כללית שלי
מרפאות בבית החולים

יצירת קשר

טלפונים: 09-7478500/1, 09-7478540

אי-מייל: tamarsp@clalit.org.il

שעות ביקור

​ימים א'-ה', בשעות 16:00-8:00

מיקום

בניין מרפאות החוץ, סמוך לשער הכניסה לבית החולים, בצד שמאל

מרפאת צעירים

מנהלת: ד"ר תמר שביט-פסח

שלב המעבר שבין התבגרות לבגרות המלאה הוא שלב לא פשוט, מורכב וארוך מבעבר. צוות מקצועי רב-תחומי מלווה צעירים בגילאי 30-20 במירוץ החיים ומסייע לצלוח בשלום את המצוקות, הלחצים וההתלבטויות האופייניים לגיל

מרפאת הצעירים מתמחה בגיל הבגרות הצומחת (שנות ה-20), תקופת חיים ייחודית עם מאפיינים וצרכים משלה.

הצוות הרב-מקצועי של המרפאה כולל פסיכיאטר, פסיכולוגים, עובד סוציאלי, מרפאה בעיסוק ופסיכותרפיסטים, המתמחים באבחון ובטיפול בצעירים בגיל הבגרות הצומחת (emerging adulthood). מדובר בשלב מעבר שבין ההתבגרות לבגרות המלאה – מעבר לא פשוט, מורכב וארוך מבעבר. בעוד שבעבר צעירים בני 25-20 כבר היו נשואים וחיו מחוץ לבית ופירנסו את עצמם, הרי שהיום רבים מהצעירים חוזרים אחרי הצבא או אחרי הטיול הגדול למגורים בבית ההורים ובוחרים להינשא רק לקראת שנות ה-30 שלהם. אפשרויות הבחירה הן רחבות ומבלבלות מאי פעם, הן בתחום המקצועי והן בתחום הבינאישי. נוסף על כך, לחצים להתקדמות מגיעים מכל הכיוונים, החברה הישגית, תחרותית ולפעמים גם מנוכרת, והצעירים עצמם שואפים לפלס דרך לקראת ביטוי אינדיווידואלי והגשמה עצמית.

כל אלה עלולים ליצור "סיר לחץ" ולהוביל לתחושות של מתח, מצוקה וחוסר ביטחון. צעירים רבים אינם בטוחים לגבי רצונותיהם, חשים "תקועים" בשלב כלשהו במירוץ או מרגישים שהם מאחרים את הרכבת ("אני כבר בת 25 ועוד לא היה לי קשר רציני", "אני רק מתחיל לחפש את דרכי והחבר'ה שלי כבר מסיימים תואר ראשון").

איך אנחנו יכולים לעזור?


טיפולים פרטניים וקבוצתיים – המרפאה מפעילה קבוצות צמיחה ייחודיות לצעירים. חלק מהקבוצות הן קבוצות קצרות מועד (16 מפגשים) המתקימות בתשלום בקהילה, במרפאת אליעזר בכפר סבא. קבוצות נוספות, ללא תשלום, מתקימות במרפאה בשלוותה. הטיפול הקבוצתי במרפאת צעירים מכוון להתלבטויות ולקשיים המאפיינים גילאים אלו ושם דגש על הקלה במצוקה הרגשית שהם מעוררים. העבודה בקבוצה מאפשרת זהיוי של הכוחות, לצד הבנת דפוסים המחבלים ביכולת להתקדם ועבודה על שינוי.

מעונינים להשתתף בקבוצת צמיחה לצעירים? פנו לד"ר תמר שביט-פסח: tamarsp@clalit.org.il. ציינו את סיבת הפנייה, שם, גיל ומספר טלפון, כדי שנוכל לחזור אליכם.

טיפול תרופתי – במידת הצורך, תוך מעקב פסיכיאטרי.

איך פונים?

קובעים תור למרפאה, מגיעים לפגישת היכרות והערכה עם צוות רב-מקצועי וממלאים שאלונים שנבנו בהתאמה לגילאים הרלוונטיים. בהתאם לשיקול הדעת המקצועי, מופנים לטיפול. במידת הצורך קיימת אפשרות לשילוב מבחנים פסיכולוגיים בתהליך ההערכה.

פעילות מחקרית

מרפאת צעירים, בהיותה מרפאה אקדמית, עוסקת גם במחקר, בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת בר אילן. המחקרים השונים נועדו לעמוד על המאפיינים והצרכים הייחודיים של בני הגיל, וכן לבדוק ולשפר את תוכניות הטיפול המופעלות במרפאה. השתתפות במחקר נתונה לבחירת המטופל, והיא אינה מהווה תנאי להתקבלות למרפאה.

הצוות שלנו

 
מנהלת המרפאה, פסיכולוגית קלינית בכירה ומדריכה - ד"ר תמר שביט פסח

פסיכיאטר - ד"ר עמית סעד

פסיכותרפיסטית קלינית ופסיכודרמטיסטית - זהבה אלמוג

פסיכולוגית - שושי סתת

מרפאה בעיסוק - ליאת סלע

עובד סוציאלי - עמיקם שוובר

מטפלת באמנות - בטי ליבזון

סטודנט לפסיכולוגיה קלינית - ניב שמשון