופסורים החדשים משמשים במגוון תפקידים נוספים בהתנדבות באיגודים השונים ומרצים באוניברסיטאות המובילות בישראל. כך, פרופ' חנה לייבה משמשת גם כיו"ר החוג לרפואת עיניים באוניברסיטה העברית, פרופ' לב שווידל משמש ראש קבוצת לוקמיה לימפטית כרונית באיגוד ההמטולוגי, פרופ' גיא קליינמן חבר ועדת המחקר באיגוד מנתחי הקטרקט האירופאי, ופרופ' סורל גולנד ופרופ' אורן צמחוני משמשים חוקרים במחקרים שונים הקשורים לתחום התמחותם.

בזמנם הפנוי, ככל שנותר, מתברר כי הם מתמידים להשתתף במגוון ענפי ספורט: פרופ' אדי וייסבוך משמש שחקן פעיל בנבחרת הכדורסל של בית החולים, פרופ' גיא קליינמן מעדיף סקי, פרופ' אורן שמחוני שוחה חתירה וחזה בנבחרת השחייה של קפלן ופרופ' דורון הלפרין מקפיד לרכב על אופניים. המוטו המוביל של כולם הוא להציב את המטופל במרכז, להיות קשובים אליו ולגלות יחס אנושי בצד האיכות המקצועית.

ד"ר קרלוס גרוזמן, מנהל המרכז הרפואי קפלן, אמר כי הוא גאה בכל אחד ואחת מהפרופסורים החדשים. "מדובר ברופאים ברמה הגבוהה ביותר בישראל מבחינה רפואית ומחקרית, כל אחד בתחום התמחותו, ולא פחות חשוב מכך – ברמה האנושית וביחס האישי למטופלים. אני רוצה לברך אותם על קבלת ההכרה האקדמית והמדעית ובטוח ביכולתם להוביל את הצוותים במחלקותיהם להישגים בתחום הרפואי ובתודעת השירות", הוא סיכם.