כללית און-ליין
מרפאות ומכונים
פנייה ליחידה

יצירת קשר

לקביעת תור למרפאה אנא התקשרו למזכירות המרפאה, בימים ראשון עד חמישי בשעות 13:00-8:00
טלפון: 09-7709102
פקס: 09-7709034
דוא"ל: lvmirp@clalit.org.il

מיקום

​מתחם מרפאות חוץ, בניין פליישמן

המרפאה השיקומית לבריאות העצם

מרכז המרפאה: ד"ר מיכאל בכר

שבר אוסטאופורוטי ניתן למנוע - וגם את השבר הבא! בישראל, כל אישה שלישית מעל גיל 50 וכל גבר חמישי מעל גיל 60, סובלים מאוסטיאופורוזיס. על רקע נתונים אלו, כ-3000 איש בשנה סובלים מירידה תפקודית עם פגיעה קבועה באיכות החיים ואף תמותה על רקע שבר אוסטאופורוטי

בריאות העצם לוינשטיין

המרפאה הוקמה למתן מענה לאוכלוסיית מטופלים במצבים הגורמים לפגיעה תפקודית ולירידה בניידות, כגון: שבץ מוחי, חבלות ראש טראומתיות, פגיעות חוט שדרה, פגיעות של מערכת העצבים הפריפרית, טרשת נפוצה, פרקינסון וכד', נוסף על מטופלים שכבר עברו שבר אוסטאופורוטי קודם.

צוות המרפאה יגבש תכנית התערבות ייחודית, פרטנית וארוכת טווח, למטרת מניעה ראשונית ושניונית של שברים אוסטאופורוטיים.

הצוות כולל מטפלים מכלל מקצועות הבריאות:

  • רופא מומחה ברפואה פיזיקלית ושיקום עם התמחות בבריאות העצם לצורך אבחון, בירור ובניית תכנית טיפול רפואית ורב מקצועית לאוסטאופורוזיס.
  • צוות סיעודי הכולל אחות מומחית - הדרכת המטופל על נטילת הטיפול התרופתי, מעקב היענות לטיפול ומתן טיפול לפי הצורך
  • פיזיותרפיסט/ית - תרגול והדרכה מותאמת אישית לביצוע תרגילים בוני עצם. שיפור היציבות למניעת נפילות על ידי שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם (Balance Tutor) והתאמת אמצעי עזר לניידות.
  • מרפאים בעיסוק - תרגול לחיזוק גפיים עליונות, הערכת סביבת המגורים של המטופל למניעת מכשולים, העלולים לגרום לנפילות והערכת היכולת הקוגניטיבית של המטופל להיענות לטיפול.
  • פסיכולוג/ית - ליווי המטופל, מתן כלים להתמודדות עם הפגיעה התפקודית ועם הפחתת גורמי לחץ המוכרים כגורם המעודד התפתחות אוסטאופורוזיס.
  • אורח חיים בריא - התערבות פרטנית וממוקדת על ידי מאמנת כושר לתפירת מעטפת אישית לפעילות גופנית מועדפת על ידי המטופל, להפחתת גורמי סיכון לאוסטאופורוזיס, כגון: עישון, צריכת אלכוהול ואורח חיים יושבני.
  • תזונאית - התאמת דיאטה עשירה בסידן, בהתאם לצרכי המטופל, לתמיכה בתהליך הטיפולי ולחיזוק מערכת העצם.

 

פנו אלינו!
מטופלים אשר סבלו משבר אוסטיאופורוטי ומטופלים אשר נמצאים בסיכון גבוה להתפתחות אוסטאופורוזיס לאור מחלה או כל פגיעה אחרת אשר הובילה לירידה בניידות ובתפקוד. 

יחד אתכם נסגור את הפער הטיפולי ונמנע את השבר הבא!