כללית און-ליין
רפואת ספורט

טיפולים לא כירורגים לפציעות ספורט

 

הזרקת חומצה היאלורונית

החומצה ההיאלורונית מהוה מרכיב חיוני של הסחוס הפרקי. במקרים של פגיעה בסחוס או לאחר טיפול כירורגי לשיקומו, עשויה הזרקת חומצה היאלורונית למפרק להקל על כאבים ולהפחית דלקות. ישנה אף סברה כי חומר זה יכול במקרים מסוימים לסייע בשיקום הסחוס הפגוע.


טיפול בגלי הלם

גלי ההלם זכו בשנים האחרונות לשימוש רב בטיפול בפגיעות במערכת השריר-שלד, בעיקר בדלקות ותהליכי שחיקה כרוניים בגידים כמו גיד האכילס, בפגיעות הפציה הפלנטרית (כאבים בעצם העקב או "דרבן"), בדלקת הבורסה הטרוכנטרית (כאבים במאחז השרירים בסמוך למפרק הירך), וכן במצבים של כאב ממקור גידי הכתף או גידים סביב המרפק ("מרפק טניס" ו"מרפק גולף"). מכשיר הטיפול מפיק גלי הלם היוצרים ויברציות הפוגעות ישירות ברקמות. ההנחה היא כי גלים אלה גורמים לגירוי האזור הפגוע ולחידוש אספקת הדם המקומית תוך יצירת תהליך ריפוי. האנדורפינים המופרשים בטיפול מביאים להפחתת הכאב.


הזרקת פקטורי צמיחה (PRP- Platelet Rich Plasma)

פקטורי הצמיחה מבודדים מהדם של המטופל, אשר נלקח באמצעים פשוטים כפי שנלקחת דגימת דם פשוטה. הפקת פקטורי הצמיחה מדם המטופל לאחר לקיחתו מתבצעת על ידי בידוד שכבת הטסיות בעזרת "סרכזית" ("צנטריפוגה") והזרקתן במרוכז לאזור הפגיעה. פגיעות אופייניות לטיפול זה יכולות להיות פגיעה ברצועה שטחית סביב הברך, רצועות סביב המרפק או הכתף, פגיעת שריר מחבלה ישירה או ממתיחה, נקע בקרסול או נזק תוך פרקי. נראה כי החומר המוזרק, כולו מוצר דמו של המטופל, גורם לעידוד תהליך הריפוי ברקמה אליה הוזרק החומר. טיפול זה כולל הזרקה אחת.

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה