כללית און-ליין
מידע שימושי

קו חם לתקופת קורונה - מערך העיניים

סובלים מהעיניים? לא בטוחים אם להגיע לתור שנקבע? הקו החם של מערך העיניים בקפלן נפתח לטובת ציבור המטופלים. אנחנו זמינים בטלפון: 050-2317328 כל יום בין השעות 8:00 ל 20:00

הסימפטומים הידועים של הקורונה הם חום ודלקת של דרכי הנשימה, אך הוירוס נמצא גם בדמעות ולכן מגע עם עיני החולה עלול לגרום להדבקות.

אמצעי הזהירות שפורסמו עד כה יעזרו לנו להימנע מהידבקות גם מחולים וגם מנשאים:  אן לגעת זה בזה, ואם נגענו ובעיקר בעיניים יש להקפיד על רחיצת ידיים,  אין לגעת בפנים, לא שלנו ולא של אחרים. כללים אלה נכונים תמיד ובעידן הקורונה הם חיוניים.

פגיעה עינית כחלק ממחלת הקורונה – כמעט ואין. עוד לא תואר בעולם מקרה קורונה בו הסימן הראשון למחלה היה דלקת עיניים.
יש ממש מעט דיווחים על פגיעה עינית כחלק מהמחלה - תיתכן דלקת של הלחמית (דלקת עיניים "פשוטה"  כפי שהרוב מכנה אותה) ותוארו גם מקרים של דלקת בארובת העין ובעצב הראיה.

אך שימו לב, מחלות העיניים "הרגילות" לא נעלמו מפחד הקורונה ויש להמשיך ולטפל בהן, למשל:

חולים עם מחלות עיניים כרוניות, כמו חולים עם ניוון של מרכז הראיה או פגיעה עינית מסוכרת, שהיו מקבלים מידי כחודש זריקה תוך עינית כטיפול קבוע השומר על מאור עיניהם.
מטופלים עם גלאוקומה (לחץ תוך עיני גבוה), בעיות בקרנית ובעיות עיניים על רקע נוירולוגי  שצריכים טיפול ומעקב קבוע.
וגם מטופלים להם הופיעו מחלות עיניים חדשות בלי קשר לקורונה, כמו הפרעה חדשה בראיה, בשדה הראיה, דלקת, ראיה כפולה וכו'.

מרפאת העיניים בקפלן
מרפאת העיניים בקפלן ממשיכה לעבוד בימים א' ג' ו ה'. בימים אלה אנחנו ממשיכים לתת טיפולים קבועים מצילי ראיה כגון זריקות תוך עיניות לפי צורך. חשוב לציין כי הטיפול נעשה תוך מיגון מלא של המטופלים ושל המטפלים.
כמו כן מתקבלים בכל יום, לאחר אישור טלפוני, מטופלים חדשים עם בעיה עינית הזקוקים לטיפול.

לגבי בעיות חריפות חדשות: חדר המיון עובד גם עבור חולי הקורונה וגם עבור החולים ה"רגילים" מבוגרים, ילדים וקשישים. כל מי שמגיע למיון ואין לו חום או תסמינים אחרים של קורונה, מועבר להמשך טיפול עיני לפי סוג הבעיה.

גם חולי קורונה מוכחים או חשודים הסובלים מבעיה עינית יזכו, כמובן, לטיפול לפי צורך תחת תנאי מיגון מחמירים.

קו חם לטובת הציבור
כדי להקל על כולם וכדי לעזור בהחלטה האם לצאת מהבית למרות הסגר ולהגיע לטיפול או בדיקה, פתחנו את הקו החם של מערך העיניים בטלפון: 050-2317328. הקו זמין כל יום בין השעות 8:00 ל 20:00.
קו זה נועד עבור  כל מי שאיננו בטוח אם עליו להגיע לביקורת שנקבעה לו זה מכבר, מי שצריך להגיע לבדיקה בשל תלונה חדשה ועבור מי שזקוק לעצה איך לנהוג בבית.