כללית און-ליין
חדשות ואירועים

מרכז עופר לכישורי חיים

מרכז לכישורי חיים נחנך במרכז לבריאות הנפש גהה

המרכז מהווה כלי טיפולי המסייע למטופלים בחזרתם לחיים בקהילה

המרכז לבריאות הנפש גהה חנך שבוע שעבר (יום חמישי 11.8) את המרכז לכישורי חיים ע"ש עופר זכאי ז"ל, בנוכחות המשפחה, יו"ר עמותת ידידים דפנה בסטר, חברי העמותה, פרופ' גיל זלצמן, מנהל מרכז גהה, חברי הנהלת בית החולים והעובדים.

לדברי פרופ' גיל זלצמן, מנהל המרכז לבריאות הנפש גהה מקבוצת הכללית, "המרכז לכישורי חיים הינו מרכז שיקומי מתקדם שמטרתו ללמד כישורי חיים בסיסיים למאושפזים לקראת יציאתם לתפקוד עצמאי בקהילה. מדובר במסגרת תמיכה מקצועית בהתמודדות עם פעולות בית פשוטות אותן פעולות יומיומיות ושגרתיות שבעבור אנשים המתמודדים עם הפרעות נפשיות עלולים להיות מאתגרים ומורכבים. הקמתו של מרכז זה ראשון מסוגו בישראל התאפשרה הודות לתרומתה של משפחת זכאי ואנו מודים להם על כך".  

המרכז בנוי כדירת מגורים עם אזורים תפקודיים כגון חדר מגורים, פינת כביסה, חדר שינה . מדובר בקומפלקס הכולל מטבח טיפולי, ספרייה למטופלים וחדר כושר ומשמש ככלי טיפולי תפקודי המסייע לאותם מטופלים ומהווה גשר בין עולם הטיפול לבין חיים בקהילה. באמצעות הפעלה של המטופלים בסביבת מגורים אותנטית עובדים על תפקודית על גווניה הרבים – קוגניציה, העלאת מוטיבציה, חיזוק ושימור יכולות קיימות, חיזוק ולמידת מיומנויות חברתיות ורכישת מיומנויות חדשות. 

במרכז עובד צוות רפואי על שיפור היכולות התפקודיות של המטופל לקראת יציאתו לתפקוד עצמאי באמצעות העברת המיומנויות שתורגלו במרכז לבית ובהתאם, מתן תרגול והדרכה למטופל ומשפחתו. 

"מרכז עופר לכישורי חיים" ע"ש עופר זכאי ז"ל הינו תרומתה של דר' יעל אלמוג זכאי לזכר אחיה ז"ל שהיה מטופל שנים רבות במרכז לבריאות הנפש גהה.  

המרכז עוצב לרווחת המטופלים ובני משפחותיהם באווירה נעימה ונינוחה ומותאם לטיפול במספר מטופלים בו זמנית,  לטיפול פרטני או קבוצתי.​ 


מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות