כללית און-ליין
פיזיותרפיה
פנייה ליחידה

יצירת קשר

קביעת תורים למטופלים שאינם מאושפזים (אמבולטוריים), המרפאה לפיזיותרפיה, טלפון: 09-7709073

טלפון למאושפזים בבית החולים:
09-7709010
פקס: 09-7709012

מיקום

​בניין אשפוז מרכזי, קומה 1

מכון פיזיותרפיה

פיזיותרפיסטית ראשית: איתנה טבקרו

פיזיותרפיה - בית חולים לוינשטיין

המכון לפיזיותרפיה בבית החולים לוינשטיין הוא המכון הפרה-רפואי הגדול בבית החולים, ואחד ממכוני הפיזיותרפיה הגדולים בישראל. המכון מתאים לכל מטופל חבילות טיפולים אישית, במטרה לחזק את שרירי הגפיים, הכושר הגופני ויכולת ההליכה, ולהפיק עבורו את המירב מתקופת השיקום במהלך האשפוז, הנמשכת בממוצע כחודשיים.

איתנה טבקרו היא הפיזיותרפיסטית הראשית.
במכון 70 עובדים, מהם 55 פיזיותרפיסטים מוסמכים בעלי תואר ראשון או שני בפיזיותרפיה. הפיזיותרפיסטים פועלים בצוותי עבודה קטנים מול המחלקות השונות, כשבראש כל צוות עומדת פיזיותרפיסטית אחראית ליחידה. צוות המכון מטפל באופן פרטני ויומיומי בכ-95% מכלל המאושפזים בבית החולים, ואחראי לקביעת תכנית מותאמת אישית ויעדים לטווח הקצר והארוך לכל מטופל.

 פיזיותרפיה.jpg

הטיפול הפיזיותרפי הוא ידני ופרטני, ומשלב טכנולוגיות שיקום מובילות -

  • הידרותרפיה - בריכה טיפולית בה מתבצעים טיפולים יחידניים וקבוצתיים, לפי צרכיו של כל מטופל
  • חדר כושר טיפולי הכולל ציוד חדשני, ומופעל על ידי פיזיותרפיסטים. חדר הכושר מרחיב מאוד את מגון הטיפולים, ומותאם גם למטופלים היושבים בכיסאות גלגלים
  • מערכת הלוקומט - החדישה והמתקדמת מסוגה בארץ. המערכת מסייעת גם למשותקים לתרגל הליכה באמצעות מסוע וזרועות רובוטיות המסונכרנות בעזרת מחשב, כבר משלבי השיקום המוקדמים
  • מערכת פוסטרוגרף לאבחון וטיפול בבעיות שווי משקל, במטרה להביא את החולים למקסימום עצמאות וניידות
  • ביופידבק ממוחשב

המכון לפיזיותרפיה מסונף לצורך הדרכה קלינית לביה"ס למקצועות הבריאות באוניברסיטת תל-אביב, מדריך סטודנטים מכל הארץ, ומשמש כמרכז התנסות קלינית בתחום של שיקום מבוגרים. את ההדרכה מבצעות פיזיותרפיסטיות ותיקות מהצוות שהוכשרו לכך.

בשנת 2008 זכה המכון בפרס מצוינות מטעם מנהל בית החולים לוינשטיין. בשנת 2009 זכו מנהלת שירות הפיזיותרפיה וצוות ההדרכה הקלינית בפרס על מעורבות ועשייה יתרה בתחום השיקום הרפואי, במהלך הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לרפואה פיסיקלית ושיקום.

צוות רפואי

  • סגנית מנהלת היחידה:

    פלבייה שטיינברג חן
פרסומים בתקשורת