כללית און-ליין
חדשות 2020

פורסם בראשונה: 04.05.2020

המרכז הרפואי לשיקום – לוינשטיין קיבל את הציון הגבוה ביותר בישראל על הטיפול הרפואי בחולי אוסטאופורוזיס

האיגוד הבינלאומי לאוסטאופורוזיס, ה- (IOF (International Osteoporosis Foundation, מתווה במסגרת תפקידו את הנחיות הטיפול וההמלצות למעקב רפואי אחר מטופלים החולים באוסטאופורוזיס

ב-2016 הארגון הוציא מסמך הנחיות בנוגע לאופי הטיפול והמעקב אחר מטופלים אלו, המוכר כפרויקט Capture the Fracture. במסגרת פרויקט זה הוקם מערך לצורך הכרה רשמית במרכזים רפואיים ברחבי העולם אשר עומדים ביעדים ובאופי הטיפול שהומלץ על ידם. 

עד כה במדינת ישראל הוכרו על ידם באופן רשמי רק שישה מרכזים רפואיים - הדסה, מאיר, איכילוב, סורוקה, קופת חולים מכבי והמרכז הרפואי לשיקום - לוינשטיין. מבין אותם שישה מרכזים רפואיים שהוכרו עד כה, לוינשטיין קיבל את הציון הגבוה ביותר (65%, כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת).

Capture the Fracture

ד"ר חגי אמיר, מנהל המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין ומנהל המחלקה לשיקום אורתופדי: "במערך השיקומי במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין אנו תמיד מביטים מעבר לפגיעה הישירה, ומנסים להגיע למקור כדי למנוע את הפגיעה הבאה. אשר על כן ראינו לנכון לבנות מערך טיפולי שיוריד למינימום את הסיכוי לשבר נוסף, ועל ידי כך להציל חיים. הצוות המעולה של המחלקה לשיקום אורתופדי בלוינשטיין יצר פרוטוקול שדואג לטיפול האופטימלי לכל מבוגר עם אוסטאופורוזיס שעובר דרכו. המודל הוצג בכנסים בינלאומיים ומיושם בבתי חולים אחרים בארץ".

יוזם הפרויקט בלוינשטיין היה ד"ר אמיר חיים. ד"ר מיכאל בכר, רופא מתמחה, מנהל אותו כיום ויזם את ההכרה על ידי ארגון ה-IOF. גראם קאסם מהמחלקה לשיקום אורתופדי היא האחות שמרכזת את הפרויקט.