כללית און-ליין
חדשות קפלן

שירות חדש בקפלן: פגישה אישית עם מיילדת להפחתת חרדה מהלידה

מהו הרגע שבו צריך להגיע לחדר הלידה? מה צריך להביא? שירות חדש בחטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי קפלן

צפו בפגישה אישית עם מיילדת במרכז הרפואי קפלן

 

שירות חדש בחטיבת הנשים והיולדות, בניהולו של פרופ' אלון בן אריה,ייתן מענה לכל השאלות בפגישה אישית בין מיילדת מנוסה ובין אישה הרה לדון בנושאים הקשורים בתקופת ההיריון,תהליך הלידה,הטיפול בתינוק והאשפוז לאחר הלידה.

הפגישה נועדה להפחית חרדות מהלידה, ביצוע תיאום ציפיות ושחווית הלידה תהיה דומה ככל שניתן לציפיות של היולדת ומשפחתה. צוות המיילדות הנרחב והאיכותי בקפלן יעביר ליולדת המלצות אישיות הנסמכות על 576 שנות ניסיון מצטבר ו 240,000 קולות של בכי ראשון...

תהל ופלג קילמן כתר, תושבי קיבוץ רבדים, הגיעו לחטיבת נשים ויולדות קפלן מספר שבועות טרם הלידה אמרו כי מדובר בשירות מעולה כי נשים לא יודעות את התהליך לפני שהוא קורה ויש חשיבות רבה לכניסתן לחדר לידה כשהן רגועות ומרגישות בידיים בטוחות. "נראה שהפגישה האישית עם מיילדת מנוסה שעברה כבר אלפי לידות תעניק את המענה הזה, ולכן השירות הוא חשוב וחיוני עבור היולדת ובן זוגה", אמרה תהל.

סיגל חן, אחות אחראית חדר לידה במרכז הרפואי קפלן, בעלת ניסיון של 19 שנים כמיילדת בכירה שהיתה אחראית על אלפי לידות, מסבירה כי הפגישה מיועדת לנשים בהריונן הראשון אשר לא חוו תהליך לידה לפני כן וגם לנשים בלידות חוזרות אשר חווית הלידה שלהן בעבר הייתה שונה מכפי שהם ציפו. "בפגישה הן יכולות לעבד את תהליך הלידה הקודמת ולהבין האם והיכן ניתן לשנות כדי שהפעם החוויה תהיה מתקנת", היא מסבירה. "במהלכה יהיה מענה מקצועי ומלא על שאלות כגון מתי להגיע לחדר לידה, מה חשוב להביא, מי המלווים בחדר לידה , מהן החששות שלה מהלידה, תנוחות אפשריות בלידה, תנועתיות בלידה ודרכים לשיכוך כאבים, הלידה מנקודת מבטו של בן/בת הזוג, אפשרות ללידה נרתיקית לאחר ניתוח קיסרי, לידה עם סכרת הריונית, הנקה, השהות עם התינוק לאחר הלידה ונושאים החשובים מבחינת הטיפול בו".

הפגישה היא אינטימית, נקבעת מראש ובה נוכחים מיילדת, יולדת ומלווה לפי בחירתה, וזאת כדי להעניק ליולדת פרטיות לשאול את כל השאלות המטרידות אותה. בסופה של הפגישה תצא האישה ההרה עם תכנית לידה המתאימה בדיוק בשבילה ותכלול את העדפותיה ללידה האופטימלית מבחינתה ואת בקשותיה לגבי השהות עם התינוק והטיפול בו. "תכנית לידה שנכתבת מראש ברוגע תוך שימת לב לפרטים  תחסוך מהאישה את הדאגה שמא תגיע לחדר לידה מלווה בצירים כואבים ולא תזכור לבקש מהצוות את כל אותם דברים שחשבה עליהם לפני. את תכנית הלידה היא תמסור לצוות בהגיעה לחדר הלידה וכך תוכל לוודא שהצוות ידע את העדפותיה ללידה וישתדל לפעול על פיהם תוך כדי שמירה על בטחונה ובטחון היילוד", מפרטת סיגל.

לתאום פגישה אישית עם מיילדת ניתן לפנות למספר  *6977