כללית שלי
מחלקות אשפוז

יצירת קשר

טלפון: 09-7478663

שעות ביקור

​ימים א'-ה', בשעות 20:00-16:00

שישי-שבת, בשעות 20:00-10:00

מחלקה ב - פתוחה

המחלקה מתמחה בטיפול בדיכאון ובמשברי חיים

למחלקה הפתוחה לטיפול בדיכאון ובמשברי חיים מתקבלים מבוגרים מגיל 18, גברים ונשים, המתמודדים עם דיכאון, חרדה, משברי חיים, הפרעות אישיות ועוד.

הטיפול במחלקה

הטיפול בשלוותה בכלל, ובמחלקה בפרט, מתבסס על תפיסה הומניסטית ועל חשיבה שמתייחסת לעולמו הרגשי הסובייקטיבי של כל מטופל ומטופלת. צוות המטפלים נותן מענה לצרכים הייחודיים של כל מאושפז באמצעות תפיסה רב־מקצועית ורב־תחומית. תפיסה זו משלבת בין גישות טיפוליות שונות, תוך התייחסות כוללת לצורכי המטופל ובני משפחתו. צוות המחלקה מורכב מאנשי מקצוע מתחומים שונים, האחראים על מרכיבי הטיפול התרופתיים, הפסיכולוגיים, הסוציאליים והשיקומיים.

צוות מחלקה ב מלווה את המאושפזים במהלך כל תקופת השהייה במחלקה, תוך שמירה על רצף טיפולי. ההמשכיות מאפשרת ליישם גישה טיפולית ושיקומית מדורגת. במתכונת זו יכולים המטופלים לעבור בין מצבי אשפוז משתנים בתוך אותה מחלקה - ממצב של  אשפוז מלא עד למעקב אמבולטורי ולקליטה במסגרת מרפאתית חדשה בקהילה.

לכל מטופל במחלקה מוצמד מטפל אישי המקיים איתו שיחות במתכונת קבועה ומלווה אותו לאורך תקופת האשפוז. המטפל האישי אחראי על שילוב הגורמים המטפלים במחלקה ומחוצה לה, מקיים קשר רציף עם בני המשפחה ומכין את הקרקע לשחרורו של המטופל.

צוות הריפוי בעיסוק במחלקה מעורב בטיפול הכוללני, תוך שימוש בפעילויות מגוונות. הטיפול מכוון לכל תחומי החיים: פעילויות יומיומיות, תפקודים חברתיים, קוגניטיביים, רגשיים וביצועיים. דגש מושם על הערכת היכולת התפקודית של המטופלים והמלצות להפניות למסגרות של תעסוקה בקהילה עם השחרור.

לצד הטיפול הפרטני מתקיימות במחלקה קבוצות טיפוליות. הטיפולים הקבוצתיים מעודדים אינטראקציה בינאישית, מאפשרים תמיכה ולמידה הדדית ומתמקדים בתחומים החשובים והמיוחדים לתהליך הטיפולי. במחלקה קבוצות שיחה, קבוצות תפקודיות (למשל, קבוצת מטבח וקבוצת גינון), קבוצות הבעה (למשל, טיפול באמנות) וקבוצת תרופות המסייעת למטופלים להתמודד עם הקושי בנטילת תרופות ועם תופעות לוואי. ייעוץ תזונתי ניתן על פי הצורך באופן פרטני על ידי דיאטנית. כמו כן, מתקיימת קבוצת אורח חיים בריא, בהנחיית דיאטנית המחלקה ואיש צוות נוסף.

סביבת המחלקה

מתחם המחלקה מעוצב, מטופח ומאובזר לרווחת המאושפזים. במחלקה יש חללי מנוחה ופעילות מגוונים: לובי טלוויזיה, לובי קפה, חדר ריפוי בעיסוק, חדר מוסיקה וחדר קבוצות. מרחב המחלקה כולו נתפס כסביבה טיפולית, כאשר כל המפגשים והפעילויות משמעותיים לתהליכי ההערכה וההתערבות. מבנה המחלקה שוכן במרכז בית החולים, עטוף בסביבה ירוקה, מול מדשאות רחבות ידיים, קפיטריה ומגרש כדורסל.

לקריאה ולהדפסה של עלון מידע למשפחות -  מחלקה ב

 

הצוות שלנו


מנהל מחלקה - ד"ר אורי ניצן
סגנית מנהל מחלקה - ד"ר רינת ידידיה
מנהלת סיעוד - אולגה ארד
סגן מנהלת סיעוד - אדהם עיראקי
פסיכולוגית קלינית אחראית - אפרת שמגר
פסיכולוגית קלינית - ענבר אורבך נוה
אחראית ריפוי בעיסוק - שני ולוביק שושן
מרפאה בעיסוק - מרים עלקא שיין
עובדת סוציאלית קלינית אחראית - שחר דוויק
עובד סוציאלי קליני - חנן פילוסוף
מזכירת מחלקה - רוית פולק