כללית און-ליין
מידע שימושי

פורסם בראשונה: 10.05.2017

אירועי "שבוע האחות הבין-לאומי"

במהלך שבוע זה התקיימו פעילויות מגוונות המוקירות את עבודתה של האחות בבית החולים לוינשטיין

שבוע האחות בלוינשטיין

יום האחות הבין-לאומי חל ב-12 במאי, יום הולדתה של פלורנס נייטנגל, הנחשבת כמייסדת הסיעוד בעולם המערבי. השנה, לראשונה בישראל, הוחלט על ידי מנהל הסיעוד במשרד הבריאות בשיתוף עם הסתדרות האחים והאחיות, לציין את יום האחות ב-10 במאי ובמהלך כל אותו השבוע שחל בין 7 עד 12 במאי.

בין הפעילויות שהתקיימו, הענקת תג אישי ממנהלת הסיעוד לאחיות מרכזות טיפול, חלוקת שוקולדים והגשת ארוחת בוקר חגיגית ומושקעת, שטרח עליה בכל בוקר במחלקה אחרת, צוות המטבח של בית החולים. כמו כן, ב-10 במאי, היום הנבחר ליום האחות, התקיימה ארוחת צהריים מיוחדת לכלל העובדים בחדר האוכל של הפרסונל, שהוכנה על ידי צוות המטבח שעיצב, בישל ופינק את צוות בית החולים. יו"ר ועד העובדים העניק לכלל הצוותים בבית החולים שי לבבי ומחמם (כרית חימום בצורת לב) כאות הוקרה לפעילות רב-סקטוריאלית משותפת.

שבוע האחות בלוינשטיין 

במסגרת שבוע זה, הנהלת הסיעוד התניעה פעילות של משחק טריוויה ייעודי בנושא סוכרת שפותח על ידי אחות מבית החולים. המשחק הוא אמצעי הדרכה לטיפול ולמניעה של המחלה. המשחק משמש בו זמנית כפעילות פנאי מהנה ומשעשת וכן רכישת ידע והבנת המשמעות של מחלת הסוכרת והשלכותיה.

במסכי המידע ברחבי בית החולים הוקרן הסרט "אחות בשיקום" שחשף את כלל העובדים לעבודתה הייחודית והמשמעותית של האחות בבית החולים וכן פרויקטים ופרוטוקולים של אבטחת איכות, מחקרים ועוד. אחות בכירה מבית החולים, שעלתה מברית המועצות, התראיינה בשבוע זה בפורטל אינטרנט בשפה הרוסית של "ידיעות אחרונות" ובו תארה את השתלבותה והתקדמותה במערכת הבריאות החל מהיותה אחות מעשית ועד היום. לדבריה לאחר 20 שנות עבודה בישראל עדיין הייתה בוחרת באותה הדרך כאחות בשיקום. כל זאת, בזכות האתגר המקצועי והאפשרות להעניק טיפול אישי, חומל ומסור.

מנהלת הסיעוד, גב' גילה רגב, שלחה מייל לפורום בית החולים ובו הביעה את הערכתה הרבה לצוות האחיות בבית החולים. בנוסף נשלחו מסרונים (SMS) להבעת הוקרה לפורום האחיות מהנהלת הסיעוד על בסיס יומי.

שבוע האחות בלוינשטיין 

פרופ' עמירם כ"ץ, מנהל בית החולים לוינשטיין, מציין: "כרופא, כמנהל מחלקה וכמנהל בית חולים, התנסיתי במשך עשרות שנים בהיכרות, בעבודה משותפת ובקשר עם הסיעוד, גם בבתי חולים אחרים וגם בבית החולים לוינשטיין. אין לי ספק שהסיעוד של לוינשטיין הוא הטוב ביותר והאחיות של לוינשטיין הן הנפלאות ביותר. הסיעוד בלוינשטיין הוא הסקטור הגדול בבית החולים. הוא מוביל תהליכים: מוביל את האקרדיטציה ומוביל את נושא האיכות והבטיחות בבית החולים. אני מאחל לכל האחיות והאחים בבית החולים לוינשטיין, המשך עבודה נעימה ומהנה עם גאווה, שמאפיינת אותם ועם חמלה ואהבה כמו תמיד, גם בהמשך".   ​