כללית און-ליין
חדשות 2020

פורסם בראשונה: 17.03.2020

מעונות יום לילדי העובדים בתקופת משבר הקורונה

עובדי מערכת הבריאות מחוייבים במצב חירום להמשיך לפעול ולתת שירות רפואי למטופלים והעובדים מחוייבים להתייצב לעבודה

בהמשך להנחיית משרד הבריאות על השבתת מערכת החינוך כחלק מהצעדים למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל, החל מהבוקר (17.3) פועלים שני מעונות לילדי המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין במבני גני ילדים שעיריית רעננה הקצתה לצורך כך בעיר. ראש העיר, חיים ברוידא, נענה באופן מיידי לבקשת מנהל המרכז הרפואי לוינשטיין, ד"ר חגי אמיר, לסיוע והתגייסות על מנת לתת פתרון לילדי העובדים בכדי שפעילות המרכז תוכל להמשיך כסדרה.

עובדי המרכז הרפואי לוינשטיין מקבוצת הכללית, כמפעל חיוני בשעת חירום, נדרשים להמשיך לפעול ולתת שירות רפואי גם במקרה של הכרזה על מצב חירום בכל המדינה או בחלק ממנה. המטרה בפתיחת המעונות לספק לעובדים מסגרת לילדיהם בגיל 3 עד 8 על מנת שיוכלו להתפנות לעבודתם ללא דאגות בנושא זה.

מעון יום לילדי העובדים בעקבות משבר הקורונה

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, מדובר בשתי קבוצות קטנות של עד 10 ילדים עם אנשי צוות מקרב עובדי המרכז הרפואי ומתנדבים, שפועלות בין השעות 16:00-7:45. מטבח המרכז הרפואי מספק לילדי העובדים ארוחות בוקר וצהריים. מחלקת משאבי אנוש נרתמה לארגן ולהפעיל את הגנים, לדאוג לתכנים ולפעולות העשרה מגוונות לילדים, שכוללות בין השאר שעת כושר מדי יום עם אחד הפיזיותרפיסטים של המרכז הרפואי.

ד"ר חגי אמיר, מנהל המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין, מציין: "מתוך מחשבה על העובדים הנדרשים להמשיך ולהיות מגוייסים למען המטופלים, חשוב היה לנו למצוא בהקדם פתרון הולם לילדי העובדים וביחד עם עיריית רעננה נערכנו לכך בצורה הטובה ביותר ותוך זמן קצר. זוהי הזדמנות להודות לראש העיר ולמנהלת משאבי אנוש של המרכז הרפואי, לאה ויסמן, על ההתגייסות ושיתוף הפעולה החשוב הזה".

שעת כושר

ראש העיר רעננה, חיים ברוידא: "בימים אלה כולנו צריכים להתגייס ולסייע אחד לשני, ובוודאי לסייע לעובדי מערכת הבריאות, כך שיוכלו להמשיך ולפעול למען כולנו. עיריית רעננה נעתה באופן מיידי לבקשה והקצתה שני גני ילדים, כך שהצוותים הרפואיים יוכלו להמשיך ולעבוד. אנו בקשר רציף עם המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין ונמשיך לסייע בכל הנדרש גם בהמשך".