כללית און-ליין
פסיכותרפיה

פורסם בראשונה: 05.12.2016

    מאת:
  • מיכל ביבי

טיפול דינמי

טיפול נפשי באמצעות שיחות הוא טיפול מעמיק, לרוב ארוך טווח, ונועד לעזור למטופלות ולמטופלים להבין את עצמם ואת עולמם הפנימי בצורה טובה יותר

טיפול דינמי, הנקרא גם פסיכותרפיה דינמית, הוא טיפול נפשי באמצעות שיחות. הפסיכותרפיה הדינמית היא אוסף של גישות המבוססות על הפסיכואנליזה לזרמיה השונים, והיא נקראת גם "פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית".

איך מטפלים?

מדובר בטיפול מעמיק, לרוב ארוך טווח, המתנהל באמצעות דיבור, הקשבה ופירוש. מטרתו לעזור למטופל להכיר ולהבין את עצמו ואת עולמו הפנימי בצורה טובה יותר, תוך הפיכת חלקים לא מודעים שלו למודעים יותר.

השיחות בטיפול שונות מהשיחות המקובלות בחיי היומיום של המטופל - הן מכוונות להגיע להבנה עצמית, אין בהן עצות ואין הכוונה של המטפל לגבי נושאי השיחה.

ההיכרות העצמית, ההבנה והמודעות הנוצרות בטיפול מסייעות לרווחת האדם ומשפרות את הקשר שלו עם עצמו ועם אנשים אחרים. לעתים הן אף מסייעות בהפחתת סימפטומים או גורמים מכשילים בחייו.

הטיפול מאפשר לאדם לנסח לעצמו את חוויותיו הנפשיות במילים ולחשוב עליהן, באופן שלא התאפשר לו קודם לכן. בכך, מסייע הטיפול למטופל בהסתגלות למציאות חייו ומאפשר לו תהליכים של צמיחה נפשית והתפתחות.