כללית און-ליין
מידע שימושי

שאלות נפוצות

שאלות ותשובות בית חולים לוינשטיין

שאלות ותשובות

 • האם מותר לבן משפחה לשהות באופן רצוף ליד המאושפז?

  מטרת האשפוז השיקומי היא לסייע למאושפז לרכוש עצמאות מרבית. לעיתים בנוכחות מתמדת של בני משפחה - קשה להשיג יעד זה. לכן, איננו ממליצים על שהות רציפה בבית החולים, למעט ביחידת הילדים. עם זאת, ראוי לציין, כי נוכחות המשפחה לצד המאושפז חשובה ביותר. אנו תומכים ומעודדים ביקורי משפחה ואנשים משמעותיים למאושפז, ככל שרק ניתן.

 • האם בני משפחה יכולים ללון בבית החולים?

  ביחידת הילדים אנו מבקשים לינת בן משפחה בבית החולים, לצד הילד המאושפז. ביתר המחלקות, אנו ממליצים שלא ללון במקום, אלא לשוב למקום מגורים קבוע או זמני, מחוץ לבית החולים. במקרים מיוחדים, התלויים ברצון המשפחה והמאושפז ובהמלצת הצוות, ניתן לקרוב אחד ללון במחלקה.

 • האם יש פתרונות לדיור בקרבת בית החולים, כשמדובר בבני משפחה המגיעים ממרחק?

  בקרבת בית החולים אין זמינות גבוהה לפתרונות דיור רבים, למעט השכרת חדר או דירה, לתקופה קצרה. ארגון "יד שרה" העמיד לרשות משפחות בית החולים דירה במרכז רעננה. ניתן לקבל חדר לתקופה בת חודש, על בסיס מקום פנוי. מספר משפחות מוכנות לארח בבתיהן בעיקר נשים, בנות משפחה.
  בכל שאלה לגבי דיור, הנכם מוזמנים לפנות אל העובד/ת הסוציאלי/ת במחלקה.

 • האם קיימת חניה לרכב, כשבאים לבקר מאושפז בבית החולים?

  בסביבת בית החולים קיימות מספר חלופות לחנייה, חלקן בתשלום.

 • כיצד מגיעים לבית החולים בתחבורה ציבורית?

  בית החולים ממוקם על הרחוב הראשי של העיר רעננה (רחוב אחוזה 278), במפגש עם רחוב ירושלים, המוביל לעיר הרצליה.
  הגעה בתחבורה ציבורית: ממקומות רחוקים ניתן להגיע לתחנה בצומת כפר-סבא רעננה ולנסוע באוטובוסים שמספריהם: 29, 1, 501
  אפשרות אחרת – להגיע אל התחנה המרכזית בתל-אביב ומשם אוטובוס מס' 501,502 או להגיע לתחנת הרכבת בת""א (ארלוזורב) וגם משם לנסוע באוטובוסים מס' 501, 502.
  מתל-אביב ניתן לנסוע באוטובוסים מס' 47, 48, 147, 247.
  מפתח-תקוה קו 551.
  נסיעה ברכבת: תחנת רכבת בהרצלייה. ממנה מוביל אוטובוס מס' 29 לבית החולים.
  תחנת רכבת בכפר-סבא ממנה מוביל אוטובוס מס' 29 לבית החולים.

 • האם מתאפשר לתרגל את הנלמד בטיפולים בשעות אחר הצהריים?

  בהחלט כן. המטפלים מבקשים מהמבקרים הקבועים לתרגל את הישגי הטיפול בשעות הפנאי.

 • אילו סוגי טיפולים מקבל המאושפז?

  המאושפז מקבל טיפולים, בהתאם לצרכיו ולתכנית טיפולית כוללת, הנקבעת לאחר קבלתו ומתעדכנת בהתאם לשינויים במצבו.
  הטיפולים הניתנים: טיפול רפואי (לרבות ייעוץ מרופאים במקצועות משלימים), טיפול סיעודי, טיפולים פרה-רפואיים: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, עבודה סוציאלית (לרבות טיפול זוגי, משפחתי וקבוצתי) ופסיכולוגיה. לפי הצורך, קיימת מסגרת לטיפול מיני.
  כל אחד מסוגי הטיפולים ניתן על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, מהשורה הראשונה בארץ.

 • האם קיימת הדרכה לבני משפחה כיצד לסייע למאושפז בשעות הביקור?

  באופן כללי, שעות הפנאי נועדו למנוחה. כשמטפל סבור כי יש צורך לתרגול נוסף, הוא מוצא את דרכו אל המבקרים הקבועים, כדי להדריכם. בן משפחה או מבקר קבוע, אשר מרגיש צורך בהדרכה נוספת לגבי ההתנהלות בשעות הפנאי, מוזמן לפנות אל אנשי הצוות ולקבל ייעוץ והדרכה.

 • האם בני המשפחה יכולים גם הם לקבל הדרכה או טיפול בזמן האשפוז?

  כן, בוודאי. העובדים הסוציאליים בכל המחלקות מיומנים להעניק הן טיפול לבני המשפחה והן הדרכה וייעוץ, בשאלות המתעוררות במהלך האשפוז.

 • מהו משך האשפוז?

  משך האשפוז נקבע, באופן אינדיבידואלי, לכל מאושפז בנפרד. צוות המחלקה מעריך את צרכיו של המאושפז ואת ההתקדמות, במשך הזמן. ההחלטה על מועד השחרור מתקבלת כחלק ממכלול שיקולים וחוות דעת של אנשי הצוות השונים, בניהולו של מנהל המחלקה.

 • על סמך מה נקבע תאריך השחרור?

  תאריך השחרור נקבע על סמך מספר שיקולים, המנחים את אנשי הצוות, כגון: חומרת הפגיעה, אופי ההתקדמות לאורך האשפוז ועוד. כל מאושפז שונה מהאחר והצוות שוקל ובודק, לגופו של עניין, לגבי כל מאושפז, בנפרד.

 • האם במהלך האשפוז משתפים את המאושפז והמשפחה בהחלטות שונות הנוגעות להם ולאשפוז?

  בבית החולים לוינשטיין אנו מאמינים בשיתוף המשתקם ובני משפחתו בקבלת החלטות משמעותיות במהלך האשפוז. השיתוף נעשה בדרכים שונות ועל ידי אנשי צוות ממגוון מקצועות. מאושפזים ובני משפחה המרגישים צורך במידה רבה יותר של שיתוף, מתבקשים ליזום פניה אל מנהל המחלקה.

 • ממה בנוי סדר היום של מאושפז בבית החולים?

  מאושפז בבית חולים לוינשטיין נמצא בפעילות המדמה את שגרת החיים: פרט ל-3 ארוחות, אותן אוכלים בזמנים קבועים, מקבל המאושפז טיפולים רפואיים וסיעודיים, לפי המצב והצרכים הנובעים ממנו.
  העיסוק העיקרי של המאושפז, במהלך היום, אלו הטיפולים במקצועות הפרא רפואיים: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, עבודה סוציאלית ופסיכולוגיה.
  בנוסף למפגש הטיפולי עם אנשי המקצוע, ניתן (ואף רצוי) לתרגל את הנלמד בטיפולים, בשעות הפנאי, לבד או בעזרת בני המשפחה.
  הטיפולים השונים ניתנים באופן אישי או קבוצתי והם נמשכים עד לשעות אחר הצהריים.
  כחלק משגרת היום, יש חשיבות לפעילויות הפנאי. בבית החולים קיים מועדון פנאי למאושפזים, אשר מציע לכל המעוניין פעילויות יצירה, צפייה בסרט, שירת קריוקי ועוד. המועדון פתוח בימים א'-ה' בין 20:00-14:00 והוא ממוקם בבנין ב', בקומה 2. בנוסף, קיימת פעילות בשיתוף עיריית רעננה של רכיבה על גבי אופניים מותאמים בפארק רעננה.