כללית שלי
תחומים רפואיים- מחלקות, יחידות ומכונים

יצירת קשר

מרפאה: 09-7472788, 09-7471004
אחות: 09-7472172
פקס:
 09-7471644
דוא"ל: meirendoclinic@clalit.org.il


מוקד זימון תורים למרפאות החוץ
:
09-7471555, המוקד פעיל בימים א'-ה', בין השעות 16:00-08:00

תהליך קביעת תור: לשם קביעת תור יש להצטייד במכתב הפנייה, טופס התחייבות ("טופס 17") ולהתקשר למוקד התורים של ביה"ח. במקרים חריגים או דחופים ניתן להקדים את התור באמצעות פנייה ישירה לדורית, אשר תעביר את הפניה לרופאי היחידה.​

שעות ביקור

​מרפאות (אנדוקרינית, סוכרת ובריאות העצם): ימים א', ב', ד', ה' 15:00-8:00. אשפוז יום אנדוקריני: ימים א'- ה', 15:00-8:00.

מיקום

מרפאה: בניין מרפאות חוץ - קומה ראשונה

אנדוקרינולוגיה, סוכרת ובריאות העצם

מנהלת המכון: ד"ר פנינה רוטמן - פיקלני

​​​המרפאה לאנדוקרינולוגיה כללית ומטבוליזם
המרפאה עוסקת בכל תחומי האנדוקרינולוגיה וחילוף החומרים: מחלות יותרת המוח (היפופיזה), בלוטת התריס, יותרת התריס (פאראתירואיד/משק  הסידן) ויותרת הכליה (סטרואידים), גידולים נוירו-אנדוקריניים, הפרעות בפריון האישה ושערנות יתר, הפרעות בפריון הגבר ותפקודו המיני, בריאות העצם (אוסטיאופורוזיס), שומני הדם והשמנה וכן הכנה וליווי של מנותחים לפני ואחרי ניתוחי שרוול/מעקף.


מערך הסוכרת

במכון מערך של  מרפאות סוכרת שהיקף פעילותן  זינק בשנים האחרונות בעקבות "התפרצות"  מגפת הסוכרת. ד"ר איתן רויטמן מרכז את התחום כולל את הטכנולוגיות חדשניות לטיפול וניטור הסוכרת הכוללים משאבות אינסולין, חיישני סוכר רציפים, יישומי מחשב וסמארטפון ("אפליקציות") עדכניים ועוד. מערך הסוכרת עוסק  בכל היבטי וביטויי המחלה וסיבוכיה, כולל מעורבות ישירה בטיפול בגורמי הסיכון הנלווים כיתר לחץ דם, שומני הדם (במרפאת הליפידים של המכון- להלן) וסיבוכי המחלה. 

מערך הסוכרת מעסיק: 

דיאטנית סוכרת ייעודית ,עתירת ניסיון, גב' אילנה לחמן – זוהר.

אחות סוכרת ייעודית בעלת תואר אקדמי מתקדם , גב' אורית וילנר. 

המכון הינו בין חלוצי הנחלת פרוטוקול לטיפול בחולי סוכרת מאושפזים בארץ, כגישה אחידה, מובנית ומתחדשת. הפרוטוקול הינו כלי דינמי הנשען על ראיות מדעיות מבוססות ומתעדכנות. לאחרונה הוספנו, בשיתוף מחוז שרון שומרון של שרותי בריאות כללית, תהליך ממוסד ומובנה לשמירת הרצף הטיפולי בחולי סוכרת המשתחררים מביה"חצוות המכון מקיים, ככלל, יחסי גומלין הדוקים עם רופאי הסוכרת בקהילה כמו גם עם רבים מרופאי המשפחה.

מרפאת הליפידים
עוסקת בתחום החשוב של תיקון הפרעות השומני הדם, הפרעות העלולות להוביל לטרשת עורקים מואצת ולסיבוכיה כמו אירועי לב ומוח. במסגרת המרפאה ניתן גם מענה לגורמי סיכון נוספים המשולבים ביצירת תחלואת טרשת העורקים כגון סוכרת (ראה לעיל) , יתר לחץ דם ועוד. לעמוד מרפאת ליפידים הקליקו כאן.
 

מרכז רב תחומי להשמנה וסיבוכיה

בשיתוף המחלקות הכירורגיות במרכז הרפואי וכן שרות הדיאטה והשרות הפסיכולוגי מופעל מרכז לניתוחים בריאטריים ( שרוול / מעקף קיבה ועוד) המבצע עשרות ניתוחים בריאטריים לסוגיהם, מדי שנה. אנו מעבדים ומכינים מנותחים ​פוטנציאליים לקראת ההליך הכירורגי ומלווים ומאזנים אותם, תוך ניטור קפדני, בעקבותיו, כאשר במוקד הפעילות נמצאים חולי הסוכרת. מכון הכושר הרפואי ומרפאת הספורט משלימים את התהליך אשר עוברים מטופלים אלו סביב הניתוח ובעקבותיו וכמובן בהקשרים רבים  אחרים בהם פעילות גופנית מבוקרת בהשגחה רפואית – נחוצה.
 

השירות לבריאות העצם

שירות מבוקש מאוד, המנוהל על ידי ד"ר פנינה רויטמן, ממובילות התחום בארץ. אנו מצוידים כיום במכשיר חדשני לבדיקת צפיפות העצם, אותן אנו מפענחים את הבדיקות בעצמנו. אנו גם מפעילים במסגרת המעבדה האנדוקרינית  בדיקות לסמני שיחלוף עצם למטופלינו ולכלל האוכלוסייה.
 

השירות לאבחון וטיפול בגידולים נוירו-אנדוקריניים

שירות בין תחומי אשר משלב אנדוקרינולוגים, אונקולוגים, כירורגים, גסטרואנטרולוגים ואנשי הדמיה. שירות זה הינו הגדול מסוגו בשירותי בריאות כללית ומהמובילים בהיקפו ברמה הלאומית. על הקמתו, הפעלתו היעילה וניהולו זכתה ד"ר אורית טויטו, מרכזת התחום, בפרס מנכ"ל שרותי בריאות כללית בשנת 2015.

 

יחידת אשפוז יום אנדוקריני

במסגרתו מתנהלת פעילות אבחונית וטיפולית רחבה הכוללת תבחיני מעבדה דינמיים, טיפולי יום, עירויי תרופות ועוד. ביח' אשפוז היום מועברות גם הדרכות, בנושאים שונים, במיוחד לחולי סוכרת ובני זוגם - על ידי הצוות הסיעודי.

 

מרפאת צעירים

ד"ר טויטו בשיתוף פרופ' אלון אליקים וד"ר ניצן מהמכון האנדוקריני לילדים ומתבגרים במוסדנו, מפעילים מרפאה ייחודית מסוגה, המיועדת לאפשר מעבר  "רך" אלינו ("מרפאת המבוגרים") של בני נוער ש"הגיעו לפרקם" וכיום "נופלים בין הכיסאות", רגשית וביולוגית, בשלבי המעבר מנערות לבגרות.

 

פורומים בין תחומיים

פורום בין תחומי לבלוטת התריס וגידוליה

מתכנס אחת לשבוע לדיון רב- תחומי במטופלים מורכבים, המציבים דילמות אבחנתיות וטיפוליות. בנוסף לצוות המכון האנדוקריני משתתפים בדיונים גם צוותי המכון לרפואה גרעינית ומנתחי ראש צוואר ובעת הצורך גם עם גורמים נוספים מתחום האונקולוגיה, ההדמיה והפתולוגיה.

הפורום הנוירו ​- אנדוקריני הבין תחומי

ראה לעיל. 

הפורום האנדוקריני הכללי (The Endocrine Club)

במועדים קבועים, מתכנס  פורום רחב בין – תחומי הכולל את כל העוסקים במלאכה: אנדוקרינולוגים, כירורגים של ראש צוואר (אא"ג) וכירורגים כלליים וחזה, מומחים להדמיה ורפואה גרעינית, ציטופתולוגים ופתולוגים- לדיון בחולים מורכבים המצריכים גישה טיפולית משולבת, רב תחומית.


מחקר והוראה
בנוסף למחקרים ופרסומים מדעיים תדירים בנושאי סוכרת, בריאות העצם, משק הסידן, בלוטת התריס וגידוליה, המתבצעים במכון ומתפרסמים בכתבי עת רפואיים בינלאומיים, אנו מצוידים בתשתית  לוגיסטית (באמצעות יחידת המחקר של ביה"ח) המאפשרת, ברציפות לאורך שנים רבות, הוצאה לפועל של שורה ארוכה של מחקרים קליניים, רב- מרכזיים ובינלאומיים בתחום הסוכרת בהם אנו משתתפים ברציפות שנים רבות.

הצוות הרפואי

מנהלת המכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ובריאות העצם: ד"ר פנינה רוטמן - פיקלני

מנהלת הסיעוד: גב' ענאיה עבד אל חי

רופאים  בכירים:

מנהלת השירות למחלות עצם מטבוליות: ד"ר פנינה רוטמן
ד"ר אורית טויטו
פרופ' מנחם שפירא
ד"ר ליאת ברזילי - יוסף
ד"ר איתן רויטמן
ד"ר גבי סולומון
ד"ר  אוסנת תל לבנון
ד"ר ויקטור וישליצקי

אחות סוכרת ומתאמת סוכרת ותזונה בבית החולים: גב' אורית וילנר
תזונאית: גב' אילנה לחמן זוהר

מזכירות:

גב' דורית זלינגר
גב' סמדר אוקון