כללית און-ליין
שיקום נוירולוגי
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טל' ​מזכירת מחלקה: 09-7709157
פקס מזכירת מחלקה: 09-7709602
מייל: lvkabnoyrob@clalit.org.il
ימי עבודה של מזכירת המחלקה: א' עד ה'
טל' עמדת אחיות: 09-7709956/5
פקס עמדת אחיות: 09-7709782
מיקום: בניין אשפוז מרכזי, קומה 4

שעות ביקור

​ראשון עד חמישי מ-15:00 עד 21:00
שישי, שבת וחג 12:00-10:00, 21:00-15:00
ד"ר קורין צרפתי: קבלת קהל בימי שלישי מ-14:15 עד 15:45

שיקום נוירולוגי

מנהלת המחלקה: ד"ר קורין שריה צרפתי

למחלקה לשיקום נוירולוגי ב' מגיעים מטופלים הסובלים ממגבלות או מנכות כתוצאה מנזק מוחי לאחר שבץ, ניתוח, מחלת מוח וכדומה. מדובר לרוב במטופלים צעירים, המופנים למחלקה מרחבי הארץ והעולם, בזכות ניסיונה הרב בשיקום צעירים לאחר אירוע מוחי.

ד"ר קורין צרפתי

המחלקה לשיקום נוירולוגי ב' היא אחת משתי המחלקות במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין המטפלות בחולים לאחר אירוע מוחי, אשר הטביעו חותמן ברמה הארצית והבין-לאומית.
למחלקה לשיקום נוירולוגי ב' מגיעים מטופלים הסובלים ממגבלות או מנכות כתוצאה מנזק מוחי לאחר שבץ, ניתוח, מחלת מוח וכדומה. מדובר לרוב במטופלים צעירים, המופנים למחלקה מרחבי הארץ והעולם, בזכות ניסיונה הרב בשיקום צעירים לאחר אירוע מוחי. החולים זוכים לטיפול אישי וצמוד של אנשי הצוות, במטרה להקטין את הסיכון להישנות האירוע, ולסייע להם לחזור לביתם, לעבודתם ולתפקוד עצמאי.

לאנשי הצוות הרפואי והפרה-רפואי במחלקה לשיקום נוירולוגי ב', שנות ניסיון רבות בטיפול בנפגעי מוח. הצוות הרב-תחומי כולל מנהל מחלקה, סגנית, רופאים בכירים ומתמחים, האחראים לכל שלבי האבחון, הבדיקות והטיפול. לצידם, עובדים במחלקה אנשי סיעוד, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, כאשר לרשות המחלקה עומדים לפי הצורך גם רופאים המשמשים כיועצים חיצוניים בעלי מומחיות ברפואה פנימית, במחלות זיהומיות, באורתופדיה, ברפואת עיניים, באורולוגיה, בקרדיולוגיה ועוד. נוסף על המעקב הצמוד אחר המטופל, הצוות מקיים גם קשר רציף עם בני המשפחה, על מנת לחזק אצלם את התקווה ולתת הדרכה לטיפול משלים יעיל, כחלק בלתי נפרד מתהליך השיקום.


המחלקה לשיקום נוירולוגי ב' מוכרת בזכות פעילות מחקרית ענפה, הנערכת בשיתוף פעולה עם מדענים מאוניברסיטאות שונות בארץ ובעולם, במטרה לשפר את הבנת הארגון המוחי של תפקודי התנועה, השפה, התפיסה החושית, הקשב, הזיכרון והחשיבה, כדי לפתח משמעותית שיטות חדשות לאבחון ולטיפול בפגיעות שונות בתפקודי המוח. אירוע מוחי הוא גורם נכות עיקרי ואחוז ניכר מהלוקים במחלה זו נותרים עם ליקויים תפקודיים משמעותיים, ומכאן חשיבותו העצומה של המחקר הרפואי-מדעי בנושא, אשר הוביל ומוביל לשיפור משמעותי באורך ובאיכות החיים של החולים. 

מחקרים אלה נעשו בשיתוף עם מדענים מהמחלקה לנוירולוגיה ומדעי המוח במכון וייצמן, המחלקות לפסיכולוגיה ומדעי המוח באוניברסיטאות בר אילן, בן גוריון, תל אביב, האוניברסיטה העברית ואוניברסיטאות בארה"ב. מחקרים אלה הניבו פיתוחים טכנולוגיים, שיטות אבחון וטיפול ממוחשבות, שיטות לניתוח כמותי של נתוני הדמיה מוחית, שיטות לניתוח הפעילות החשמלית במוח בעת ביצוע משימות שונות על ידי החולים, אמצעי חדשני לשליטה סביבתית בחולים עם שיתוק דו צדדי קשה, ועוד.
במחלקה יש שתי מעבדות למחקר יישומי עם ציוד משוכלל ועובדים בהן בכל עת סטודנטים לתואר שני ושלישי מהאוניברסיטאות השונות בארץ.

 

לקריאת כתבה עם ד"ר סורוקר על שיקום לאחר שבץ מוחי באתר דוקטורס >>

ד"ר סורוקר בערוץ הרופאים

 

ד"ר סורוקר בתכנית "רפואה שלמה"


 

הצוות הרפואי

  • אחות אחראית:

    סבטלנה כץ
  • סגן אחות אחראית:

    מיכאל קפליאן