כללית און-ליין
סוגי טיפולים

טיפול משפחתי

הנחת העבודה שלנו היא כי משפחתו של המטופל במסגרתנו, בין אם הוא בוגר, או קטין, היא מערכת התמיכה העיקרית שלו ובכך היא שותפה לתהליך הטיפול והשיקום. לפיכך מתקיימים טיפולים משפחתיים, זוגיים, וקבוצות לבני המשפחה של מטופלינו. 

עבודה טיפולית עם משפחות של מטופלים במרכז לבריאות הנפש גהה מיועדת להיטיב עם איכות החיים של כל חברי המשפחה ולסייע בהתמודדות עם בעיות וקשיים הנובעים וקשורים בהיות אחד מבני המשפחה סובל מבעיות/מחלות נפשיות.

מטרות הטיפול מגוונות בהתאם לאכלוסייה המגוונת של המטופלים (הן מבחינת גילאים והן מבחינת ההפרעות הנפשיות/רגשיות השונות). 

בהתייחס לאוכלוסיית הבוגרים המטופלים במרכז לבריאות הנפש מטרות הטיפול המשפחתי הן חיזוק התארגנות המשפחה, קבלת החולה, הבנת מחלתו ותכנון שיקומו עם שחרורו מאשפוז, או במהלך טיפולו המרפאתי.
 
בהתייחס לאוכלוסיית הקטינים, ילדים ונוער, אשר עפ''י חוק עדיין תלויים בהוריהם, חשיבות מיוחדת ניתנת ליחסיו של הקטין עם הוריו. לפיכך כל טיפול בקטינים כולל בחובו קשר טיפולי עם הוריו, או לעתים עם כלל משפחתו. הטיפול המשפחתי בקרב קטינים נועד לסייע למשפחה לפתח הבנה לקשייו של הקטין על רקע האווירה משפחתית, לתרום להעלאת התפקוד המשפחתי, כמו גם לסייע למשפחה להתמודד עם קשייו של הילד/נער ולתמוך במשאבים המשפחתיים שיניעו לשינוי ושיקומו של הקטין.

חשוב לדעת

כל המידע הניתן באתר האינטרנט של גהה הינו לידיעה בלבד ואינו בא להחליף התייעצות עם רופא או להמליץ על תרופה/טיפול כלשהם.

יש לכם שאלה?

​​​​צרו איתנו קשר​ ונשמח לסייע ולעזור

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות