כללית און-ליין
סיפורים אישיים של חיילים

סא"ל (במיל') עודד יונה

גזבר עמותת ידידי בית החולים לוינשטיין, שעבר בעצמו טיפול שיקומי ממושך ומוצלח בלוינשטיין אחרי שלקה בשיתוק תוך כדי שליחות חשובה מטעם צה"ל

עודד יונה

​"הגעתי למחלקה לשיקום שדרה בלוינשטיין כשאני משותק מהצוואר ומטה, מבלי יכולת להזיז אפילו אצבע אחת. רבים הטילו ספק ביכולתי להניע כסא גלגלים בשל השיתוק ואף צפו לי ישיבה בכסא גלגלים למשך כל חיי. הטיפול המסור והמקצועי במחלקה לשיקום שדרה בלוינשטיין, אשר ידועה ברחבי העולם בזכות הפיתוחים הייחודיים שלה עבור נפגעי חוט השדרה, כמו גם העיקשות, הנחישות והאופטימיות של כל המטפלים, חוללו שיפור שלא ייאמן במצבי. השילוב של מעורבות המומחים ברפואת שיקום, הסיעוד המקצועי שניתן עם כל הלב והעבודה המאומצת בפיזיותרפיה ובריפוי בעיסוק, הביאו לכך שלאחר שישה וחצי חודשים של שיתוק מלא התחלתי להזיז את הזרת, לאחר תשעה חודשים כבר הסעתי כיסא גלגלים ולאחר אחד עשר חודשים הלכתי בעזרת סדים ארוכים וקביים. תחילה מספר צעדים קטן בכל פעם ובהדרגה מרחקים יותר ויותר ארוכים.

השתחררתי מלוינשטיין כשאני מתהלך עם קביים וסדים קצרים, שאף אחד לא רואה, וחזרתי לשירות צבאי. מאז השחרור מצה"ל אני עובד בתפקיד בכיר בחברת היי-טק. אני עצמאי לחלוטין, חי חיים מלאים ועשירים, נוסע לעיתים קרובות לחו"ל והספקתי לרכב על פיל, לשוט בקיאק ולעשות רפטינג.
מיד לאחר השחרור מביה"ח הצטרפתי לעמותת הידידים של בית החולים ושמתי לי למטרה לסייע לכל חיילי צה"ל, שזקוקים לכך, ליהנות כמוני מהטיפול השיקומי המופלא בלוינשטיין ולהשיג את התפקוד ואיכות החיים הגבוהים ביותר שהידע הרפואי בעולם יכול לתת.
מדוע דווקא לחיילי צה"ל? נכון שכולם ראויים לטיפול שיקומי ברמה גבוהה, אבל חיילי צה"ל קרובים יותר ללב כולנו, כי הם הילדים שלנו אשר מוסרים את נפשם כדי שכולנו נוכל לחיות בביטחון במדינה היהודית היחידה. הם נותנים לנו את החיים ואת הגאווה, של תושבי ישראל ושל היהודים בעולם כולו. אם לכולם מגיע טיפול טוב, להם מגיע כל מה שניתן להשיג כשהם במצב הקשה ביותר.

סא"ל עודד יונה הוא אחד מחיילים רבים שגורלם השתנה בעקבות הטיפול לוינשטיין. עולמם של צעירים  שהיו גאוות הוריהם וקרוביהם, חרב באחת, בגלל כדור טועה, פגיעה ישירה של טיל RPG , תאונה או מחלה בלתי צפויה ובלוינשטיין החזירו אותו למסלול.

חיילים - צרו איתנו קשר!
חיילים יקרים ומשפחות יקרות,

אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה, בירור או לסיור ללא תשלום לפני מעבר לאשפוז בבית חולים לוינשטיין.

ניתן לפנות לגילה רגב, מנהלת הסיעוד בבית החולים
09-7709096
gilar@clalit.org.il