כללית און-ליין
חדשות 2020

פורסם בראשונה: 21.06.2020

מערכת לוקומט חדשה לתרגול הליכה

המרכז הרפואי לשיקום – לוינשטיין התחדש במערכת רובוטית חדשה לתרגול הליכה. מערכת הלוקומט נרכשה בסיוע של הכללית ובתרומה של קרן אדמונד י. ספרא שהועברה לעמותת ידידי בית לוינשטיין

הנהלת המרכז הרפואי לשיקום – לוינשטיין פועלת כל העת על מנת להצטייד ולהתחדש בטכנולוגיות שיקומיות שמשתלבות בתוכנית הטיפול של המשתקמים ומביאות לשיפור באיכות השיקום.

עמותת ידידי בית לוינשטיין, בראשותם של ארז מלצר היו"ר ושולה מליק המנכ"לית, מסייעת להנהלת המרכז הרפואי בהשגת מימון לרכש הציוד והמכשור המתקדם, שאינו נכלל בתקציב הציבורי ומסייע לקידום ושיפור רווחתם של המשתקמים. לאחרונה התאפשרה רכישה של הדגם החדש והמשופר של מערכת הלוקומט, שהייתה בשימוש המכון לפיזיותרפיה בלוינשטיין במשך שנים רבות, בסיוע הכללית ועל ידי תרומה של קרן אדמונד י. ספרא.

ד"ר חגי אמיר, מנהל המרכז הרפואי לשיקום – לוינשטיין, מציין: "הליכה הינה הפעילות שהוכחה כמשפיעה בצורה הטובה ביותר על תוצאי השיקום. הלוקומט הינה מערכת רובוטית מתקדמת לתרגול הליכה גם במטופלים שאינם מסוגלים לכך, כאשר היתרון הגדול שלה הוא שהיא מתלבשת על הגוף כשלד חיצוני, ומאפשרת למטופלים שמתקשים ללכת לבצע את הפעילות באופן רציף ולאורך זמן, קרוב לתבנית נורמלית של הליכה".

איתנה טבקרו, מנהלת המכון לפיזיותרפיה בלוינשטיין, מוסיפה: "מערכת הלוקומט החדשה ( LokomatPro L6 ) מאובזרת בממשק מתקדם ומאוד נוח למטפל ולמטופל, המאפשר מתן פידבק ויזואלי באיכות גבוהה בהתאם לרמת המטופל ועוזר להגביר את רמת המוטיבציה של המטופלים. במערכת החדשה הוכנסו שינויים מכניים המקרבים עוד יותר את תבנית ההליכה ברובוט לתבנית הליכה נורמלית וכן שינויים נוספים שמקלים על הפיזיותרפיסט/ית מפעילי הלוקומט, בבואם להתאים את המערכת למטופל".

שולה מליק, מנכ"לית עמותת הידידים: "ברצוני להודות למר יאיר טורנהיים, מנכ"ל קרן  אדמונד י.ספרא, על קבלת התרומה החשובה".