כללית און-ליין
מידע שימושי

פורסם בראשונה: 04.04.2017

הרב פרץ, הרב הראשי של רעננה, ביקר בבית החולים לוינשטיין לקראת חג הפסח

בתמונה: מכירת החמץ של בית החולים לוינשטיין לרב פרץ, הרב הראשי של רעננה

פרופ' עמירם כץ והרב פרץ

היום (4.4) הגיע הרב פרץ, הרב הראשי של רעננה, לביקור בבית החולים לוינשטיין בעיר כדי להתרשם מהכנות בית החולים לחג הפסח. הרב פרץ ידוע כידיד של בית החולים ודואג לשמור על קשר הדוק לאורך השנים עם הנהלת בית החולים.

המפגש כלל פגישה עם מנהל בית החולים, פרופ' עמירם כ"ץ ונציגי בית החולים. בביקור השתתפו: הרב יהודה רייך, מזכירו של הרב פרץ, הרב מנחם לפקיבקר, רב הכללית, הרב שמואל חרמ"ץ, רב בית החולים, מריו קונבקי, סגן המנהל האדמניסטרטיבי, יהודה שטאובר, מנהל המשק, צביקה פוגל, קצין הביטחון, גל פרומקין, מנהל האחזקה ואיציק שאול, מנהל מערך הסניטרים בבית החולים.

במהלך הביקור נמכר החמץ של בית החולים לוינשטיין לרב פרץ. בסיום המכירה קיבל מנהל בית החולים אישור מכירת חמץ לפסח מהרבנות הראשית של רעננה.

בימים האחרונים בית החולים לוינשטיין נערך לקראת חג הפסח ומכשיר את בית החולים. ההכנות כוללות ניקיון יסודי של כל מתחם בית החולים כולל חדרי האשפוז של המטופלים, משרדים, מטבחים, פלטות חימום, מקררים, דודי מים חמים, שולחנות ועוד. המטבח של בית החולים יוכשר לפסח, כל ציוד החמץ יאוחסן והכלים הכשרים יוצאו לשימוש עד תום תקופת החג. בכל ימי החג יגיש המטבח ארוחות כשרות לפסח בלבד וגם הקפיטריה בבית החולים תפסיק את מכירת החמץ.

למאושפזים מחולקת אגרת המבקשת את שיתוף הפעולה שלהם ושל בני משפחותיהם בהוצאת כל דברי החמץ מהארונות תוך הדגשה כי חל איסור להכניס חמץ לבית החולים עד סיום החג ופינוי כלי הפסח. כמו כן, זמני התפילות מפורסמות לידיעת כולם.

פרופ' עמירם כ"ץ, מנהל בית החולים לוינשטיין, מציין: "גם השנה יתקיים בליל הסדר שולחן סדר מרכזי בחדר האוכל של בית החולים, ובו מוזמנים לקחת חלק מטופלים שאינם יכולים לצאת הביתה לחופשת פסח בגלל מצבם הרפואי, ובני משפחותיהם. את הסדר ינהל מתנדב מרעננה שעושה זאת מזה מספר שנים, הרב לירז בנישתי. אני מבקש לנצל את ההזדמנות ולברך את כל הרופאים והעובדים בבית החולים, את כל ידידי בית החולים בארץ ובעולם וכמובן את המשתקמים ובני משפחותיהם בחג פסח שמח".​