כללית און-ליין
תחומים רפואיים- מחלקות, יחידות ומכונים
פנייה ליחידה

יצירת קשר

מזכירות: 09-7472786
חדר אחיות: 7472787- 09
עובדת סוציאלית: 2459/ 7472913- 09
מס' פקס: 09-7600066

כתובת דוא"ל: faxhematology@clalit.org.il

מענה טלפוני במזכירות בימים א'-ה' בין השעות 14:00-09:00


מוקד זימון תורים למרפאות החוץ:
09-7471555, המוקד פעיל בימים א'-ה', בין השעות 16:00-08:00

מיקום

המכון והמרפאה: בניין ראשי - קומה 4
יחידת אשפוז: בניין יולדות-קומה 4​

המכון ההמטולוגי

מנהל המכון: פרופ' מרטין אליס

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​צוות המכון ההמטולוגי מעניק שירות קליני רחב היקף בתחום מחלות הדם (המטולוגיות) במסגרות אשפוז, אשפוז יום ומרפאה. אנו מטפלים בכל סוגי המחלות ההמטולוגיות. מרבית המטופלים סובלים ממאירויות המטולוגיות והם זוכים לטיפולים ותרופות חדשניות, כמקובל בשטח זה, בארץ ובעולם.

במסגרת האמבולטורית ניתנים טיפולים כימותרפיים וטיפולי תמיכה בעירוי מרכיבי דם ובעירויים שונים לווריד. כמו כן, מתבצעות הקזות דם ובדיקות דם ומח עצם. המטופלים בכימותרפיה מקבלים הדרכה והסבר במהלך הטיפולים. עובדת סוציאלית  ופסיכולוגית פועלות עם שאר הצוות הרפואי במכון ומעניקות טיפול פרטני וקבוצתי הכולל לימוד שיטת הרפיה והתמודדות עם המחלה. צוות מיוחד המומחה לטיפולים משלימים כגון רפלקסולוגיה ודיקור מעניק טיפולים אלה למטופלים מתאימים.

חולים עם מחלות המטולוגיות הזקוקים לטיפול באשפוז בחדרי בידוד מיוחדים מתאשפזים ביחידה ההמטואונקולוגית ומקבלים טיפול על ידי הצוות ההמטולוגי. חולים המטולוגיים אחרים מאושפזים בכל המחלקות הפנימיות וייעוץ המטולוגי ניתן לכל אגפי בית החולים.

 

המעבדה ההמטולוגית, בניהולה של דר' טלי תוהמי, PhD ומרצה בכירה באוניברסיטת תל אביב, מעניקה שירות למאושפזים ולמטופלי למרפאות החוץ בבדיקת הדם, באבחון הפרעות קרישה ושירות המטוציטולוגי ואימונולוגי לאבחון דגימות מוחות עצם, בלוטות לימפה ונוזלי גוף.

 

היחידה ההמטולוגית מקפידה על קשר הדוק ושיתוף פעולה עם רופאי המשפחה באזור. הצוות הסיעודי, הפסיכולוגי והסוציאלי מבצע פרויקטים משותפים עם הצוות המקביל בקהילה. מעבר למקצועיות ברמה הגבוהה, מושם דגש על היחס האישי לחולים ולמשפחותיהם מכל הצוות ההמטולוגי, הצוות הסיעודי, המזכירה, העובדת הסוציאלית, הפסיכולוגית והרופאים שעושים יחד עבודה נאמנה. 

 


תהליך קביעת תור
:

לצורך קבלת תור חדש יש להעביר למזכירת המרפאה (בדואר או בפקס) מכתב הפניה מהרופא המפנה, נתוני בדיקות מצורפים ולציין כתובת, מספר תעודת זהות ומספר טלפון עדכני.


מחקרים קליניים:

המכון ההמטולוגי משתתף במחקרים קליניים בינלאומיים בתחום מחלות דם ממאירות ומחלות קרישת הדם. כל המחקרים מבוקרים על ידי הוועדה לאתיקה מחקרית של בית החולים, וועדת הלסינקי. השתתפות במחקרים קליניים מעניקה לחולים הזדמנות נדירה לקבל טיפול בתרופות חדישות שטרם רשומות על ידי משרד הבריאות כאשר הם מסכימים לקחת חלק במפעל חשוב זה.


פעילות מחקרית:

מעבדה לחקר מחלות המטולוגיות בראשותם של פרופ' מרטין אליס ודר' אסנת אשור-פביאן החוקרת בין היתר שינויים גנטיים המחברים בין סוגי סרטני הדם וחילוף חומרים ובאמצעותם גילויי תרופות חדשות לריפוי סרטני הדם. פעילות מחקרית נוספת נעשית בשילוב עם אנשי המעבדה ההמטוציטולוגית עם מעבדת הקרישה, בנק הדם, מעבדת המחקר של פרופ' לישנר מנהל מחלקה פנימית א' והמעבדה לביולוגיה מולקולרית.


פעילות אקדמית

ההמטולוגים של בית החולים אחראים להוראה לסטודנטים מאוניברסיטת תל אביב ומוכרת כמכון המסונף לאוניברסיטת תל-אביב, כמו גם הוראה בבית הספר ללימודי המשך של הפקולטה לרפואה. היחידה מוכרת להתמחות על בהמטולוגיה על ידי המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית בישראל. במסגרת המרפאה ההמטולוגית ניתנת הדרכה סיעודית לבתי ספר לסיעוד והשתלמויות על בסיסיות בתחום המטואונקולוגיה ובנק דם.

​הצוות הרפואי

מנהל המכון: פרופ' מרטין אליס 

רופאים בכירים:
ד"ר מונה יוקלה, ד''ר אילנה הלמןפרופ' מיכאל לישנרד''ר שירלי שפיראד''ר אורי עבדי, דר' אורלי אבנרי, דר' אסנת ירחובסקי, דר' עמוס תובל

מתמחה: ד"ר רותם קידר

עובדת סוציאלית: גב' איילה גרינשטיין, אביטל גרוס

פסיכולוגית: גב' מירה לווינסטון, גב' מיקה אפלבוים

צוות סיעודי: גב' זהבה נסירי, גב' מאיה פלטונוב, גב' אלה עמית, גב' אוקסנה רזי,
גב' לילך מעודד, גב' ביאן עזב

טכנאית דם: גב' נונה טרטקובסקי

אחות אחראית: גב' רשל קירז'נר

מזכירת המחלקה: גב' רותם מסיכה

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה