כללית און-ליין
שיקום נוירולוגי

פורסם בראשונה: 19.02.2017

הרצאה - חידושים בשיקום מוחי

במסגרת שיתוף פעולה בין בית החולים השיקומי לוינשטיין למרכז יום לקשיש רעננה, ד"ר נחום סורוקר, מנהל המחלקה לשיקום נוירולוגי, יציג חידושים בשיקום מוחי

חידושים בשיקום מוחי

מזה מספר חודשים נהנים גמלאי העיר רעננה מיוזמה חדשה במסגרתה מומחים של בית החולים לוינשטיין מגיעים לקהילה ומרצים בפניהם בנושאים רלוונטים לשיפור איכות החיים בגיל השלישי.

שיתוף הפעולה בין מרכז היום לקשיש ששייך לעיריית רעננה ובית החולים השיקומי לוינשטיין הביא עד כה הרצאות מגוונות  של מומחים בתחומים שונים: ליאת שמש ויעל נווה, מרפאות בעיסוק, דיברו על בעיות זיכרון, מאיה פרנקל, פיזיותרפיסטית, הסבירה ותרגלה את באי ההרצאה בנושא של שיווי משקל, רקלה בן אלטבט, דיאטנית ראשית נתנה המלצות לתזונה ודיאטה בגיל המבוגר, ד"ר מוטי רטמנסקי, מנהל יחידת כאב,  דיבר על כאבי גב בגיל המבוגר והרצאתו אף שודרה לראשונה בלייב בעמוד הפייסבוק של עיריית רעננה וזכתה לצפיות מרובות, ישראלה קוסט, מרפאה בעיסוק, דיברה על אפליקציות באייפד ועוד.

ההרצאה הקרובה תתקיים במרכז היום ביום חמישי, 23.2, ותעסוק כאמור בחידושים בשיקום מוחי. ד"ר נחום סורוקר, מנהל המחלקה לשיקום נוירולוגי ב' בלוינשטיין, יספר על מחלות שגורמות להפרעות בתפקודי המוח, בדגש על אירוע מוחי. הוא יסביר על מגוון הפרעות מוטוריות, קוגנטיביות, לשוניות והתנהגותיות בעקבות נזק לאזורים שונים של המוח, על הפלסטיות המוחית כבסיס לשיקום תפקודי המוח שנפגעו ויציג דרכים חדשות להכוונת הפלסטיות המוחית לשם השגת תוצאות שיקומיות טובות יותר.

בחודשים הקרובים מתוכננות הרצאות נוספות של מומחי לוינשטיין בנושאים של הפרעות בליעה בגיל המבוגר, סוכרת, פרקינסון ועוד.