כללית און-ליין
מרפאות מבוגרים בבית החולים
פנייה ליחידה

יצירת קשר

שעות מענה טלפוני

​ימים א'-ה', בשעות 16:00-8:00

מיקום

בניין מרפאות החוץ, סמוך לשער הכניסה לבית החולים, בצד שמאל

מרפאת צעירים

ראש צוות: איתי בניאל

שלב המעבר שבין גיל ההתבגרות לבגרות המלאה הוא שלב שעלול להיות לא פשוט, מורכב, ואף ארוך מבעבר. צוות מקצועי רב-תחומי מלווה צעירות וצעירים בגילאי 18-25 בחיפוש אחר הדרך האישית והייחודית של כל אחד ואחת, ומסייע לצלוח בשלום את המצוקות, הלחצים וההתלבטויות האופייניים לגיל.


מרפאת צעירים מתמחה בגיל 'הבגרות הצומחת' (שנות ה-20), תקופת חיים ייחודית עם מאפיינים וצרכים משלה.

הצוות הרב-מקצועי כולל אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה, פסיכיאטריה, עבודה סוציאלית, וטיפול באומנויות, המתמחים באבחון ובטיפול בצעירים בגיל 'הבגרות הצומחת'. מדובר בשלב מעבר שבין ההתבגרות לבגרות המלאה – מעבר שלעיתים הוא לא פשוט, מורכב וארוך מבעבר. בעוד שבעבר צעירים בני 25-20 כבר היו נשואים וחיו מחוץ לבית ופירנסו את עצמם, הרי שהיום רבים מהצעירים נמצאים בחיפוש מתמשך. אפשרויות הבחירה בימינו הן רחבות ומבלבלות מאי פעם, הן בתחום המקצועי והן בתחום הבינאישי. בנוסף, לחצים להתקדמות מגיעים מכיוונים רבים, כולל דרישות החברה ההישגית והתחרותית ולפעמים גם מנוכרת, אל מול שאיפת הצעירים עצמם לפלס דרך לביטוי אינדיווידואלי, הגשמה עצמית יחד עם תחושת שייכות וקרבה. כל אלה עלולים ליצור "סיר לחץ" ולהוביל לתחושות של מתח, מצוקה, עצבות וחוסר ביטחון. צעירים רבים אינם בטוחים לגבי רצונותיהם, חשים תקועים, מבולבלים או מרגישים שהם "ירדו מהמסלול'.


איך אנחנו יכולים לעזור?

טיפולים פרטניים בצוות צעירים ניתן להשתלב בטיפול פרטני בגישות שונות (טיפול דינמי/ CBT/טיפול באמנויות). הטיפול יותאם בהתאם לקשיים ולצרכים שעימם הצעיר מתמודד, בשיתוף פעולה מלא עם הצעיר, ועל פי החלטת הצוות.

טיפולים קבוצתיים – צוות צעירים מפעיל קבוצות ייחודיות לצעירים. הטיפול הקבוצתי מכוון להתלבטויות ולקשיים המאפיינים גילאים אלו וכן מאפשר יצירת קבוצת שווים משמעותית. העבודה בקבוצה מאפשרת תמיכה ושותפות לדרך, זיהוי של הכוחות, לצד הבנת דפוסים המחבלים ביכולת להתקדם ועבודה על שינוי.

ליווי שיקומי - לעיתים בגילאים עלול להיווצר 'וואקום' ותחושת 'אובדן דרך' בכל הנוגע למסגרות ההשתייכות (חברתית/תעסוקתית/לימודית). בצוות צעירים, ניתן לקבל ליווי שיעזור לברר את החלומות, הצרכים והחוזקות ולעזור בחיבור וקישור עם גורמי השיקום הרלבנטיים.  

טיפול תרופתי – במידת הצורך, לעיתים על מנת להקל על המצוקה, ניתן להיעזר גם ביעוץ פסיכיאטרי ובטיפול תרופתי.


איך פונים?

קובעים תור דרך מרפאות החוץ לצוות צעירים, מגיעים לפגישת היכרות והערכה עם צוות רב-מקצועי. בהתאם לשיקול הדעת המקצועי, מופנים לטיפול המתאים. 


לחצו כאן להורדת טופס הסכמה לטיפול קבוצתי באופן מקוון


הצוות שלנו

 

ראש הצוות, פסיכולוג קליני – איתי בניאל

פסיכיאטרית – ד"ר אנדראה קוז'וקרו

פסיכולוגית – נויה למפרט

מרפאה בעיסוק - ליאת סלע

עובדת סוציאלית – מאיה רבין

מטפלות באמנויות - בטי ליבזון, רחל בכר, צאלה מיצד

*בנוסף למטפלים הקבועים, הצוות מורכב מסטודנטים ומשתלמים במקצועות הטיפול השונים.