כללית און-ליין
טיפולים

תזונה ודיאטה

סיכון מוגבר לתסמונת המטבולית, מצבים נפשיים שמשפיעים על הרגלי האכילה וגורמים לשינויים דרסטיים במשקל - כל אלה ועוד דורשים ייעוץ וסיוע תזונתי

השירות התזונתי מאתר ומטפל במצבים תזונתיים שאינם תקינים, מעניק שירות הדרכה לתזונה בריאה ונכונה ומתאים מזונות או תפריט למטופלים עם צרכים מיוחדים. התזונאיות בשלוותה משתתפות בישיבות צוות מחלקתיות, ומתאמות את הטיפול עם הצוותים הרפואיים במחלקה.

אני חולה, זה הזמן לדיאטה?

יחידת תזונה היא חיונית בבית חולים פסיכיאטרי, שכן קיים בו סיכון מוגבר לתסמונת המטבולית, המתבטאת בעלייה במשקל, סוכרת, לחץ דם גבוה ופרופיל שומנים גבוה. הסיכון המוגבר נובע מכמה גורמים, ובהם נטילת תרופות פסיכיאטריות, הזנחה גופנית, מקורות תמיכה שאינם מספקים או חוסר ידע בנושא תזונה ואורח חיים בריא.

וזו לא הסיבה היחידה. בבריאות הנפש קיימים מצבים של שינויי משקל דרסטיים, הדורשים התערבות תזונתית. מצבים אלה יכולים להיות תוצאה של הפרעת אכילה, סירוב לאכילה בגלל מצב פסיכוטי, בעיות בליעה או לעיסה בשל היגיינת שיניים ירודה או תופעת לוואי של תרופות.

גם התופעה של בררנות במזון רווחת באוכלוסיית פגועי הנפש וצורך של אנשים מסוימים בקבלת מזון סגור, ללא מגע יד אדם, מתוך חרדה מפני זיהום.

כמו כן, השירות התזונתי נותן מענה למצבים רפואיים שונים שמהם סובלים המאושפזים, כמו סוכרת, יתר לחץ דם, השמנה, תת-תזונה, הפרעות אכילה, מחלות דרכי עיכול, פצעי לחץ ועוד.

המטופלים מקבלים ייעוץ תזונתי פרטני, מדי שבוע מתקיימות בכל מחלקה קבוצות של אורח חיים בריא וניתנת הדרכה למשפחות במידת הצורך.

התזונאיות מתעדכנות באופן קבוע בקורסים ובהשתלמויות בתחום התזונה ובריאות הנפש, תוך התמחות בטיפול בסוכרת ובהפרעות אכילה.

איך פונים?

ניתן לפנות ליעוץ תזונתי דרך המטפל האישי או הצוות הרפואי במחלקה. טלפון המחלקה לתזונה קלינית: 09-7478534.