כללית און-ליין
מרפאות מבוגרים בבית החולים
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון לזימון תור: 09-7470319
09-7478500/501

שעות מענה טלפוני: ​א'-ה', בשעות 14:00-08:00

פנייה דיגיטלית ליחידה - מדריך למשתמש

פנייה ב- WhatsApp

חדש!
זמינים בשבילכם גם בווטסאפ.
לשליחת הודעה - הקליקו כאן ונשמח לעמוד לשירותכם!

מיקום

בי​תן 10

מרפאת הגיל השלישי

מנהלת: ד"ר דפנה שפט

גיל הזקנה מפגיש אותנו עם מגוון של אובדנים, העלולים לגרום למצבי לחץ ודיכאון גם אצל מי שלא סבל קודם מקשיים נפשיים. טיפול ותמיכה עשויים להביא להקלה משמעותית

​בגיל הזיקנה נתקל האדם במגוון רחב של אובדנים – מקצועיים (פרישה), גופניים (החלשות, מחלות), בין-אישיים (פטירת חברים ובני משפחה) וקוגניטיבים (ירידה בזיכרון). הצטברות האובדנים עשויה להוביל למצבים חדשים או חוזרים של אבל, חרדה ודיכאון. מרפאת הגיל השלישי שמה לעצמה למטרה לקדם את איכות החיים והמימוש העצמי נוכח אתגרים אלה, תוך אמונה כי טיפול ותמיכה נפשיים גם – ואולי דווקא – בגיל המבוגר, עשויים להביא להטבה משמעותית במצב.

איך מטפלים?

הפגישה הראשונה מתקיימת עם פסיכיאטר/ית (פסיכוגריאטר/ית  או מתמחה בפיקוח), וכוללת הערכה גופנית, נפשית וקוגניטיבית (לפי הצורך). בסיום הפגישה נקבעת תוכנית הפעולה המתאימה - הפניה לטיפול פסיכולוגי, קביעת טיפול תרופתי, הפנייה לגורמים רלוונטים בקהילה ועוד. מפגשי מעקב מתקיימים לפי הצורך כל מספר חודשים.

הטיפול הפסיכולוגי כולל גישות מגוונות  - דינמית, תמיכתית, קוגניטיבית. חלק גדול מהטיפולים מתבצע בקבוצות, בשל ההבנה כי בדידות מהווה את אחד הקשיים המשמעותיים בזיקנה. במרפאה פועלות קבוצות גוף-נפש להתמודדות עם תחילת הגיל השלישי (גילאי 75-65), קבוצות לבני זוג של חולים בדמנציה, סדנאות קשיבות (מיינדפולנס) ומגוון רחב של קבוצות לטיפול דינמי ותמיכתי. הטיפולים מתבצעים תוך שיתוף פעולה עם כלל הגורמים הרלוונטים בקהילה - מחלקות הרווחה, הביטוח הלאומי, עמותות לניצולי שואה, עמותות לחולים בדמנציה ועוד.

איך פונים?

המרפאה מקבלת מבוגרים מגיל 65. מזמינים תור, ומגיעים לפגישת היכרות והערכה עם הפניה מרופא/ת המשפחה ועם טופס התחייבות (טופס 17). לזימון או ביטול תור, התקשרו למספר: 09-7478500/501.

פעילות מחקרית

המחלקה נוטלת חלק במחקר מצבים נפשיים בגיל הזיקנה, למשל דיכאון ודמנציה, והטיפול בהם.

 

לחצו כאן להורדת עלון מרפאת הגיל השלישי

לחצו כאן לצפייה במצגת: כל מה שרצית לדעת על דמנציה ולא העזת לשאול

לחצו כאן להורדת טופס הסכמה לטיפול קבוצתי באופן מקוון

 

הצוות שלנו


מנהלת המרפאהד"ר דפנה שפט​ , מתאמת השירות האמבולטורי
פסיכולוגית קלינית אחראית - מור פיקסמן
פסיכולוגית קלינית - מיכל אליאב
עובדים סוציאלים קלינים - לוצי מרקס ניומן, שלי קפלן רווח
מטפלות בהבעה - נועה פלג צברי, מרים גרומן, שרון לירן
צוות נוסףמתמחים בפסיכיאטריה ובפסיכולוגיה וסטודנטים במקצועות הטיפול השונים