כללית און-ליין
מחלקות אשפוז
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון: 09-7470357/358

שעות ביקור

​א'-ה', בשעות 20:00-16:00
שישי-שבת, בשעות 20:00-10:00

מיקום

​בניין האשפוז, קומה ב

מחלקה ה

הפרעות נפשיות קשות גורמות סבל עצום למטופלים, למטופלות ולבני משפחותיהם. צוות מחלקה ה מאמין כי הכרה ודו-שיח מכבד הם תנאי מפתח להתקדמות ולהצלחה בטיפול ובשיקום

​למחלקת אשפוז ה בשלוותה מתקבלים מבוגרים מגיל 18, המתמודדים עם הפרעות נפשיות, לצורך אבחון, טיפול והכנה לשיקום. המחלקה מטפלת בסובלים מהפרעות פסיכוטיות, הפרעות אישיות, הפרעה דו־קוטבית, פוסט־טראומה, חרדה, דיכאון ועוד.

הטיפול במחלקה

הפרעות נפשיות קשות גורמות סבל עצום למטופל ולמשפחתו, ומושפעות ממרכיבים ביולוגיים, פסיכולוגיים וסביבתיים. ההתמודדות איתן מצריכה התייחסות לכל הגורמים הללו ועבודה משותפת של גורמי טיפול שונים, ובהם צוות המחלקה, המשפחה וכמובן המטופל עצמו. צוות מחלקה ה' מאמין כי הכרה ודו-שיח מכבד הם תנאי מפתח להתקדמות ולהצלחה בטיפול ובשיקום.

הטיפול בשלוותה בכלל, ובמחלקה ה' בפרט, נותן מענה לצרכים הייחודיים של כל מאושפז באמצעות תפיסה רב־מקצועית ורב־תחומית, המשלבת בין גישות טיפוליות שונות, תוך התייחסות כוללת לצורכי המטופל ובני משפחתו. צוות המחלקה מורכב מאנשי מקצוע מתחומים שונים האחראים על מרכיבי הטיפול התרופתיים, הפסיכולוגיים, הסוציאליים והשיקומיים.

לצד הטיפול הפרטני מתקיימות במחלקה קבוצות טיפוליות שונות, ובהן קבוצת תרופות המסייעת למטופלים להתמודד עם הקושי בנטילת תרופות ועם תופעות הלוואי, קבוצת תחלואה כפולה המסייעת למטופלים הסובלים גם מהתמכרות לסמים, קבוצות יוגה, תנועה, מוסיקה, אמנות ועוד. כמו כן, מתקיימת קבוצת הדרכה ותמיכה לבני משפחות המאושפזים. ייעוץ תזונתי ניתן על פי הצורך באופן פרטני על ידי דיאטנית, המנחה גם קבוצת אורח חיים בריא, יחד עם איש צוות נוסף מהמחלקה.

צוות המחלקה מלווה את המאושפזים במהלך כל תקופת השהייה במחלקה, תוך שמירה על רצף טיפולי, המאפשר ליישם גישה טיפולית ושיקומית מדורגת. במתכונת זו יכולים המטופלים לעבור בין מצבי אשפוז משתנים בתוך אותה מחלקה - ממצב של אשפוז מלא עד למעקב אמבולטורי וקליטה במסגרת טיפולית חדשה.

כל מטופל במחלקה נתמך על ידי מטפל אישי שמלווה אותו בתקופת האשפוז, ואחראי על שילוב הגורמים האחראים לו במחלקה ומחוצה לה. המטפל האישי מקיים קשר רציף עם בני המשפחה ומכין את הקרקע לשחרורו של המטופל ולהמשך שיקומו במסגרת חדשה.

סביבת המחלקה

מבנה המחלקה מוקף בסביבה ירוקה, מול מדשאות רחבות ידיים. קפיטריה ומגרש כדורסל זמינים למטופלים שמצבם מאפשר יציאה מהמחלקה. לרשות המאושפזים במחלקה עומדים ספרייה, לובי מרווח לצפייה בטלוויזיה ועמדות אינטרנט.

פעילות אקדמית

במחלקה קיים דגש אקדמי ויישומי, הכולל הוראה וכתיבה בתחומים הבאים: פסיכותרפיה דינמית בגישות שונות, טיפולים והתערבויות משפחתיים (מובל על ידי שתי מטפלות משפחתיות מוסמכות במחלקה) ומגוון של טיפולים קבוצתיים. כמו כן, נערך מחקר בסיסי בתחום הרגשי, בדגש על תהליכי אמפתיה והפרעות אישיות, מחקר באפשרות קיומה של פסיכואנליזה במוסד פסיכיאטרי ומחקר בנושא המוסד ככלי טיפולי.


לקריאה ולהדפסה של עלון מידע למטופלים ולמשפחתם - מחלקה ה

הצוות שלנו


מנהל המחלקה - ד"ר חגי הררי
סגנית מנהל המחלקה - ד"ר איריס יפעת
רופאה בכירה - ד"ר לימור זולוטוב
מנהל סיעוד - מוחמד קאסם
סגנית מנהל סיעוד - מירב אגשם
פסיכולוגית קלינית אחראית - דפנה זמיר
פסיכולוגית  קלינית - אפרת גיליס גרובשטיין
עובדת סוציאלית קלינית - יעל קדרון מזאל
עובד סוציאלי קליני - זיו נוימן
מרפאה בעיסוק אחראית - רותם טרנר
מרפאה בעיסוק - טליה סגל
מזכירת המחלקה - חגית בן אפריים