כללית און-ליין
מידע שימושי

שאלות נפוצות

שאלות ותשובות בית חולים לוינשטיין

שאלות ותשובות

 • האם מותר לבן משפחה לשהות באופן רצוף ליד המאושפז?

  מטרת האשפוז השיקומי היא לסייע למאושפז לרכוש עצמאות מרבית. לעיתים בנוכחות מתמדת של בני משפחה - קשה להשיג יעד זה. לכן, איננו ממליצים על שהות רציפה במרכז הרפואי, למעט ביחידת הילדים. עם זאת, ראוי לציין, כי נוכחות המשפחה לצד המאושפז חשובה ביותר. אנו תומכים ומעודדים ביקורי משפחה ואנשים משמעותיים למאושפז, ככל שרק ניתן.

 • האם בני משפחה יכולים ללון במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין?

  ביחידת הילדים אנו מבקשים לינת בן משפחה במרכז הרפואי, לצד הילד המאושפז. ביתר המחלקות, אנו ממליצים שלא ללון במקום, אלא לשוב למקום מגורים קבוע או זמני. במקרים מיוחדים, התלויים ברצון המשפחה והמאושפז ובהמלצת הצוות, ניתן לקרוב אחד ללון במחלקה.

 • האם יש פתרונות לדיור בקרבת לוינשטיין, כשמדובר בבני משפחה המגיעים ממרחק?

  בקרבת המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין אין זמינות גבוהה לפתרונות דיור רבים, למעט השכרת חדר או דירה, לתקופה קצרה. ארגון "יד שרה" העמיד לרשות המשפחות דירה במרכז רעננה. ניתן לקבל חדר לתקופה בת חודש, על בסיס מקום פנוי. מספר משפחות מוכנות לארח בבתיהן בעיקר נשים, בנות משפחה.
  בכל שאלה לגבי דיור, הנכם מוזמנים לפנות אל העובד/ת הסוציאלי/ת במחלקה.

 • האם קיימת חניה לרכב, כשבאים לבקר מאושפז בלוינשטיין?

  בסביבת המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין קיימות מספר חלופות לחנייה, חלקן בתשלום.

 • כיצד מגיעים ללוינשטיין בתחבורה ציבורית?

  המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין ממוקם על הרחוב הראשי של העיר רעננה (רחוב אחוזה 278), במפגש עם רחוב ירושלים, המוביל לעיר הרצליה.
  הגעה בתחבורה ציבורית: ממקומות רחוקים ניתן להגיע לתחנה בצומת כפר-סבא רעננה ולנסוע באוטובוסים שמספריהם: 29, 1, 501
  אפשרות אחרת – להגיע אל התחנה המרכזית בתל-אביב ומשם אוטובוס מס' 501,502 או להגיע לתחנת הרכבת בת"א (סבידור) וגם משם לנסוע באוטובוסים מס' 501, 502.
  מתל-אביב ניתן לנסוע באוטובוסים מס' 47, 48, 147, 247.
  מפתח-תקוה קו 551.
  נסיעה ברכבת: תחנת רכבת בהרצליה. ממנה מוביל אוטובוס מס' 29 ללוינשטיין.
  תחנת רכבת בכפר-סבא ממנה מוביל אוטובוס מס' 29 ללוינשטיין.

 • האם מתאפשר לתרגל את הנלמד בטיפולים בשעות אחר הצהריים?

  בהחלט כן. המטפלים מבקשים מהמבקרים הקבועים לתרגל את הישגי הטיפול בשעות הפנאי.

 • אילו סוגי טיפולים מקבל המאושפז?

  המאושפז מקבל טיפולים, בהתאם לצרכיו ולתכנית טיפולית כוללת, הנקבעת לאחר קבלתו ומתעדכנת בהתאם לשינויים במצבו.
  הטיפולים הניתנים: טיפול רפואי (לרבות ייעוץ מרופאים במקצועות משלימים), טיפול סיעודי, טיפולים פרה-רפואיים: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, עבודה סוציאלית (לרבות טיפול זוגי, משפחתי וקבוצתי) ופסיכולוגיה. לפי הצורך, קיימת מסגרת לטיפול מיני.
  כל אחד מסוגי הטיפולים ניתן על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, מהשורה הראשונה בארץ.

 • האם קיימת הדרכה לבני משפחה כיצד לסייע למאושפז בשעות הביקור?

  באופן כללי, שעות הפנאי נועדו למנוחה. כשמטפל סבור כי יש צורך לתרגול נוסף, הוא מוצא את דרכו אל המבקרים הקבועים, כדי להדריכם. בן משפחה או מבקר קבוע, אשר מרגיש צורך בהדרכה נוספת לגבי ההתנהלות בשעות הפנאי, מוזמן לפנות אל אנשי הצוות ולקבל ייעוץ והדרכה.

 • האם בני המשפחה יכולים גם הם לקבל הדרכה או טיפול בזמן האשפוז?

  כן, בוודאי. העובדים הסוציאליים בכל המחלקות מיומנים להעניק הן טיפול לבני המשפחה והן הדרכה וייעוץ, בשאלות המתעוררות במהלך האשפוז.

 • מהו משך האשפוז?

  משך האשפוז נקבע, באופן אינדיבידואלי, לכל מאושפז בנפרד. צוות המחלקה מעריך את צרכיו של המאושפז ואת ההתקדמות, במשך הזמן. ההחלטה על מועד השחרור מתקבלת כחלק ממכלול שיקולים וחוות דעת של אנשי הצוות השונים, בניהולו של מנהל המחלקה.

 • על סמך מה נקבע תאריך השחרור?

  תאריך השחרור נקבע על סמך מספר שיקולים, המנחים את אנשי הצוות, כגון: חומרת הפגיעה, אופי ההתקדמות לאורך האשפוז ועוד. כל מאושפז שונה מהאחר והצוות שוקל ובודק, לגופו של עניין, לגבי כל מאושפז, בנפרד.

 • האם במהלך האשפוז משתפים את המאושפז ואת המשפחה בהחלטות שונות הנוגעות להם ולאשפוז?

  במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין אנו מאמינים בשיתוף המשתקם ובני משפחתו בקבלת החלטות משמעותיות במהלך האשפוז. השיתוף נעשה בדרכים שונות ועל ידי אנשי צוות ממגוון מקצועות. מאושפזים ובני משפחה המרגישים צורך במידה רבה יותר של שיתוף, מתבקשים ליזום פניה אל מנהל המחלקה.

 • ממה בנוי סדר היום של מאושפז בלוינשטיין?

  מאושפז במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין נמצא בפעילות המדמה את שגרת החיים: פרט ל-3 ארוחות שאותן אוכלים בזמנים קבועים, המאושפז מקבל טיפולים רפואיים וסיעודיים, לפי המצב והצרכים הנובעים ממנו.
  העיסוק העיקרי של המאושפז במהלך היום, אלו הטיפולים במקצועות הפרה-רפואיים: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, עבודה סוציאלית ופסיכולוגיה.
  נוסף על המפגש הטיפולי עם אנשי המקצוע, ניתן (ואף רצוי) לתרגל את הנלמד בטיפולים, בשעות הפנאי, לבד או בעזרת בני המשפחה.
  הטיפולים השונים ניתנים באופן אישי או קבוצתי והם נמשכים עד לשעות אחר הצהריים.
  כחלק משגרת היום, יש חשיבות לפעילויות הפנאי. בלוינשטיין קיים מועדון פנאי למאושפזים, אשר בו מוצעים לכל המעוניין פעילויות יצירה, צפייה בסרט, שירת קריוקי ועוד. המועדון פתוח בימים א'-ה' בין 20:00-14:00 והוא ממוקם בבנין ב', בקומה 2. כמו כן, קיימת פעילות בשיתוף עיריית רעננה של רכיבה על גבי אופניים מותאמים בפארק רעננה.