כללית שלי
פגים

פגים - החזון

שיפור השירות

בשנים האחרונות הושקע מאמץ אדיר בשיפור השירות, בתחילה ע'י הנהלת המרכז הרפואי שהעבירה סדנאות שיפור שירות בכל מחלקות ביה'ח, והן ע'י מאמץ פנימי שלנו לקידום הנושא. להורים ניתנת גישה מיידית להשגת אינפורמציה או בירור בעיות עם כל אחות ורופא עד מנהל המחלקה ללא שהיות. בשנה הקרובה נרחיב ונבסס את היוזמה לשיחות קבועות עם ההורים על בסיס יומיומי. (אחיות ורופאים כאחד).
להורי התינוקות השוהים בטיפול נמרץ מותר לשהות ליד התינוק שלהם 24 שעות ביממה.


בתכנון הפגייה החדשה יתבצע מאמץ לבניית שני סוגים של חדרי הורים. האחד, כללי שישמש להורים במשך היום כמקום לנוח, להכין משקה חם ואפשרות להתרענן. בחדר השני, חדר להורים + תינוק לצורך הסתגלות לחיים בבית. מדובר בעיקר בפגים קטנים לאחר אשפוז ממושך.


קורס החייאה הניתן להורים במתכונת מצוממת יורחב וההורים יקבלו בנוסף חוברת הנחיות עם הסברים מפורטים ואיורים המבארים את הכתוב.

בשנה האחרונה הפקנו שתי חוברות. האחת, חוברת המבהירה להורים מה קורה לתינוק ולהם משך האשפוז. חוברת זו נקראת: 'צעדים קטנים בפגיה' .
החוברת השנייה ניתנת במסגרת ההכנה לשחרור הביתה מכילה חומר ונתונים חשובים לחודשים הראשונים אחר השחרור. היא נקראת : 'עוף גוזל'.

'מודל הכנה לשחרור' שפותח בשנים האחרונות ע'י צוות האחיות ביחידה לטיפול נמרץ, אומץ בחום ע'י פגיות אחרות בארץ אחר שהוצג במספר כנסים. מודל זה עומד בפני שכלול ושיפור בשנים הקרובות לאור הלקחים שנלמדו במודל הראשוני.

 

שילוב הורים בטיפול

עם השנים פיתחנו 2 מודלים בו ההורים משתתפים בטיפול בצורה מתקדמת. בתחילה ע'י שהות לא מוגבלת לידו ובהמשך בהאכלת התינוק ורחיצתו, החזקתו בצורה רגילה, קנגרו וטיפול מלא סמוך לשחרור.