כללית און-ליין
פגים
פנייה ליחידה

יצירת קשר

מזכירות: 04-8250339

מיקום

​בנין ראשי, קומה 2

מרפאת התפתחות ומעקב פגים

ד"ר מרינה היא נאונטולוגית בכירה, מומחית להתפתחות בגיל הרך ואיבחון התפתחותי מוקדם על פי שיטת ה-GMA המאפשר התערבות מוקדמת במידת הצורך.

פגים

צוות המרפאה

  • הצוות:

    ד"ר מרינה סולובייצ'יק - מנהלת המרפאהגב' נינה פרוכטר - מזכירהד"ר מיכל מולד - נאונטולוגית, וסגנית מנהלת מחלקת פגים ויילודיםגב' רחל נדלר - מרפאה בעיסוקגב' רבקה שטינמץ - דיאטניתגב' אתי גרשון - פיזיותרפיסטיתגב' רוני שטייר - פסיכולוגיתגב' טלי צים בן ארי, גב' אלינה גיידמן, גב' אוקסנה ויז'יגודסקי, גב' גלינה גנדלמן - יועצות הנקה

​שיטת ה-GMA

(GMA)General Movements Assessment  פותחה על ידי פרופ' פרכטל ומאוד מקובלת ברחבי העולם לצורך איתור מוקדם של בעיות התפתחותיות וניבוי ספציפי ואינדיווידואלי של המצב הנוירו-התפתחותי אצל פגים ותינוקות עד גיל חצי שנה, והתערבות מוקדמת אשר מאפשרת ניצול של חלון ההזדמנויות ההתפתחותי המוקדם.

הצוות ההתפתחותי מלווה ,נותן הדרכות וטיפול לפג ומשפחתו כבר במהלך האשפוז בפגיה.

 

המרפאה להתפתחות ועקב פגים

כל פג , לאחר שחרורו ממחלקתנו, יוזמן למעקב במרפאה למעקב פגים. בהתאם לצרכיו האינדיווידואליים של כל פג ומשפחתו תותאם תוכנית המשך .

בנוסף לנאונטולוגית נמצא במרפאה גם צוות התפתחותי הכולל פזיותרפיסטית התפתחותית, מרפאה בעיסוק התפתחותית ודיאטנית לגיל הרך המומחית למאפייני אכילה ותזונה של פגים ותינוקות. במרפאה יעקוב הצוות אחר מצבו הבריאותי וההתפתחותי של התינוק, וכן אחר מצבו התזונתי וגדילתו. צוות המרפאה ייתן תמיכה והדרכה להורים.

במידה ופג זקוק לטיפול בפיזיותרפיה/ריפוי בעיסוק או טיפול התפתחותי אחר הוא יטופל במסגרת המרפאה או במסגרת המכון להתפתחות הילד.

אחד התפקידים החשובים של המרפאה הוא לתאם את המשך הטיפול והמעקבים הרבים להם זקוק הפג עם שאר הגורמים הטיפוליים כגון – קרדיולוג, נוירולוג, אנדוקרינולוג,גסטרואנטרולוג, רופאת עיניים וכו'

כל בוגר פגיה שלנו הוא חשוב ומיוחד והמרפאה למעקב פגים היא מקום מיוחד אשר מאפשר לתמוך ולטפל בבוגרי פגיה ומשפחתם בצורה אופטימאלית.