כללית און-ליין
חדשות 2020

פורסם בראשונה: 13.09.2020

מהיום: אחות קלינית מומחית בשיקום

בשעה טובה ולאחר חבלי לידה ארוכים, תחום השיקום מצטרף לרשימה המכובדת של תחומים בהם יש אחיות מומחיות קליניות.

משרד הבריאות הכיר השבוע לראשונה בארבע אחיות מומחיות קליניות בשיקום כ"אמהות המקצוע", ביניהן אירית קוצין גבוביץ', מרכזת תחומי פצעים, מחקר ונציגת הגוף המבקר את הניסויים הקליניים, במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין. יחד עם קוצ'ין הוכרו שתי אחיות נוספות מהמרכז הרפואי שיבא ואחות ממשרד הבריאות. פעילות האחיות המומחיות  מסייעת במתן מענה מקצועי למטופלים, ייעול תהליכים ושיפור איכות הטיפול.

הסמכויות שניתנו לאחיות אלו בשיקום נקבעו על ידי ועדה רפואית שפעלה מטעם משרד הבריאות וקיבלו את אישור האיגוד הישראלי לשיקום בראשותו של ד"ר ירון סחר, יו"ר האיגוד ומנהל המחלקה לשיקום חבלות מוח בלוינשטיין, שתמך וקידם את הנושא.  בהמשך אושרו ההמלצות להרחבת סמכויות על ידי הועדה לפעולות חריגות במשרד הבריאות.

גילה רגב, מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין: "אנו מברכים את אירית על היותה בין האחיות החלוצות. בעתיד יש בכוונתנו להרחיב את היריעה ולהוסיף אחיות מהמרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין לצוות האחיות המומחיות הקליניות בשיקום".

ד"ר חגי אמיר, מנהל המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין, מציין: "ההכרה של אירית קוצין גבוביץ' והאחיות הנוספות כמומחיות קליניות בשיקום הינה אבן וציון דרך בהתפתחות תחום השיקום בישראל, אותו מוביל המרכז הרפואי לשיקום – לוינשטיין".