כללית און-ליין
תחומים רפואיים- מחלקות, יחידות ומכונים
פנייה ליחידה

יצירת קשר

מרפאה: 09-7472788, 09-7471004
אחות: 09-7472172
פקס:
 09-7471644
דוא"ל: meirendoclinic@clalit.org.il


מוקד זימון תורים למרפאות החוץ
:
09-7471555, המוקד פעיל בימים א'-ה', בין השעות 16:00-08:00

תהליך קביעת תור: לשם קביעת תור יש להצטייד במכתב הפנייה, טופס התחייבות ("טופס 17") ולהתקשר למוקד התורים של ביה"ח. במקרים חריגים או דחופים ניתן להקדים את התור באמצעות פנייה ישירה לדורית, אשר תעביר את הפניה לרופאי היחידה.​

שעות ביקור

​מרפאות (אנדוקרינית, סוכרת ובריאות העצם): ימים א', ב', ד', ה' 15:00-8:00. אשפוז יום אנדוקריני: ימים א'- ה', 15:00-8:00.

מיקום

מרפאה: בניין מרפאות חוץ - קומה ראשונה

אנדוקרינולוגיה, סוכרת ובריאות העצם

מנהלת המכון: ד"ר פנינה רוטמן

אנו עוסקים בכל תחומי האנדוקרינולוגיה והמטבוליזם: סוכרת והשמנה, בריאות העצם (אוסטיאופורוזיס ואוסטיאופניה) ומחלות בלוטת התריס. בנוסף, אנו מטפלים במחלות יותרת המוח (היפופיזה), יותרת התריס (פאראתירואיד) ויותרת הכליה (אדרנל). תחומים נוספים בהם אנו מתמקצעים הם תחום הגידולים הנוירו-אנדוקריניים, הפרעות בפריון האישה ושיעור יתר, הפרעות בפריון הגבר, ויתר שומני הדם. 


מערך הסוכרת

מערך הסוכרת נותן לחולי הסוכרת מענה מקיף: צוות רפואי מנוסה, דיאטנית קלינית, אחות סוכרת, שיתוף פעולה עם מכון הכושר הרפואי וכן תמיכה סוציאלית במידת הצורך. ניתן לשלב מטופלים במחקרי סוכרת חדשניים המתקיימים במכון, הצוות עומד בקשר עם צוות הקהילה כולל רופאי המשפחה ואחיות המרפאה וכן מהווה מקום להכשרתם של רופאי משפחה כרופאי סוכרת. 


מרכז רב תחומי להשמנה וסיבוכיה

בשנת 2018 הוכרה השמנה כמחלה: מעבר למשקל עצמו מדובר במחלה עם סיבוכים והשלכות רפואיות. במרפאת ההשמנה שמנו לעצמנו למטרה לעזור למטופלים להפחית במשקלם תוך כדי שינוי אורחות חיים, מעקב דיאטנית, טיפול התנהגותי-פסיכולוגי, שילוב תרופות לירידה במשקל במידת הצורך ואף שיתוף פעולה עם המחלקות הכירורגיות לצורך ניתוחים באריאטריים ( שרוול / מעקף קיבה ועוד ).

מרפאת הליפידים

עיסוקה תיקון הפרעות שומני הדם, שעלולות להוביל לטרשת עורקים מואצת ולסיבוכיה כמו אירועי לב ומוח.  


השירות לבריאות העצם

שירות מבוקש מאוד, המנוהל על ידי ד"ר פנינה רוטמן, ממובילות התחום בארץ. אנו מצוידים כיום במכשיר חדשני לבדיקת צפיפות העצם, ומפענחים את הבדיקות בעצמנו. ניתן לבצע במסגרת המעבדה האנדוקרינית  בדיקות לסמני שיחלוף עצם למטופלינו ולכלל האוכלוסייה (התשלום הינו פרטי, הבדיקה לא נמצאת בסל).


השירות לאבחון וטיפול בגידולים נוירו-אנדוקריניים

שירות בין תחומי המנוהל  על ידי ד"ר אורית טויטו אשר משלב אנדוקרינולוגים, אונקולוגים, כירורגים, גסטרואנטרולוגים ואנשי הדמיה. שירות זה הינו הגדול מסוגו בשירותי בריאות כללית ומהמובילים בהיקפו ברמה הלאומית. 


מרפאת שברים

מניעת שבר נוסף אחרי שבר הוא נושא הקרוב לליבנו. לצורך כך, ד"ר אוסנת תל לבנון מתאימה טיפול לחולים לאחר שבר אוסטיאופורוטי כגון שבר צואר ירך, עמוד שדרה או אמה. לטיפול זה מופנים חולים לאחר ניתוח ותיקון שבר במערך האורטופדי כולל יחידת עמוד שדרה, תוך או לאחר  השיקום המתבצע במערך הגריאטרי. 


מרפאת צעירים

ד"ר טויטו בשיתוף פרופ' אלון אליקים מהמכון האנדוקריני לילדים ומתבגרים במוסדנו, מפעילים מרפאה ייחודית מסוגה, המיועדת לאפשר מעבר  חלק לעולם המבוגרים של בני נוער עם בעיות אנדוקריניות שאובחנו בצעירותם וכיום דורשים מענה בעולם המבוגרים.


יחידת אשפוז יום אנדוקריני

במסגרתו מתנהלת פעילות אבחונית וטיפולית רחבה הכוללת תבחיני מעבדה דינמיים, טיפולי יום, עירויי תרופות ועוד. ביח' אשפוז היום מועברות גם הדרכות, בנושאים שונים, במיוחד לחולי סוכרת - על ידי הצוות הסיעודי.

הצוות הרפואי

מנהלת המכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ובריאות העצם, מנהלת השירות למחלות עצם מטבוליות: ד"ר פנינה רוטמן

מנהלת הסיעוד: גב' ענאיה עבד אל חי

רופאים  בכירים:

ד"ר אורית טויטו
פרופ' מנחם שפירא
ד"ר ליאת ברזילי - יוסף
ד"ר רחל חוה רוזנבלום
ד"ר גבי סולומון
ד"ר  אוסנת תל לבנון
ד"ר ויקטור וישליצקי

אחות סוכרת ומתאמת סוכרת ותזונה בבית החולים: גב' אורית וילנר
תזונאית: גב' אילנה לחמן זוהר

מזכירות:

גב' דורית זלינגר
גב' סמדר אוקון

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה