כללית און-ליין
תמיכה במשפחה
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון: 09-7478611
פקס: 09-7470375

מרכז ייעוץ ותמיכה למשפחות - מית"ל

למשפחה יש תפקיד חשוב בהתמודדות עם בן או בת משפחה הסובלים מקושי נפשי. בשלוותה עומד לרשותכם צוות רב-מקצועי לליווי, תמיכה, וייעוץ

​מרכז התמיכה למשפחות בשלוותה - מית"ל - הוקם מתוך תפיסה כי למשפחה יש  תפקיד וחשיבות רבה בהתמודדות עם בן משפחה הסובל מקושי או מחלה נפשיים, ותוך הבנה כי כל בני המשפחה המושפעים מהמחלה זקוקים לסיוע, לייעוץ ולתמיכה.

צוות מית"ל מיומן ומנוסה הן בפסיכיאטריה והן בעבודה עם משפחות ובמציאת איזון ראוי בין הטיפול בבן המשפחה המתמודד לבין המשך חיים מתפקדים לשאר בני המשפחה.

מחקרים מצביעים על כך שהתערבות מקצועית וליווי משפחות, כחלק מהרצף הטיפולי, מסייעים במניעת אשפוזים ובהפחתת סימפטומים של המחלה ומשפרים את איכות חיי המשפחה תפקודה.

מרכז מית"ל, המורכב מצוות רב מקצועי בבית החולים, מציע למשפחות  ייעוץ, ליווי ותמיכה בתוך המוסד ומחוצה לו:

1.סיוע המאפשר למשפחה להתארגן סביב המשבר והקושי - התערבות טיפולית קצרת מועד.

2.קבוצות תמיכה למשפחות במחלקה ובמרפאות החוץ. הקבוצות עוסקות בסוגיות מעשיות ורגשיות הנובעות מעצם הקרבה המשפחתית לבן משפחה המתמודד עם משבר נפשי, הפרעה או מחלה. במסגרת הקבוצה יכולים בני משפחות המטופלים לחלוק חוויות, רגשות ולבטים הקשורים בהתמודדות עם בן המשפחה המטופל, וכן לקבל מידע שימושי על מחלותתרופותמיצוי זכויות, שיקום ועוד.

צוות המרכז מעודד שיתופיות בין המתמודד, הצוות המטפל בבית החולים והמשפחה, לקידום ניהול המחלה, תהליך ההחלמה והתמודדות המטופל ומשפחתו.

 אנו מזמינים אתכם לפנות למנהל הטיפול של בן משפחתכם בכל שאלה וכן לשתף בקושי ובהתמודדות, או לפנות אלינו


לקריאה ולהדפסה של עלון מידע על פעילות מית"ל

לחצו כאן להורדת טופס הסכמה לטיפול קבוצתי באופן מקוון

מידע נוסף בנושא