כללית און-ליין
מחלקות אשפוז
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון: 09-7709968
פקס: 09-7709675
מיקום: ​בניין אשפוז מרכזי, קומה 3

שעות ביקור

​ימים ראשון - חמישי 15:00 עד 21:00
ימי שישי - שבת וחג - 10:00 עד 12:00, 15:00 עד 21:00

המחלקה לטיפול נמרץ ושיקום ההכרה

מנהלת המחלקה: ד"ר ילנה איידינוב , M.D.

​מחלקת טיפול נמרץ ושיקום ההכרה נחשבת לאחת המובילות בעולם בטיפול בזקוקים לשיקום ההכרה כתוצאה מחבלת ראש. המחלקה פועלת מזה 31 שנים על פי הסטנדרטים הרפואיים העדכניים ביותר וכ-80% ממטופליה לאחר חבלת ראש שבים להכרה, אחוזי הצלחה מהגבוהים בעולם.

ד"ר ילנה איידינוב

בראש המחלקה עומדת ד"ר ילנה איידינוב שהתמחתה ברפואה פיזיקאלית ושיקום בלוינשטיין וסיימה לימודי המשך בביה"ס ללימודי רפואה מתקדמים באוניברסיטת ת"א. היא חברת סגל בחוג לרפואת שיקום של הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ושותפה לעבודות מחקר בתחום שיקום השדרה.

הצוות הרפואי של מחלקת טיפול נמרץ ושיקום ההכרה מורכב מאנשי מקצוע נבחרים ומסורים הרואים בעבודתם שליחות. הצוות הרב-תחומי כולל רופאים מומחים בשיקום, המיומנים בטיפול בנפגעי ראש ופוליטראומה, אשר פועלים בשיתוף פעולה עם יועצים מתחומי האורתופדיה, ניאורולוגיה, אורולוגיה, עמוד השדרה, נוירוכירורגיה, כירורגיה פלסטית ומומחים נוספים במידת הצורך.
במחלקה ניתן דגש לקשר עם המשפחות, שעימן עובר הצוות כברת דרך ארוכה במהלך השיקום. 

מחלקת טיפול נמרץ ושיקום ההכרה פיתחה בזכות הניסיון שצברה סולם מדידה הנקרא "סולם לוינשטיין לשיקום ההכרה", המזהה ומעריך סימנים ראשונים של חזרה להכרה וסיכויי החלמה, על פי שישה משתנים המתבססים על תקשורת בין הבודק לנבדק. כמו כן, עבודות ופרסומים של צוותה נלמדים ומצוטטים בכנסים ובכתבי עת מקצועיים, ומחקריה על אודות הפעילויות הטיפוליות של המחלקה התפרסמו לא אחת בביטאוני רפואה מהמובילים בעולם.

בין יתר החידושים של המחלקה, טיפול ב"חדר סנוזלן" - חדר לגרייה רב-חושית, שבו לראשונה בעולם ניתנים טיפולים גם לשיקום ההכרה, על ידי מרפאות בעיסוק, אחיות שהוכשרו לכך, פיזיותרפיסטיות וקלינאיות תקשורת. כמו כן, טיפול בעזרת בעלי חיים וטיפול במוזיקה.

מחלקת טיפול נמרץ לשיקום ההכרה של המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין נושאת באופן בלעדי בישראל בתו תקן ISO 2000-9002 המהווה חותם ומחויבות לאיכות.

לקריאה על מחקר חדש של ד"ר איידינוב באתר YNET, לחצו כאן

הצוות הרפואי

  • אחות אחראית:

    אירה יעקובוב
  • מ"מ סגנית אחות אחראית:

    אירינה יעקובוב