כללית און-ליין
חדשות 2020

פורסם בראשונה: 18.05.2020

ד"ר קורין צרפתי מונתה למנהלת המחלקה לשיקום נוירולוגי ב'

ד"ר קורין צרפתי: "מקצוע השיקום לתפיסתי, מלמד לפני הכל להסתכל על האדם בשלמותו דרך פריזמה המתייחסת לכל הרבדים של תפקוד בתוך המעגלים השונים שבו האדם חי"

ד"ר צרפתי עלתה לארץ מצרפת בשנת 1989 לאחר שסיימה את לימודי הרפואה באוניברסיטת ליל ובבית הספר לרפואה סן לואי בפריז. בשנת 1990 החלה התמחות ברפואה פיזיקלית ושיקום במרכז הרפואי לשיקום – לוינשטיין. עם סיום ההתמחות, בשנת 1995, החלה ד"ר צרפתי לעבוד כרופאה במחלקה לשיקום נוירולוגי ב' ועם השנים שימשה כרופאה בכירה וסגנית מנהל המחלקה עד למינויה כעת למנהלת המחלקה.

במהלך השנים שימשה ד"ר צרפתי כמדריכת סטודנטים לרפואה וכמרכזת ההוראה לסטודנטים. היא הובילה מספר פרויקטים ביניהם פרויקט שיפור הרצף הטיפולי מבית החולים לקהילה, על ידי מיפוי השירותים הקיימים ויצירת הקשר הטבעי אתם.  

ד"ר קורין צרפתי: "מקצוע השיקום לתפיסתי, מלמד לפני הכל להסתכל על האדם בשלמותו דרך פריזמה המתייחסת  לכל הרבדים של תפקוד בתוך המעגלים השונים שבו האדם חי. התהליך מורכב ושונה עבור כל אדם ואדם. הוא דורש הסתכלות רב-ממדית וטיפול ייחודי בהתאם לליקויים, אך גם בהתאם לאישיותו של האדם ולסביבה התומכת שיש לו. למטרה זו, עובד צוות רב מקצועי מיומן הבוחן את הצרכים הייחודים של אותו אדם בתחום זה. חיבור של המקצועיות והאנושיות של כל אחד מאתנו, יאפשרו להשיג תפקוד טוב יותר ואיכות חיים למטופל. התברכתי בצוות יוצא דופן, מחויב לתרבות ארגונית המעמידה את המטופל במרכז, שיוצר מדי יום תקשורת ענפה בין-סקטוריאלית על מנת להשיג את המיטב במאמץ השיקומי. הצוות דוגל בערכים של שוויון בלתי מתפשר ומתן הזדמנות גם למטופלים הקשים ביותר כי זו חובתנו המוסרית, אנשים שמונעים על ידי חמלה וענווה. אני מודה על הזכות להיות חלק מהצוות הזה ומקווה להמשיך להתלבט, להקשיב, לשתף וליצור איתם רגעים של חסד".