כללית און-ליין
מחלקות אשפוז
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון: 09-7478571

שעות ביקור

​ימים א'-ה', בשעות 08:00 - 15:00

מיקום

​בניין 15, 16

מחלקת טיפול יום

מחלקת טיפול יום מאפשרת לקבל טיפול מלא תוך שמירה על שגרת החיים

מחלקת טיפול יום מאפשרת קבלת טיפול מלא, תוך שמירה על שגרת החיים של המטופלים והמטופלות. 
המטופלים במחלקה מתמודדים עם הפרעות נפשיות בתחום הפסיכוטי, הפרעה דו־קוטבית (מאניה־דפרסיה), חרדה, דיכאון, פוסט־טראומה, הפרעות אישיות ועוד.

במחלקה קיימות תוכניות טיפול שונות הפועלות בשעות 15:00-09:00 ומותאמות למטופלים על פי צורכיהם:

• תוכנית למטופלים הסובלים מהפרעה תפקודית, המתמקדת בשיחות אישיות ושיחות קבוצתיות, טיפול פסיכו־חינוכי (המלמד את המטופל על ההפרעה וכיצד לנהל אותה), טיפול תרופתי, טיפול תמיכתי, טיפול לשיפור התפקוד, הדרכת משפחות ועוד.
• תוכנית למטופלים הסובלים מהפרעה במצב הרוח, הכוללת שיחות אישיות, התאמת טיפול תרופתי, טיפול פסיכו־דינמי, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי וטיפולים מתחום ההבעה והיצירה, כמו: טיפול בתנועה, טיפול באמצעות כתיבה, פסיכודרמה וטיפול באמנות
• תוכנית ארצית של שירותי בריאות כללית לטיפול בהפרעה דו־קוטבית שמקבלת מטופלים במצב לא מאוזן הזקוקים לטיפול אינטנסיבי. התוכנית מתמקדת בשיחות אישיות, טיפול תרופתי, טיפול פסיכו־דינמי, טיפול באמנות, קבוצת עזרה עצמית וכדומה.
• תוכנית המשך שיקום, הכוללת עזרה בהגשת בקשה לקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי, ליווי בהליך ועדת סל שיקום ושירותי סל שיקום ותהליך טרום שיקום ביחידות השיקום העל־מחלקתיות בבית החולים.

צוות המחלקה, המורכב מאנשי מקצוע בתחומים שונים, מלווה את המאושפזים במהלך כל תקופת השהות במחלקה. הטיפול במחלקה כולל:

• מעקב רופא, הכולל ביקור רופאים אחת לשבוע.
• טיפול תרופתי.
• שיחות פרטניות (עם מטפל אישי).
• קבוצות טיפוליות שונות - לצד הטיפול הפרטני מותאמות למטופל קבוצות טיפוליות שונות, ובהן: קבוצות פסיכו־חינוכיות, קבוצות תפקודיות, פסיכודרמה, ביבליותרפיה, אמנות, תנועה ועוד. כמו כן, מתקיימת קבוצת הדרכה ותמיכה לבני משפחות המאושפזים. .
טיפול בהבעה ויצירה.
ריפוי בעיסוק - במסגרת הטיפול משכללים את הפעילויות היומיומיות ואת התפקודים החברתיים, הקוגניטיביים, הרגשיים והביצועיים. כמו כן, ניתננת הערכה ליכולת התפקודית של המטופלים ונרשמות המלצות להפניות למסגרות בקהילה.
• ייעוץ תזונתי ניתן על פי הצורך באופן פרטני על ידי דיאטנית. כמו כן, מתקיימת קבוצת אורח חיים בריא, בהנחיית דיאטנית המחלקה ואיש צוות נוסף.

מתחם המחלקה מעוצב, מטופח ומאובזר לרווחת המאושפזים. במחלקה חדר ריפוי בעיסוק, חדרי קבוצות וחדרי טיפולים.  

הקבלה למחלקה מתבצעת באמצעות הפניה כתובה של מטפל או רופא. את ההזמנה יש לשלוח בפקס או בדואר אלקטרוני למזכירת המחלקה בטלפון: 09-7478571. המטופל מוזמן לבדיקה ראשונית ולאחריה נקבע מועד קליטתו במחלקה. ביום הקבלה פוגש המטופל את המטפל האישי שילווה אותו לאורך תקופת הטיפול, את האחות ואת המרפאה בעיסוק ומתחיל את תוכנית הטיפול.


לקריאה ולהדפסה של עלון מידע למטופלים ולמשפחתם - מחלקת טיפול יום


מנהלד"ר אנדרי זבורוב
מ"מ סגנית מנהל - ד"ר אורית אלפיסי
פסיכולוגית קלינית אחראית - יחיאלה כרמון דותן
עובדת סוציאלית אחראית - ענת גורני
מנהל סיעוד - ישראל נחום
אחראית ריפוי בעיסוק - מורן לוי
מרפאה בעיסוק - אילנה בלוק
מטפלת באמנות - בתיה ביגון
מזכירה - סיון קהלני