כללית און-ליין
מיון וחירום
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפונים: 09-7478554/3, 09-7478689​

שעות ביקור

​א'-שבת, בשעות 20:00-08:00

מיקום

​בניין האשפוז, קומה ב

מיון מבוגרים

מנהל מחלקה: ד"ר אביב שגב

מחלקת מיון והשהיה מטפלת במצבי חירום נפשיים של מבוגרים. אין צורך בהפניה או בתיאום מראש 


מחלקת מיון והשהיה בשלוותה ערוכה לטפל במצבי חירום נפשיים ובמקרים דחופים המצריכים מענה מידי. 


ליצירת קשר:

09-7478689 (דלפק אחיות), 09-7478553-4 (בשעות היום) או באמצעות מרכזיית שלוותה - 09-7478555.


למחלקה שלוש מסגרות טיפול מרכזיות:

• מיון פסיכיאטרי

• מחלקת השהיה

• מרפאת משבר

יחידת מיון מבוגרים

המיון פועל 24 שעות ביממה בכל ימות השנה, ומהווה את הכתובת המיידית לפנייה ברגעי משבר. אין צורך בהפניה או בתיאום מראש, והפנייה אינה עולה כסף. הפונים עוברים בדיקה פסיכיאטרית, ולאחריה הם מופנים להמשך הטיפול לפי הצורך. לעתים ניתן טיפול תרופתי מיידי, ולעתים המלצות להמשך בירור או טיפול במרפאה. במידת הצורך מופנים המטופלים באחת ממחלקות בית החולים. 


מחלקת השהיה

מחלקת השהיה היא מחלקת אשפוז המונה שש מיטות בלבד. היא מקבלת מטופלים לאשפוזים קצרי טווח, שמטרתם הערכה ואבחון, טיפול אינטנסיבי במצבי משבר וכן תכנון ויישום של תוכנית טיפול ראשונית. במהלך השהות במחלקה מבצע הצוות המטפל הערכה רב-מקצועית, המסתייעת, בין השאר, בשיחות עם בני משפחה וחברים שמטרתן להעמיק את ההיכרות עם המטופל. 

משך האשפוז במחלקה הוא עד שבוע ימים, ומאושפזים רשאים לקבל ביקורים בכל שעות היום. האשפוז הקצר משמש להערכת מצב המטופל ולביצוע התערבויות טיפוליות קצרות טווח, כמו הסדרת הפרעות שינה, השגת איזון תרופתי, הערכת סיכון לפגיעה עצמית או באחרים, ליווי וקישור למסגרות מלוות לאחר אשפוז, תרגול מיומנויות טיפוליות שנלמדו וסיפוק מסגרת מרגיעה ומכילה להתמודדות עם המשבר. לאחר שבוע, המטופל משתחרר או מופנה להמשך טיפול במחלקות, במרפאות החוץ של שלוותה או במרפאות בריאות הנפש בקהילה.  


מרפאת משבר

המרפאה משמשת גשר עבור מטופלים הנמצאים במצב משברי לראשונה בחייהם או סובלים מהחמרה מחודשת לאחר תקופה של רמיסיה, הזקוקים להתערבות ראשונית מיידית שאינה במסגרת אשפוזית. המרפאה מטפלת במצבים של תגובה משברית בעקבות אירועי חיים מעוררי מצוקה (מות אדם קרוב, חרדה עקב תאונת דרכים, פרידה מבן זוג או מריבה משפחתית) ובמצבים פסיכיאטריים ראשוניים (חרדה, דיכאון, פסיכוזה). בחלק משמעותי ממצבים אלה אין צורך באשפוז, אך יש חשיבות רבה להתערבות קצרה, ממוקדת ובזמינות גבוהה, שמטרתה סיוע בהבנת המצב ובהתארגנות מולו, חיזוק הכוחות ולימוד מיומנויות להתמודדות עם המשבר. התערבות מהירה וממוקדת עשויה להניב שיפור משמעותי או למנוע הידרדרות במצב. 

המרפאה מספקת מענה רב-מקצועי משולב, הכולל טיפול ומעקב תרופתיים במידת הצורך, התערבות שיחתית אינטנסיבית ממוקדת-משבר, מידע פסיכוסוציאלי, הדרכה למטופל ולמשפחתו, סיוע סוציאלי ראשוני וליווי להמשך טיפול. 

אופי הטיפול ותדירותו מותאמים לצורכי המטופל ולאופי המשבר, והוא נמשך עד כחודשיים.  
לקריאה ולהדפסה של עלון מידע למטופלים ומשפחתם - מחלקת מיון והשהיה


מנהל מחלקה - ד"ר אביב שגב

סגנית מנהל מחלקה - ד"ר אפרת הירש קליין

מנהל סיעוד - חליל קשוע

סגן מנהל סיעוד - עדנאן אבו שאח

פסיכולוגית קליניות - ד"ר דנה צור ביתן

עובדת סוציאלית אחראית - ענת פז

מזכירת המחלקה – זהבה מורי