כללית און-ליין
מחלקות אשפוז
פנייה ליחידה

יצירת קשר

שעות ביקור

​ימים א'-ה', בשעות 20:00-16:00

שישי-שבת, בשעות 20:00-10:00

מחלקה ב - פתוחה

המחלקה מתמחה בטיפול בדיכאון ובמשברי חיים

למחלקה הפתוחה לטיפול בדיכאון ובמשברי חיים מתקבלים מבוגרים מגיל 18, גברים ונשים, המתמודדים עם דיכאון, חרדה, משברי חיים,  והפרעות הקשורות בטראומה.

הטיפול במחלקה

הטיפול בשלוותה בכלל, ובמחלקה בפרט, מתבסס על תפיסה הומניסטית ועל חשיבה שמתייחסת לעולמו הרגשי הסובייקטיבי של כל מטופל ומטופלת. צוות המטפלים נותן מענה לצרכים הייחודיים של כל מאושפז באמצעות תפיסה רב ־ מקצועית ופסיכותרפיה אינטנסיבית . החלק הראשון של האשפוז מוקדש לרוב לייצוב מצבו הנפשי של המטופל, והחלק השני לארגון הסביבה בקהילה והחזרה הדרגתית של המטופל לחיים בקהילה. צוות המחלקה   מלווה את המטופלים במהלך כל תקופת האשפוז, תוך שמירה על רצף טיפולי אחרי השחרור אל המשך המעקב והטיפול בקהילה .   

במחלקה צוות סיעודי מסור ומקצועי שנמצא בקשר יומיומי עם המאושפזים. לצד השמירה על הכללים וסדר היום במחלקה, אנשי הסיעוד מלווים את המטופלים גם בהקשר הרפואי וברגעי המשבר הרגשיים.  לכל מטופל במחלקה יש מטפל אישי המקיים אתו שיחות במתכונת קבועה, שומר על קשר עם המשפחה,  ומלווה את המטופל לאורך תקופת האשפוז. לכל מטופל יש גם רופא שאחראי על מצבו הגופני ועל התרופות שנוטל, עובדת סוציאלית שאחראית על זכויות המטופל ותהליכי השיקום, ומטפלת משפחתית מנוסה שאחראית על התחום במחלקה ומקיימת התערבויות וטיפולים משפחתיים במקום שנדרש.   

צוות הריפוי בעיסוק במחלקה מעורב בטיפול הכוללני ומסייע למטופלים בביצוע פעילויות יומיומיות, קידום יכולתם החברתיות, הערכת היכולת התפקודית של המטופלים והמלצות על מסגרות של תעסוקה ופנאי בקהילה עם השחרור.

לצד הטיפול הפרטני מתקיימות במחלקה קבוצות טיפוליות. הטיפולים הקבוצתיים מעודדים אינטראקציה בינאישית, ומאפשרים התבוננות על המפגש בין העולם הפנימי של המטופל לעולם החברתי. במחלקה קבוצות שיחה דינאמיות, קבוצות תפקודיות ( קבוצת מטבח וקבוצת גינון), קבוצות הבעה (טיפול באמנות, תנועה, מוסיקה), קבוצת ויסות רגשי, מיינדפולנס, וקבוצת  תרופות.

ייעוץ תזונתי ניתן על פי הצורך באופן פרטני על ידי דיאטנית.

סביבת המחלקה

מתחם המחלקה מעוצב, מטופח ומאובזר לרווחת המאושפזים.   

הטיפוליים נערכים באווירה שקטה ורגועה, ובמרחב עטוף מדשאות וצמחייה.

לקריאה ולהדפסה של עלון מידע למשפחות -  מחלקה ב

 

הצוות שלנו


מנהל מחלקה - ד"ר אורי ניצן

סגנית מנהל מחלקה - ד"ר רינת ידידיה
רופאה בכירה – ד"ר ליאורה זמיר

מנהלת סיעוד - אולגה ארד
סגן מנהלת סיעוד - אדהם עיראקי
פסיכולוגית קלינית אחראית - אפרת שמגר
פסיכולוגית קלינית – ד"ר ענבר אורבך נוה
אחראית ריפוי בעיסוק - שני ולוביק שושן
מרפאה בעיסוק - מיכל שרה מנור
עובדת סוציאלית קלינית אחראית - שחר דוויק
עובדת סוציאלית קלינית - שירי דבורה שומינר

עובדת סוציאלית ומומחית בטראומה – אביטל מרמלשטיין

מטפלת משפחתיתדפנה הירשמן