כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 12.07.2021

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

יו"ר דריקטוריון הכללית - כרמל בית חולים מצוין

את יומו הראשון בכללית לפני שנה פתח יו"ר דירקטוריון הכללית מר יוחנן לוקר בביקור בבית חולים כרמל. השבוע הוא סגר מעגל והיגיע שוב לכרמל לראות את ההתחדשות והחדשנות בבית החולים לאחר הגלים הקשים של מגפת הקורונה.

היו"ר לוקר בחדר הצנתורים. צילום - אלי דדון

יו"ר דריקטוריון הכללית – כרמל הוא בית חולים מצויין

"ראיתי בכרמל תרבות מיוחדת של איכות ומצוינות, היחס למטופל והטיפול שראיתי כאן הם ברמה הגבוה ביותר, אני מלא הערכה והוקרה לכם" אמר בתום הביקור יו"ר דירקטוריון כללית מר יוחנן לוקר.

את ביקור יו"ר דירקטוריון כללית פתח מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג בהצגת חוזקות בית החולים והתמודדות כרמל והצוותים השונים בטיפול בגלי נגיף הקורונה.

ד"ר גולדברג הצג את תוכניות ההתחדשות והחדשנות בהערכות בית החולים לקליטת הטכנולוגיות החדשות שיגיעו בקרוב לכרמל ויכללו את מכשיר ה- PET CT, רובוט הניתוחים דה וינצ'י מכשיר MRI מתקדם וטכנולוגיות מתקדמות נוספות.

דורי בז'רנו מהנדס בית החולים הציג ליו"ר את אתגרי הפיתוח והבניה של כרמל מול מצוקת השטח הקיימת בשטח, וקרן מרום מנהלת השירות וחווית מטופל פרסה את סקרי שביעות רצון של בית החולים.

"כרמל מוביל לאורך שנים בסקרי שביעות רצון מטופלים", אמרה הגב' מרום. "יש לנו ד.נ.א שרואה את המטופל, מדבר אליו בגובה העיניים ומייצר קרבה ואמון. אנחנו כאן כדי לעזור, אצלנו השירות הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול".

מר לוקר ציין את היוזמות המצוינות של כרמל בתחום השירות, כמו מועצת מטופלים ואמר כי השירות הוא התרבות הארגונית של כרמל.

עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי סיפר ליו"ר כי בית חולים כרמל מוביל את יעד מנכ"ל בתחום ההתייעלות, וכי צוותי המערך מובילים בסקרי שביעות רצון פנים של העובדים ומובילים גם בציונים במבדקי איכות המזון עם אוכל שהוא גם בריא ובטוח, וגם טעים.

כחלק מהיכרות השטח יצא היו"ר ופגש את המנהלים והעובדים במחלקות השונות בבית החולים.

יו"ר הכללית בחדר צנתורים. צילום - אלי דדון

במערך הקרדיולוגי פגש היו"ר את פרופ' אבינעם שירן מנהל המערך וצוותו ושמע מהם על חוזקות ומובילות מערך הלב של כרמל.

מר לוקר סייר בחדר הצנתורים ושמע מפרופ' רונן יפה מנהל יחידת הצנתורים, על היות כרמל מוביל בכמות החלפת מסתמים בצנתור (TAVI) וכי רק בשנה החולפת בוצע בכרמל מספר שיא של כ- 140 החלפות מסתמים בצנתור.

"הקרדיולוגיה בעולם ובישראל מביאה פריצות דרך רבות, אמר פרופ' שירן. ואנו בקרדיולוגיית כרמל שמחים להיות חלק מההובלה הלאומית והבינלאומית באיכות רפואית מצוינת". יו"ר הדירקטוריון מר לוקר ציין כי שמה הטוב של קרדיולגיית כרמל הולך לפניה בכל מקום, וכי הוא מעריך ומוקיר מאוד את העבודה המיוחדת של צוותי הלב של כרמל.

היו"ר במפגש עם מנהלי המחלקות של כרמל. צילום - אלי דדון

בהמשך היום סביב שולחן עגול נפגש מר לוקר עם מנהלי מחלקות מובילים מכרמל הנחשבים מהטובים בארץ, בהם גם ד"ר אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א' המשמש גם כיו"ר ועד הרופאים בכרמל ויו"ר ועד הרופאים של בתי החולים בכללית. מר לוקר שמע מהם על האתגרים בהם הם מתמודדים ביום יום, ועל תוכניות הפיתוח והשירותים במחלקות השונות. ד"ר נטליה גולדברג מנהלת מכון הדימות סיפרה ליו"ר על הטכנולוגיות החדשות העומדות בפתח המכון, וביקשה ממנו להמשיך לשמור על המובילות הטכנולוגית של כרמל בצפון.

אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל האחראית על כ- 900 אחים ואחיות בבית החולים הציגה ליו"ר את נושא דור ה- Y בסיעוד כרמל, דור צעיר ונמרץ המהווה כ -35% מכוח העבודה בסיעוד בכרמל. "זהו דור בעל חשיבה מחוץ לקופסה וחיבור חזק לטכנולוגיה" ציינה הגב' טל. בנוסף הציגה הגב' טל את פרויקט מנהיגות צעירה בו אחים ואחיות מביה"ח מזוהים ונבחרים להוביל פרויקטים ותוכניות ייעודיות לטובת הסיעוד ובכלל.

ד"ר שרון קמה מנהלת מערך האיכות והבטיחות של כרמל שנכנסה לתפקידה החדש לפני מספר חודשים בהצלחה, הציגה את ההובלה של כרמל במדדי האיכות ברמה הלאומית.

את דירוג נושאים המשפיעים על בטיחות המטופל, ושורה של פרויקטים מתמשכים בטיפול והובלת המערך. "המטרה שלנו היא לקדם באופן קבוע את האיכות והבטיחות של בבית החולים" אמרה ד"ר קמה. 

סגנית המנהל ד"ר שני ברוש הציגה את נושא חוסן הצוותים הרפואיים בכרמל בעיקר לנוכח מגפת הקורונה ואמרה כי "גילינו שצוותים חסינים נשחקים פחות, חוסן אינו מולד תמיד אפשר ללמוד ולשפר אותו, הקמנו בכרמל צוות חוסן ארגוני מיוחד לדיאלוג עם הצוות שיגביר את חוסן הצוותים".

 היו"ר בביקור במחלקת ילדים. צילום - אלי דדון

את יום הביקור סגר היו"ר בביקור במחלקת הילדים של בית החולים. הוא שמע ממנהל המחלקה פרופ' גיורא פילר וצוותו על המבוקשות הרבה של מתמחים מכל הארץ להגיע להתמחות במחלקה, ועל החיבור החזק של המחלקה לקהילה. "100% מרופאי המחלקה שלנו עובדים גם בקהילה ויש לנו היום תשובה במחלקה כמעט לכל תחום והתמחות ברפואת ילדים, אנחנו דואגים לטיפול הוליסטי ומלא לכל ילד וילד המגיעים אלינו למחלקה". 

היו"ר עם ד"ר גולדברג. צילום - אלי דדון

היו"ר לוקר הודה למנהל בית החולים ד"ר גולדברג לכל צוות ההנהלה על הביקור המרשים והמוצלח ואמר "ראיתי היום את הייחודיות של כרמל יש כאן באמת תרבות מיוחדת. יש כאן יכולת וסולידריות פנימית עם תרבות של איכות ומצוינות. המטופל הטיפול והרמה המקצועית הגבוהה שלכם היא מקור לגאווה. תמשיכו לטפח את המצוינות שלכם לקו הראשון, כי אתם באמת מצוינים. כרמל הוא בית חולים ייחודי ומצוין".

 

בתמונות:
היו"ר לוקר בחדר הצנתורים
היו"ר במפגש עם מנהלי המחלקות של כרמל
היו"ר עם ד"ר גולדברג
היו"ר בביקור במחלקת ילדים
קרדיט צילומים – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש