כללית און-ליין
מידע שימושי

פורסם בראשונה: 13.08.2017

פרויקט הפסיפס "ים של תקווה"

פרויקט משותף של הילדים המאושפזים בבית החולים לוינשטיין וילדי גן מירי בהוד השרון

ים של תקווה

ביום חמישי (10.8) התקיים במרכז החינוכי-שיקומי בבית החולים לוינשטיין טקס לסיכום פרויקט הפסיפס "ים של תקווה", שהיו שותפים לו בשנה האחרונה הילדים המאושפזים בלוינשטיין וילדים מגן מירי מהוד השרון. הפרויקט נולד מתוך חיבור ושיתוף קהילתי בליווי היוצר והאמן אבי סביליה ובהנחייתו.

אתי לייכט, מנהלת המרכז החינוכי שיקומי בלוינשטיין, מסבירה: "הרעיון בבסיס הפעילות היה להביע שאיפות ותקוות של הילדים משני הצדדים והדרך שלנו הייתה דרך פסיפס של ים, שאוצר בתוכו עולם שלם של דגים והפתעות. לאחר שנוצר הרצון והחיבור לעבוד יחדיו, חילקנו בינינו את העבודה. הגננת מירי שליטין גייסה ותרמה פלטות ופסיפס, חילקנו את הפלטות לחלקים בגדלים שונים כאשר חלק מהילדים עבדו לבד וחלק עבדו בקבוצות. העבודה למעשה התנהלה בשתי זירות שונות: חלק מחלקי הפסיפס בוצע בלוינשטיין וחלקים אחרים בוצעו בגן מירי. בשני הצדדים עמלו על ציפוי הציור באבני פסיפס מזכוכית ובסיום התהליך כל החלקים אוחדו בלוינשטיין לכדי פסיפס אחד שנתלה בכניסה למרכז החינוכי-שיקומי".

אבי סביליה, שליווה את התהליך מספר: "הפרויקט הצליח הודות לשיתוף הפעולה ההדוק והמוצלח בין צוות המרכז החינוכי, צוות הגן וכמובן הילדים שלקחו חלק בפרויקט. נהניתי לעבוד עם כולם והתוצאה מדברת בעד עצמה".

הגננת מירי שליטין מוסיפה: "בעידן של היום, של אני וראיית הפרט את עצמו במרכז, פרויקט כזה של ראיית האחר, שיתוף האחר וחינוך לנתינה חשוב מאוד".