כללית און-ליין
מחלקות פנימיות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

מזכירות: 09-7472534
תחנת אחות: 09-7472140
עובדת סוציאלית: 7472689- 09
מס' פקס: 09-7460781
כתובת דוא"ל: Dptpnima@clalit.org.il

מיקום

בניין ​סטולברג, קומה 4

מחלקה פנימית א'

מנהל המחלקה: ד"ר דני אלון

מחלקה פנימית א' היא מחלקה מובילה בעשייה הרפואית והסיעודית בבית החולים מאיר. במחלקה 40 מיטות אשפוז, מתוכן 4 המיועדות לטיפול מוגבר במטופלים מורכבים. המחלקה מסונפת לבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. 

המחלקה חרטה על דגלה להעניק למטופליה רפואה מצוינת, יעילה, מקצועית, עניינית ועדכנית, ובד בבד אנושית, רגישה וחומלת, הרואה את המטופל במרכז. כחלק בלתי נפרד מכך, נערך שיג ושיח עם מערכים נוספים בבית החולים, ומתבצע שיתוף פעולה הדוק עם  גורמים מקצועיים הנמצאים באופן שוטף במחלקה וזמינים גם למטופליה – עובדת סוציאלית, תזונאית קלינית, פיזיותרפיסט ומרפאה בעיסוק.

המחלקה מאמינה בקידום דורות ההמשך של צוותי הרפואה והסיעוד, ולפיכך מתקיימת בה כל העת הוראה והדרכה של סטאז'רים וסטודנטים לרפואה ולסיעוד. אלה גם משולבים במחקר רפואי שבו עוסקים רופאי המחלקה הבכירים והזוטרים. 

בשל החשיבות הרבה של המשכיות הטיפול והדאגה לצרכיו של המטופל גם לאחר שחרורו מאשפוז, המחלקה רואה לנכון לחזק את רפואת הקהילה ואת הקשר בינה לבין העשייה במרכז הרפואי. לפיכך, צוות המחלקה עומד בקשר צמוד עם מתאמת שירות קהילתי ועם נציגי יחידות להמשך טיפול של קופות החולים השונות, הן בביתו של המטופל והן במוסדות רפואיים וסיעודיים אחרים. בהיבט זה, ובהתאם לרצונו של המטופל, יסייע צוות המחלקה גם בהסדרת המשך טיפול רפואי וסיעודי צמוד בביתו ("אשפוז בית").

פרט לכך, המחלקה מפעילה מספר מרפאות: מרפאה פנימית מייעצת, המשמשת הן למעקב אחר מטופלים ששוחררו, והן לבירור מקרים מורכבים המופנים אליה מהקהילה, מרפאה ראומטולוגית, ומרפאה למחלות זיהומיות העוקבת אחר מטופלים עם זיהומים ממושכים, מטופלי HIV ומחלות מין.


מחלקה פנימית א' כוללת בצוות הרופאים הבכירים בעלי מומחיות נוספת וייחודית:

  • ד"ר דני אלון – מנהל המחלקה, מומחה ברפואה פנימית ובמחלות זיהומיות
  • ד"ר עודד קמחי – מומחה ברפואה פנימית ובראומטולוגיה
  • ד"ר גידי שטיין – מומחה ברפואה פנימית ובביולוגיה חישובית
  • ד"ר אנדרו אייר – מומחה ברפואה פנימית


כל אחד מהם מרכז את תחום עיסוקו במחלקה, משתתף בניהול ובטיפול במטופלים במסגרת מרפאות החוץ של בית החולים, ויועץ למחלקות אחרות בבית החולים בתחומו. ריכוז כזה של מומחים מאפשר גישה רב-תחומית נרחבת ומקיפה לבעיות המטופלים.


מרפאות חוץ

כמצוין, למחלקה פנימית א' שירות זמין של מרפאות חוץ המיועד למעקב אחר מטופלים לאחר אשפוזים בה, אך גם לאבחון ולטיפול במטופלים המופנים ממרפאות המשפחה, אך גם ממחלקות וממרפאות המרכז הרפואי. המרפאות מנוהלות ומופעלות על ידי רופאים מומחים ומתמחים בכירים:

  • מרפאה למחלות זיהומיות ולמחלות מין
  • מרפאה לראומטולוגיה
  • מרפאה פנימית מייעצת

הצוות הרפואי

מנהל המחלקהד"ר דני אלון

סגן מנהל המחלקה: ד"ר עודד קמחי


רופאים בכירים:

ד"ר עודד קמחי, מומחה ברפואה פנימית ובראומטולוגיה
ד"ר גידי שטיין, מומחה ברפואה פנימית ובביולוגיה חישובית
ד"ר אנדרו אייר, מומחה ברפואה פנימית

מנהלת הסיעוד: גברת לובנה מחמוד

מזכירת המחלקה: גברת רוזה דוסטן

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה