מידע שימושי

מידע כללי למתאשפז ולבני משפחתו

מידע כללי למתאשפז ולבני משפחתו - קובץ להורדה

משרד הקבלה ומערך מרפאות החוץ של בית החולים הוא הנדבך המרכזי בתהליך הקליטה והשירות הפנימי והחיצוני ללקוח.
משרד הקבלה מתמחה בטיפול בלקוח: מתהליך הקבלה, דרך האשפוז והתיאום עם הגורמים השונים בקהילה, תיאום הקבלות והשחרורים עם מחלקות האשפוז, זימון למרפאות החוץ, הזמנת ציוד ואביזרי עזר, היסעים לטיפולים וייעוצים, ובסיום האשפוז בתהליך השחרור והתחשבנות כספית.

תהליך קליטת המטופל אורך כמה שעות, לכן רצוי להגיע מוקדם ככל שניתן. המפגש הראשון של המטופל ומשפחתו נערך במשרד הקבלה, בבניין הראשי בקומת הקרקע, שם מתבצעת קבלה אדמניסטרטיבית, מופקות מדבקות אשפוז, וממנו מופנה המטופל למחלקה הקולטת.
לרשות המבקרים חדרי הסבה במחלקות האשפוז, עמדת קפה בקומת הקרקע, וכרי דשא המקיפים את קמפוס בית החולים.

בימים ראשון עד חמישי משעה 15:00 עד  21:00
בימי שישי, ערבי חג, שבת וחג משעה  10:00 עד 12:00 ומשעה 15:00 עד 21:00.
השעות מפורסמות בכניסה לבית החולים ובמחלקות.

בהתאם להנחיות מחלקת הכשרות של הכללית, הרינו להפנות את שימת לבכם להנחיות הבאות:
א. חל איסור להכניס לבית החולים ולמחלקות האשפוז כל אוכל מבושל ובפרט מאכלי בשר.
ב. אין להשתמש בכלי המטבח של בית החולים, לכל מטרה שהיא. כלי המטבח (צלחות, סכו"ם, כוסות, סירים וכ"ו) השייכים לבית החולים נועדו לשימוש עבור הגשת מזון המסופק על ידי בית החולים בלבד.

ביום השחרור יש להחזיר את כל ציוד העזר שהושאל למטופל בעת האשפוז. המחלקה המאשפזת מציידת את המטופל בטופס שחרור מובנה, והוא ומשפחתו מתבקשים לאשר את השחרור מהמחלקה בחתימת נציג מטעמה. בנוסף, יש להחזיר את כסא הגלגלים המושאל למחלקת הלוגיסטיקה, ולקבל ממנה חתימת אישור בטופס עצמו.
עם השלמת האישורים המוחתמים, יש לפנות למשרד הקבלה לביצוע שחרור אדמניסטרטיבי. עם ספח השחרור, חוזרים למחלקה המאשפזת לקבלת המסמכים הרפואיים.

אנו מבקשים להביא לידיעתכם שבית החולים נוהג לאשר למאושפזים, על פי בקשתם, יציאה לחופשת סופשבוע/ חג, במידה ומצבם הרפואי מתיר זאת.
היציאה לחופשות מתאפשרת מיום שישי (בשעה 10 בבוקר- לאחר גמר הטיפולים) ו/או ערב חג עד מוצאי שבת ו/או מוצאי חג או עד למחרת בבוקר, לכל המאוחר.

אנו יודעים כי השהות והשיקום בבית החולים אורכים לעיתים זמן רב, לכן צוות בית החולים עושה הכול כדי להקל על שהותכם ולתת לכם הרגשה ביתית תוך מתן אפשרות למגוון שירותים ופעילויות חברתיות ממוקדות שיקום.

בית החולים מעמיד לרשותכם:

טל פארם בע״מ - שירות
השכרת טלוויזיה בכבלים, ט
 • בית כנסת - פועל באגף האשפוז המרכזי, קומה 2 ופתוח כל שעות היממה. לפרטים נוספים בענייני דת וכשרות – הרב שמואל חרמ״ץ, רב בית החולים,
  טלפון: 054-6367703.
 • סידורי לינה למשפחות - סידוני לינה בתוך בית החולים עבור משפחות המתגוררות הרחק מבית החולים. ניתן לשכור חדר על בסיס מקום פנוי, לתאום והזמנות 09-7709098.
 • מועדון חברתי - הוקם עבור המטופלים ובני משפחותיהם מתוך רצון לאפשר כמה שעות של הפוגה ונחת. המועדונית פועלת מידי יום בשעות אחר הצהריים-בין השעות 14:00-20:00 (פרט לימי שישי) בבניין ב'. המועדונית מופעלת על ידי מתנדבים ובנות שירות לאומי וכל יום מוקדש לפעילות מסוג אחר. בנוסף, במשך כל השבוע מתקיימות כל העת פעילויות יצירה שונות ומגוונות.
  לרווחת המטופלים ניצבות במועדונית גם עמדות אינטרנט, עמדות פלייסטיישן עם מסכי פלזמה, עמדת מוסיקה הכוללת מערכת, דיסקים ואוזניות אישיות, וכן ספרייה. פרט לפעילויות המוצעות במועדונית עצמה, מדי פעם מארגנת המועדונית יציאה מאורגנת לטיולים ברחבי הארץ.
 • עמדות אינטרנט - בכל מחלקה הוקמה עמדת אינטרנט המאפשרת לקהל המטופלים גישה וגלישה באינטרנט. אפשרויות הגישה הן כדלקמן:
  א. עמדה פיזית (מחשב +צג) הנמצאת בכל "חדר יום".
  ב. חיבור אלחוטי לבעלי מחשב אישי עם כרטיס אלחוטי.
 • שירותי כביסה - הנהלת בית החולים מציעה למאושפזים שני שירותים:
  1) שירותי כביסה בתשלום חד פעמי לכל תקופת האשפוז. המעוניינים בשירות זה מוזמנים לגשת למשרד הקבלה ולהסדיר את התשלום בסך של 40 ₪. לפרטים נוספים נא לפנות למשרד הקבלה-
  09-7709940/16
  2) כביסה בשירות עצמי: לנוחיות המטופל ובני משפחתו הוצבו מכונת כביסה ומכונת ייבוש לכביסה בשירות עצמי. השירות בתשלום (7 ₪ לכביסה ו- 7 ₪ לייבוש). יש להצטייד בחומרי כביסה.
  המכונות מוצבות בקומה 1 (היחידה לטיפול נמרץ לשיקום ההכרה/ יחידת הילדים).
 • ארוחת צהריים - הנהלת בית החולים מאפשרת לבן/בת משפחה או מטפל/ת אחד/אחת של המאושפז, ליהנות מארוחת צהרים בתשלום.
  הארוחה מוגשת בחדר האוכל-פרסונל בקומת הכניסה, המיועד לפרסונל ולאורחים בלבד, בין השעות 12:00- 13:30.
  ניתן לרכוש תלושי אוכל במשרד הקבלה של בית החולים בקומת הכניסה כדלקמן: בימים א'-ה' בין השעות 13:30-12:00. ביום שישי וערבי חג בין השעות 8:00- 11:30 בלבד.
  יש לרכוש מבעוד מועד תלושי אוכל לארוחות בימי שישי/שבת/חג/ערב חג ולא יאוחר מיום שישי/ערב חג עד לשעה 11:30.
  בן משפחה שרכש תלוש אוכל גם לסעודת ערב שבת/ ערב חג, יקבל את הארוחה במחלקה בה מאושפז/ת המטופל/ת, ומתבקש להודיע על כך לאחות האחראית במחלקה בה מאושפז/ת המטופל/ת. ניתן לעשות זאת בכל יום בשבוע ולא יאוחר מיום שישי עד לשעה 10:00, זאת על מנת לאפשר השלמת הסידורים הנדרשים במטבח בית החולים.
 • מכירת ציוד שיקומי - מתבצעת בקומת המרתף בבניין פליישמן, ליד האגף הלוגיסטי.
  כל המעוניין בשירות מוזמן לפנות למשרד הקבלה. המוצרים הנמכרים: גבסים, שמיניה, ספירוקר, בקבוק שתן, מכנסוני בריכה, כפפות פוטורו, קופסא לשיניים תותבות.
 • השכרת טלוויזיות - טל פארם בע״מ - שירות השכרת טלוויזיה בכבלים, טלוויזיה אישית וצמודה למיטת המטופל. להזמנות: טלפון נייד: 052-5257169 בימים ראשון-שישי בין השעות 15:00-10:00 .
  ניתן להשאיר הודעות במענה הקולי.
 • מספרה - לנוחיות המאושפזים נתן לקבל שירותי מספרה בבניין פליישמן, קומה 1, בימי ב' אחת לשבועיים בין השעות 12:00-09:00. יש להירשם ידנית על גבי טופס שיתלה על הדלת, בימי א' אחת לשבועיים.
 • ספרייה ניידת - מופעלת על-ידי נשות ארגון יע״ל בבניין ב׳ קומה 1. טלפון: 09-7709966.