כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 08.03.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

יו"ר דירקטוריון כללית הנכנס יוחנן לוקר בביקור בבית חולים כרמל

יוחנן לוקר פתח את כהונתו, כיו"ר דירקטוריון כללית, בביקור בביה"ח כרמל, ובמרפאות כללית בחיפה.

יו"ר דירקטוריון הכללית החדש יוחנן לוקר בביקורים בכרמל. צילום - אלי דדון

חיפה נבחרה כאתר הביקור הראשון של  יו"ר דירקטוריון כללית הנכנס יוחנן לוקר

יו"ר הדירקטוריון החדש החל את הביקור שערך יחד עם פרופ' אהוד דודסון, מנכ"ל כללית, במרכז רפואי כרמל מקבוצת כללית. את היו"ר ארחו ד"ר אבי גולדברג - מנהל המרכז הרפואי ורונן נודלמן – מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית.

ד"ר גולדברג הציג בפני האורחים את מרכזי המצוינות בבית החולים כרמל, בינהם, המערך הקרדיווסקולרי ומערך הצינתורים וניתוחי הלב המראים בשנים האחרונות גידול ניכר בפעילות. כמו כן הוצגו השירותים האונקולוגיים בהם, כירורגיה אונקולוגית מתקדמת, שירות גידולי ריאה והמכון הפתולוגי. מרכזי מצויינות נוספים שזכו לתשומת לב מיוחדת היו מערך המיילדות והפגייה המצטיינת של בבית החולים, חדר המיון החדיש והמתחם החדש והמתקדם של "אשפוז יום"  שנפתח לאחרונה, שם מתקיימים שירותים יחודיים בשיתפי פעולה בין בית החולים לקהילה בתחום ההמטולוגיה והגסטרואנטרלוגיה .

בהמשך נערך ביקור במרפאת כללית איינשטיין בשכונת אלמוגי. במהלך הביקור התרשמו האורחים מהמבנה החדיש והשילוב המתקיים במחלקת הנשים הגדולה במרפאה, שפועלת במתכונת ייחודית של צוות משולב מהקהילה ומבית החולים, בניהולו של ד"ר עמית דמתי.

במרכז הרפואי לין, הציג ד"ר אלון ארז - מנהל המרכז,  את הפעילות הייחודית המתבצעת תוך שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי כרמל לרופאי הקהילה. דגש מיוחד הושם על מגוון הניתוחים המבוצעים בחדרי הניתוח החדישים והפעולות פולשניות שאינן מתבצעות תדיר בקהילה ונעשות בלין, כגון גסטרוסקופיות, טיפולי לייזר בעיניים וטיפולי כימותרפיה במכון האנקולוגי. היו"ר למד במהלך הביקור כי כי צוות הרופאים בלין כולל את בכירי המומחים באיזור, בהם קרוב ל- 20 בעלי תואר פרופסור ברפואה.

 

הסיור הסתיים במפגש שנערך במשרדי הנהלת כללית במחוז, שם הציג מנהל המחוז, רונן נודלמן, את איפיוני מחוז חיפה וגליל מערבי, שהוא הגדול ביותר בארץ מבין מחוזות הכללית ומשרת 760 אלף מטופלים בפריסה גאוגרפית גדולה.

במהלך הסיור הציגו הנהלות בית החולים והמחוז את ההערכות העדכנית בתחום ההתמודדות עם וירוס הקורונה החדש, היערכות הכוללת הקמת אוהל ייעודי בבית החולים כרמל והערכות מרפאות הקהילה ברחבי המחוז לקליטת חולים בנפרד על פי הנחיות משרד הבריאות. יו"ר דירקטוריון הכללית החדש יוחנן לוקר בביקורים בכרמל ובמחוז

יו"ר הדירקטוריון מר לוקר הביע את הערכתו על כך, שבהתאם למגמות ברפואה, מנותבים באיזור שירותים וטיפולים רבים למרפאות הקהילה, הודות לפעילות המשולבת בין בי"ח ומרפאות המחוז. בדברי הסיכום ציין מר לוקר את התרשמותו מ"הברק בעיניים" של הצוותים אותם פגש במהלך הסיור ואת מחויבותם למתן שירות איכותי לכלל מטופלי הכללית במרכז הרפואי כרמל ובקהילה.

 

בתמונות – יו"ר דירקטוריון הכללית החדש יוחנן לוקר בביקורים בכרמל ובמחוז
קרדיט - צילומים אלי דדון ודוד חורש
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש