כללית און-ליין
חדשות 2018

פורסם בראשונה: 14.06.2018

סטודנטים ממכללת אפקה שילבו את המשחק סיימון במכשיר תרגול גפה עליונה במכון לריפוי בעיסוק

סטודנטים ממכללת אפקה להנדסה הפכו מכשיר שגרתי לתרגול בריפוי בעיסוק לאימון חווייתי עבור המטופלים.

סטודנטים ממכללת אפקה בלוינשטיין

הסטודנטים, חברים בסניף "מהנדסים ללא גבולות" במכללת אפקה, חברו למכון לריפוי בעיסוק בבית החולים לוינשטיין בכדי לייצר עבור המטופלים מכשיר שיקל עליהם את מלאכת התרגול והאימון השגרתית, ויהפוך את האימון לדבר חיובי וחוויתי.

הסטודנטים, יחד עם צוות המרפאות בעיסוק, החליטו לשלב את משחק "סיימון" המיתולוגי במכשיר שמיועד לחזק את פלג הגוף העליון למאושפזים במקום. המכשיר מתרגל פעילות גופנית ותנועות של הגפיים העליונות. עד כה, הפעילות במכשיר הייתה שגרתית והפעילות בה נעשתה על פי הנחיות הצוות המטפל בלבד. כעת, נבנו בעזרת הצוות המטפל תוכניות משחק מדורגות והמטופלים יוכלו לתרגל בדרך מהנה יותר.

"אנחנו מוסיפים עניין והנאה בתוך שגרת הטיפולים המפרכת של המטופלים", אומר אסף זוארץ, ראש סניף מהנדסים ללא גבולות במכללת אפקה, "המטרה שלנו הייתה לקחת את עולם ההנדסה והפיתוחים הטכנולוגיים ולנצל אותו למטרה חברתית, שתסייע למטופלים בבית החולים לוינשטיין".

יפעת שוורץ, מנהלת המכון לריפוי בעיסוק בבית החולים לוינשטיין, מציינת: "אנחנו מקדמים בברכה יוזמות לפיתוח טכנולוגיות שתורמות לגיוון הטיפולים ומעשירות את חווית הטיפול. אנו שמחים על שיתוף הפעולה, שנהנה מהיתרונות הטכניים והיצירתיים של המהנדסים מחד והידע והניסיון המקצועי והרפואי של המרפאות בעיסוק מאידך".

הפרויקט הוקם בחודשים האחרונים על ידי הסטודנטים יניר אזרד, אני דבליסקי, שיר קלבאנן וגבע בידנר ממכללת אפקה להנדסה שפעלו יחד עם המרפאות בעיסוק מבית החולים לוינשטיין. עם חנוכת המתקן החדש שייכנס לשגרת הטיפולים במקום, צפויים מאות מטופלים לעשות בו שימוש. חברי הקבוצה אומרים כי הם צפויים להמשיך את הקשר עם בית החולים בכדי לבחון אפשרויות לפיתוח מיזמים דומים גם בעתיד.