כללית שלי
מחלקות אשפוז
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון: 09-7478524

שעות ביקור

​ימים א'-ה', בשעות 20:00-16:00
שישי-שבת, בשעות 20:00-10:00

מיקום

​בניין האשפוז, קומה א

מחלקה ג

במחלקה מקפידים לשמור על רצף טיפולי, שמאפשר למטופלים לעבור בין מצבי אשפוז משתנים בתוך אותה מחלקה - ממצב של אשפוז מלא עד למעקב אמבולטורי וקליטה במסגרת טיפולית חדשה


למחלקת אשפוז ג בשלוותה מתקבלים מבוגרים מגיל 18, המתמודדים עם הפרעות נפשיות, לצורך אבחון, טיפול והכנה לשיקום. המחלקה מטפלת בסובלים מהפרעות פסיכוטיות, הפרעות אישיות, הפרעה דו־קוטביתפוסט־טראומהחרדהדיכאון ועוד.

צוות מחלקה ג דוגל בגישה השמה את המטופל ובני משפחתו במרכז. הצוות מלווה את המטופלים ובני משפחותיהם לאורך התהליכים הטיפוליים, תוך עבודה מקצועית ושיתוף פעולה הדוק בין חברי צוות המחלקה. במחלקה שומרים על רצף טיפולי וליווי בשלבי האשפוז השונים, המאפשר ליישם גישה טיפולית ושיקומית מדורגת. כך, המטופלים יכולים לעבור בין מצבי אשפוז משתנים בתוך אותה מחלקה - ממצב של אשפוז מלא עד למעקב אמבולטורי וקליטה במסגרת טיפולית חדשה. חלק מן המטופלים, בהתאם לצורך, ממשיכים את הטיפול במסגרת מרפאת המחלקה גם לאחר שחרורם וללא מגבלת זמן.

כל מטופל במחלקה מלווה על ידי מטפל אישי לאורך תקופת האשפוז ואחראי על שילוב הגורמים האחראים לו במחלקה ומחוצה לה. כמו כן, מקיים המטפל האישי קשר רציף עם בני המשפחה ומכין את הקרקע לשחרורו של המטופל ולהמשך שיקומו במסגרת חדשה.

צוות המחלקה כולל מטפלים ממגוון תחומים – פסיכיאטריה וסיעוד פסיכיאטרי, ריפוי בעיסוק, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית וטיפול באומנויות (אומנות, דרמה, תנועה ומוזיקה).

לצד הטיפול הפרטני מתקיימות במחלקה קבוצות טיפוליות שונות, ובהן: קבוצת תרופות המסייעת למטופלים להתמודד עם הקושי בנטילת תרופות ועם תופעות לוואי, קבוצת תחלואה כפולה המסייעת למטופלים הסובלים גם מהתמכרות לסמים, קבוצות יוגה, פסיכודרמה,  טיפול במוסיקה ועוד. כמו כן, מתקיימת קבוצת הדרכה ותמיכה לבני משפחות המאושפזים. ייעוץ תזונתי ניתן על פי הצורך באופן פרטני על ידי דיאטנית, המנחה גם קבוצת אורח חיים בריא יחד עם איש צוות נוסף מהמחלקה.

סביבת המחלקה

מבנה המחלקה עטוף בסביבה ירוקה, מול מדשאות רחבות ידיים, קפיטריה ומגרש כדורסל, הזמינים למטופלים שמצבם מאפשר יציאה מהמחלקה. לרשות המאושפזים בתוך המחלקה עומדים ספרייה, לובי מרווח לצפייה בטלוויזיה ועמדות אינטרנט.

פעילות מחקרית

במחלקה נעשים מחקרים בנושאים הבאים: שינויים בקוגניציה חברתית במטופלים הסובלים מהפרעות קשב והפרעות מצב רוח; טיפול באוקסיטוצין כאמצעי לחיזוק הברית הטיפולית בפסיכותרפיה, תסמינים נוירולוגיים בהפרעות פסיכיאטריות ועוד.לקריאה ולהדפסה של עלון מידע למטופלים ולבני משפחתם - מחלקה ג

הצוות שלנו


מנהל מחלקה - ד"ר חגי מעוז
סגנית מנהל המחלקה - ד"ר נעה פת-יה
מנהל הסיעוד - איגור ריקלמן
סגנית מנהל הסיעוד - מירה כהן
פסיכולוגית קלינית אחראית - יעל שגב
פסיכולוגית קלינית - ד"ר שלומית קרן
עובדת סוציאלית קלינית אחראית – ליאת גונן
עובדת סוציאלית קלינית – הילה לאוטמן
מרפאה בעיסוק אחראית - שירלי אדיר פאביס
מרפאות בעיסוק – אילת רייזברג, מור אלוס
מטפלת בתנועה ומדריכת מטפלים אקספרסיביים – דברת דגן
מזכירה - אסי פרלמן