כללית און-ליין
מחלקות רפואיות ומרפאות

יצירת קשר

מזכירת מנהל מחלקת ילדים
גב' שירלי נס
טלפון: 04-8250354

מזכירת מיון ילדים
גב' עליזה מעתוק
טלפון: 04-8250240
משעה 07:00-23:00 בטלפון 04-8250350

מזכירת המחלקה
גב' סיגל שגיא
טלפון: 04-8250247

  

תחנת אחיות ילדים גדולים
טלפון: 04-8250246

תחנת אחיות ילדים קטנים
טלפון: 04-8250647

לזימון תור לחצו כאן

שעות ביקור אורחים

שעות צהריים: 11:30-14:00
שעות ערב: 16:00-20:00

מיקום

​בניין ראשי, קומת קרקע

ילדים

מנהל המחלקה פרופ' גיורא פילר

מחלקת ילדים במרכז רפואי כרמל משרתת מאות אלפי משפחות ממחוזות חיפה והגליל המערבי של שירותי בריאות כללית וקופות אחרות.

ילדים

בקיצור

1.

הגישה הטיפולית של המחלקה ושאיפתה לעזור לחולים להחלים בעזרת צוותי מומחים, מכשור מתקדם ואווירה ידידותית ומשפחתית.

2.

מעבר לטיפול המקצועי המסור לרווחת הילדים המאושפזים ישנן כיתות לימוד (לגיל הצעיר והמבוגר יותר), משחקיה ולאחרונה נפתחה גינת משחקים מרהיבה בחצר.

3.

המחלקה ערוכה לספק שירותים מקצועיים במרבית התחומים הרפואיים הנדרשים ממחלקה בסדר גודל שלה, והכוונה להרחיב את מגוון השירותים.

צוות המחלקה

אלפי מבוטחים מופנים למחלקה על ידי רופאי המרפאות לקבלת טיפול מקצועי בתחומים שונים, והמחלקה שומרת על קשר הדוק בין הצוות הרפואי בחלקה לזה שבקהילה. מרבית רופאי המחלקה יוצאים לתת שירותי מרפאות בקהילה, וחלק ניכר מרופאי הילדים נמצאים בקשר מתמיד והדוק עם רופאי המחלקה, קשר המשפר את המשכיות הטיפול בילדים המשתחררים מהמחלקה.

 

רפואה רב תחומית:

לצוות הרב תחומי של מומחי רפואת הילדים במחלקה יש ידע בכל התחומים. הרופאים שלנו מאומנים היטב בתחומי ההתמחות של רפואת ילדים, שבהם הם עוסקים, והם בעלי ניסיון נרחב בטיפול בכל הילדים, מהגיל הרך ועד מתבגרים.

היות שאנו מציעים שירותי רפואה כה מקיפים לילדים בעזרת צוות רפואי וסיעודי מעולה, החולים והוריהם יכולים לקבל טיפול מקיף ותשומת לב כאחד.

צוות הרופאים במחלקה מורכב מרופאים בעל ידע מקצועי ברמה בינלאומית.

מנהל המחלקה פרופ' גיורא פילר, מומחה בילדים וברפואת שינה, מנהל את המחלקה תוך שיתוף פעולה הדוק עם מגוון הרופאים והמומחים במחלקה. יתר על כן, פרופ' פילר יוצא לקהילה למתן שירותים אמבולטוריים בהפרעות שינה בילדים ובמבוגרים כאחד.

צוות הטיפול במערך הילדים הינו רב-תחומי ומותאם לצרכיי הילד החולה, חבריו ומשפחתו. הוא כולל רופאים, אחיות, עובדת סוציאלית, מרפאות בעיסוק, דיאטיקאית, פיזיותרפיסטית, מורות, מזכירות, כוח עזר, בנות שירות לאומי ומתנדבות.

גישת הטיפול היא כוללנית, מותאמת לצורכי הילד ומשפחתו ומנסה להקנות לו סביבה ידידותית ואוהדת.
אנחנו יודעים שאשפוז משבש את השגרה היום-יומית הן ל הילד והן של המשפחה ודורש התארגנות שונה בבית ועם הילד המאושפז.

ידוע לנו שהאשפוז כרוך לעיתים בחששות, וחוסר ודאות ואנו הצוות נשתדל לתמוך, לייעץ ולהקל ככל האפשר.
בשנים האחרונות גברה מודעותינו לגבי הכאב בילדים ובתינוקות וקיים השימוש בחומרים מאלחשי כאב ושימוש במשחה מקומית המרדימה את אזור הדקירה בעור.
כמו כן פיתחנו את כיתות הלימוד והיצירה, חדר מחשבים איטראקטיבי עם שפע תכניות חינוך, משחקים וקשר עם בתי הספר ומורות הילדים.
לגיל הרך יצרנו חדר פעילות עם שפע אטרקציות, גירויים מחד ואוירה רגועה בקרבת אקווריום דגים מאידך.
המחלקה עובדת בקשרים הדוקים עם רופאי הילדים בקהילה. לרופאינו הבכירים יש מרפאות מעקב בקהילה במקצועות על — התמחותיים כמו: מחלות דרכי עיכול, נשימה, שתן, נוירולוגיה, אלרגיה, מחלות פרקים, מחלות אימונולוגיות והמטולוגיות שנמצאות במרכזי הילד בקריון בזבולון ובמגדלי ארמון בהדר.

 

פעילות אקדמית ומחקרית:

מחלקת ילדים מסונפת לפקולטה לרפואה ע"ש ברוך רפפורט, טכניון- מכון טכנולוגי לישראל, חיפה ועוסקת בצורה פעילה בהוראת רפואת הילדים לסטודנטים/יות, שנה ה ו- ו' ברפואה, ולסטודנטים/יות לסיעוד מבית הספר לסיעוד המסונף לאוניברסיטת חיפה. אנו רואים את ההוראה בחשיבות עליונה לבניית עתיד רפואת הילדים והסיעוד בילדים בארץ ובמסגרת זו פתחנו לאחרונה חדר אקדמיה משוכלל לרווחתם.
כל בוקר בין השעות 08:00-09:00, מתקיימת ישיבה בה מציגים תורני הלילה את החולים שהתאשפזו ונערך דיון עליהם. הישיבה כוללת את כל הרופאים הבכירים, תורני הלילה, כל שאר הרופאים, סטז'רים, רופאי משפחה ורופאים אחרים ברוטציה, וכן סטודנטים – סה"כ כ- 20-30 במספר. הישיבה מיועדת לבקרת איכות הטיפול, עדכון בנושאים חדשים ברפואת הילדים, הצגות ודיון על חולים, הרצאות חוץ ומידי פעם הרמת כוסית למאורעות משמחים לגיבוש צוות המחלקה.

ילדים מדברים על זה בפורומים
פורומים מחלקתיים - רפואת ילדים

​ניתן להעביר שאלות במגוון תחומים הקשורים לרפואת ילדינו - בפורומים המחלקתיים שע"י המרכז הרפואי "כרמל" ולקבל מענה און-ליין ממיטב רופאי מחלקת ילדים על תחומי עיסוקים השונים:

פורומים קשורים:

פעילות אקדמית ומחקרית - ילדים: